Esam atpakaļ cīņā par titulu!

10:16 23. oktobris, 2017

Svētdienu varam kronēt par derbiju dienu. Lai gan Synottip futbola Virslīgā ir tikai septiņas komandas un katrai no tām ir ko dalīt savā starpā, ne katrā kārtā mūs sagaida derbijs. Turklāt vēl divi – Rīgas un Kurzemes. Un, ja vēl ņemam vērā, ka šīs komandas, trīs kārtas pirms turnīra beigām, joprojām vēl cīnās par titulu, tad ir pilnīgi skaidrs, ka cīņa būs ne pa jokam.

Abas komandas piedzīvojušas izmaiņas pamatsastāvā. Riga FC treneru lēmumu noteikti varam saistīt ar nedēļas vidū spēlēto Kausa izcīņas finālu un ar to saistīto nogurumu, bet RFS sastāvā traumas dēļ spēlē nevarēja piedalīties Fertovs un nepārliecinoši spēlējošā Sizko vietā tika sūtīts Māliņš.  Jāatzīmē arī, ka RFS rezultatīvākā spēlētāja Ulimbaševa vietā sākumsastāvā devās Solovjovs.

Jau ceturtajā minūtē E. Višņakovs pa vārtu līniju draudīgi pietuvinājās vārtiem un pēc rikošeta vārtos ripojošo bumbu izsita A. Kurakins. Pēc pāris minūtēm pēc stūra sitiena skaisti sita Lemajičs, bet Māliņš bija savā vietā. Vēl pēc brīža Punculs nonāca labā sitiena pozīcijā, bet bumba pēc viņa sitiena aizslidoja vārtiem secen. 18. minūtē Vaštuk pēc kontakta ar Savič krita RFS soda laukumā. Tiesneša svilpa klusēja, bet pēc mirkļa Punculs asi nospēlē pret Dubru, saņem otro dzelteno kartīti un ir spiests pamest laukumu. Puslaika turpinājumā RFS lēnām pārņēma bumbas kontroli un veidoja vienu uzbrukumu pēc otra. Riga FC paļāvās uz pretuzbrukumiem, bet pie bīstamiem sitieniem neviena no komandām tā arī netika, līdz 39. minūtei, kad A. Višņakovs skaisti apspēlēja A. Kurakinu un sita tālajā apakšējā stūrī, bet V. Kurakins neticamā veidā spēja novirzīt bumbu ārpus laukuma.

Otrā puslaika sākumā RFS turpināja iesākto un apņēmīgi tuvojās Riga FC soda laukumā. Pirmo bīstamo momentu noorganizējot 52. minūtē, kad E. Višņakovs pēc Solovjova centrējuma cīņā ar Gorkšu no pašas vārtu priekšas sita pāri vārtiem. Pēc pāris minūtēm no soda laukuma malas ļoti spēcīgi tuvajā stūrī sita A. Višņakovs, bet vārtsargs nospēlēja pārliecinoši, neļaujot RFS līdzjutējiem gavilēt. 62. minūtē RFS beidzot panāca savu. A. Višņakovs pietuvojās soda laukumam, piespēlēja Shergelashvili, kura centrējumu ar ne pārāk spēcīgu, bet ļoti precīzu sitienu ar galvu rezultatīvi noslēdza A. Višņakovs. Spēles turpinājumā Riga FC lēnām pārņēma iniciatīvu un devās uz priekšu, neskatoties uz to, ka spēlēja mazākumā. 73. minūtē kļūdījās Māliņš un daudz netrūka, lai bumba no Laizāna ieripotu RFS vārtos. Laikam ritot, Riga FC uzbruka arvien vairāk un brīžiem RFS aizsardzība izskatījās mazliet haotiski, bet precīzs sitiens tā arī nesekoja un RFS izcīnīja uzvaru ar 1:0.