Noraidījums un 0:2 pret FK Liepāja/Mogo

02:25 13. augusts, 2017

Atšķirībā no Rīgas, Liepājā svelme solījās būt tikai laukumā un spēlētāji laukumā devās, kad termometra stabiņš apstājies pie skaitļa divdesmit. Skatītāji gan to bija atzinuši par labu esam un uz spēli ieradušies diezgan kuplā skaitā. Pēc protokola datiem – 1147.

Spēles pieteikums lielus pārsteigumus, šķiet neizraisīja nevienam, ja vien par to neuzskata Sergeja Vorobjova (sezonas sākumā cieta smagā autoavārijā) atrašanos pieteikumā. Pirmo reizi šajā sezonā. Aizsteidzoties notikumiem priekšā tieši Sergeja došanās laukumā bija viens no retajiem prieka brīžiem šajā spēlē. Ņemot vērā RFS sastāvu, diezgan viegli bija prognozēt, ka RFS plāno izmantot līdzīgu taktiku kā abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē un likt uzsvaru uz pretuzbrukumiem. Šeit vietā teiciens: “Cilvēks domā, dievs dara!” Pēc daudzsološiem abu komandu uzbrukumiem, devītajā minūtē Karašauks pretuzbrukumā pietuvojās soda laukumam, nonāca viens pret vienu ar Milan Savič un pēc dažām māņu kustībām spēcīgi sita tuvajā apakšējā stūrī, pārsteidzot Sizko nesagatavotu. 0:1. RFS nācās veikt pārkārtojumus un uzņemties iniciatīvu. Liepājnieki veiksmīgi aizstāvējās un RFS patiesi bīstamu momentu izdevās izveidot vien pašās puslaika beigās, kad vispirms ar vairākām veiksmīgām darbībām un sitienu tuvajā apakšējā stūrī izcēlās Aleksejs Višņakovs, bet Raļkēvičs bija savā vietā. Sekojošo stūra sitienu ar galvu centās noslēgt Savič. Raļkēvičs spēja bumbu novirzīt uz vārtu pārliktni. Leonid Koveļ akrobātiskā lēcienā mēģināja bumbu raidīt vārtos, bet uz vārtu līnijas atkal precīzs bija pretinieku vārtsargs. RFS spēlētāji gan uzskatīja, ka tika gūti vārti un devās apelēt pie tiesneša, kas gan neko nedeva un puslaiks tā arī noslēdzās.

Otrajā puslaikā FK Liepāja/Mogo pilnībā atdeva iniciatīvu RFS rokās (kājās). Liepājnieki savu lomu pildīja gandrīz perfekti un nekas vairāk kā daži cerīgi centrējumi RFS neizdevās un Kaļiņins laukumā sūtīja Vorobjovu un Uldriķi. Visu vēl vairāk sarežģīja Savič, kurš 78. minūtē pavisam nevainīgā situācijā nopelnīja otro brīdinājumu un atstāja komandu mazākumā. RFS turpināja uzbrukt, līdz 82. minūtē Shergelashvili kļūdījās laukuma centrā, pie bumbas tika Raivis Andris Jurkovskis, kurš izskrienot teju viens pret vienu, pārspēja neveiksmīgu pozīciju ieņēmušo Sizko. Uzbrukumā, līdzīgi kā pirmā apļa spēlē pret FK Jelgavu (Luka Perič) tika sūtīts aizsargs. Šoreiz vēl viens RFS debitants Kaspars Dubra. Acīmredzot, lai pacīnītos par augstajām bumbām. Tāpat kā spēlē pret FK Jelgavu, arī šoreiz tas rezultātu nenesa un pēc Uldriķa un Dubras nākšanas laukumā bīstamu centrējumu tā arī nebija. Vienā no pretuzbrukumiem Karašausks vēl norībināja vārtu stabu un spēle tā arī noslēdzās - 0:2.