RFS piedzīvo zaudējumu pret FK Jelgava

20:33 8. maijs, 2017

Pēc tik vasarīgas nedēļas nogales, mūs atkal sagaidīja dzestrs un vēss laiks. Šķiet, ka par labu nenāca arī tas, ka spēle nenotiek Rīgā un 17.30 arī nav gluži piemērotākais laiks, lai visi gribētāji pēc darba dienas paspētu uz stadionu. Visa tā rezultātā skatītāju skaitu noteikti varētu vēlēties lielāku. Tas gan netraucēja visiem sanākušajiem baudīt gaidāmo divu nepiekāpīgu komandu cīņu laukumā.

Diskvalifikāciju un traumu dēļ abu komandu sākumsastāvi nebija tādi, kā ierasts. FK Jelgava treneris laukumā sūtīja gan veterānu Andreju Perepļotkinu, gan debitantu Oskaru Deaku. Savukārt debiju RFS rindās SynotTip futbola Virslīgas ietvaros piedzīvoja jaunais un perspektīvais pussargs Jānis Grīnbergs. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāatzīst, ka abu debitantu sniegums arī bija patīkamākais notikums šajā spēlē. Īpaši jāizceļ Grīnbergs, kurš pirmajā puslaikā terorizēja pretinieku aizsardzību, regulāri apspēlējot savu pretspēlētāju, un izpildot spēli saasinošas piespēles pretinieku soda laukumā.

Spēles sākums solīja aizraujošu cīņu. RFS jau ar pirmajām spēles sekundēm metās uz priekšu, izveidojot divus ļoti labus vārtu gūšanas momentus. Šeit laikam vietā teiciens - neiesit tu, iesit tev. Pretuzbrukums, tam sekojošs stūra sitiens, un zaudēti vārti, kad no metriem vienpadsmit neatvairāmi sita Grigaravičius. Spēles turpinājumā FK Jelgava arvien labāk izdevās bremzēt spēles tempu un katra auta, atspēle no vārtiem vai soda sitiena izpilde prasīja veselu mūžību. Epizodiski situāciju saasināt pretinieku soda laukuma tuvumā izdevās Grīnbergam, bet tas rezultātu nemainīja un spēles pirmais puslaiks tā arī noslēdzās 0:1.

Otrais puslaiks turpinājās tāpat, kā noslēdzās pirmais - viena komanda izteikti bremzēja spēli, otrai nekas bīstams neizdodas. RFS sāka vairāk steigties, kas noveda pie biežākām kļūdām un bumbas zaudēšanu, kas savukārt deva iespēju FK Jelgava spēlētājiem arvien vairāk bremzēt spēli. Andrejs Kaļinins, cenšoties pastiprināt spēli uzbrukumā, laukumā sūtīja Koveļ, Njie. Vēlāk uzbrukuma smailē tika sūtīts arī nominālais aizsargs Luka Perič, acīmredzot, lai pacīnītos par gaisa bumbām. Tas diemžēl īpaši labi nevedās ne Perič, ne visai RFS komandai un cenšoties uzbrukt lielākiem spēkiem un ātrāk nogādāt bumbu pretinieku soda laukumā, tika atstātas brīvas zonas laukuma centrā. Šo plaisu starp aizsargiem un uzbrūkošajiem spēlētājiem lieliski izmantoja FK Jelgava futbolisti, kuri savu aizsargu atsistās gaisa bumbas veiksmīgi salasīja, tādējādi arvien vairāk attālinot RFS no rezultāta izlīdzināšanas. Turpinājumā nekas patiešām bīstams vairs neveidojās un spēle tā arī noslēdzās.

Nākamā RFS spēle jau piektdien, 12. maijā plkst. 19.00 Kauguru vidusskolas laukumā pret FK Spartaks Jūrmala!