RFS piekāpjas FK Jelgavas komandai, sezonas noslegumā

11:33 5. novembris, 2017

RFS savu sezonas pēdējo SynotTip futbola Virslīgas spēli agrā ceturtā novembra pēcpusdienā Zemgales Olimpiskā centra stadionā Jelgavā pret vietējo FK Jelgava. Pirms spēles gaisā virmoja patīkams satraukums, kādam par sezonas beigām, kādam par iespējamajām medaļām un eirokausiem. Aizsteidzoties notikumiem priekšā - eirokausiem pietiktu ar neizšķirtu.

RFS treneru korpuss parūpējās par pārsteigumu un sākumsastāvā laida sen nespēlējušos Sorokinu un Šadčinu, bet FK Jelgava bez diskvalificētajiem Oša, Šlampes un Siņeļņikova uz rezervistu soliņa atstāja arī Arti Lazdiņu.

Vēlais rudens ir darījis savu un jau pirms spēles vērojot laukumu varēja noprast, ka kombinacionālu futbolu šeit uzspēlēt būs grūti. Spēles ievadā šiem apstākļiem jūtami labāk pielāgojās FK Jelgavas futbolisti, kas, lai gan spēlēja no sev ērtajām pretuzbrukumu pozīcijām, spēja efektīvāk un ātrāk pārvarēt laukuma vidusdaļu, radot satraukumu pilnas epizodes viesu vārtu tuvumā. Spēles 14. minūtē viltīgu piespēli/sitienu veica Kauber un Māliņam nācās krietni vien nopūlēties, lai nepieļautu vārtu zaudējumu. RFS atbildēja ar centrējumu uz Uldriķi, kura centienus ar galvu nomest bumbu E. Višņakovam izjauca Ikstens. Savukārt 38. minūtē bīstami, bet nedaudz neprecīzi sita Kiriļins. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar neizteiksmīgu sniegumu un 0-0 uz rezultāta tablo.

Otrajā puslaikā RFS centās uzbrukt arvien vairāk un lielākiem spēkiem, kas arī pavēra plašākas iespējas jelgavniekiem. Ja 53. minūtē Māliņš, palīdzot aizsargiem tika galā ar draudošajām briesmām, tad jau pēc brīža Dresmanis atbruņoja Ulimbaševu un sekoja eleganta Rafaļska piespēle Kauber, kurš izskrēja teju viens pret Māliņu. Kauber izvēlējās piespēlēt, bet bumba, atsitusies pret Dubru, nonāca atpakaļ pie Kauber, kurš to raidīja teju tukšos RFS vārtos. 62. minūtē RFS noorganizēja labāko uzbrukumu šajā spēlē, kad uz soda laukuma līnijas, tieši pretī vārtiem, viens pret Ikstenu nonāca A. Višņakovs, bet viņa raidījums bija gaužām neprecīzs. 72. minūtē labi centrēja Šadčins, bet Koveļ raidīja bumbu tieši rokās Ikstenam. Spēles turpinājumā, lai kā arī RFS centās, pie patiešām reālām vārtu gūšanas situācijām tā arī neizdevās nonākt, kas gala rezultātā noveda pie likumsakarīga zaudējuma ar 0-1.