Situācija ir sarežģīta, bet viss mūsu rokās!

08:12 29. oktobris, 2017

Šajā sezonā SynotTip futbola Virslīga ir aizraujošiem notikumiem bagāta. Teju katrā kārtā varam sagaidīt kādu pārsteigumu un visa tā rezultātā arī čempionāta noslēguma tabula arī pirms pēdējās kārtas var piedzīvot būtiskas pārmaiņas. Ja Spartaks lieku drāmu neradīja un savu darbu paveica salīdzinoši viegli, tad RFS, kā jau tas šosezon ne pirmo reizi ir noticis, nestāvēja malā un veidoja drāmu vienu pēc otras. Bez tās neiztika arī šoreiz. Tā vietā, lai nospēlētu drošu neizšķirtu un garantētu eirokausus (ja FK Spartaks Jūrmala neuzvarētu savu spēli, tad ar uzvaru saglabātos cerības arī uz titulu), tiek piedzīvots zaudējums un nevis vienkārši zaudējums, bet zaudējums ar divu vārtu starpību – tieši tik daudz, lai nodrošinātu FK Ventspils priekšrocību vienādu punktu skaita gadījumā.

Diskvalifikāciju un traumu dēļ abas komandas ne tuvu nebija savā labākajā sastāvā un šai situācijai vislabāk ielāgojās FK Ventspils, kas spēli iesāka jūtami aktīvāk un jau ar pirmajām minūtēm novirzot spēli RFS laukuma pusē. RFS atbildēja ar pretuzbrukumu, kad labā sitiena pozīcijā nonāca Ulimbaševs, kurš gan sita tieši virsū Uvarenko. FK Ventspils atbildēja ar bīstamām standartsituācijām un vienu no tām arī izdevās realizēt, kad 11. minūtē pēc stūra sitiena Akinyemi Adeleke Akinola “pārlēca” krietni īsāko A. Višņakovu un     raidīja bumbu vārtos. Kurzemnieki neapstājās un turpināja veidot uzbrukumus. Lēnām apgriezienus uzņēma arī RFS spēlētāji un arvien biežāk izdevās spēli novirzīt viesu laukuma pusē. 32. minūtē pēc Māliņa atspēles no vārtiem, bumba veiksmīgi nonāca pie Koveļ, kurš piespēlēja uz priekšu lielā ātrumā skrienošajam E. Višņakovam, kurš eleganti apspēlēja Jemeļinu un kritienā raidīja bumbu garām Uvarenko. 1-1. FK Ventspils atbildēja ar Rečicka lielgabalšāvienu no 25 metriem pavisam nedaudz pāri Māliņa sargātajiem vārtiem. FK Ventspils devās uz priekšu un iekrita pretuzbrukumā, kad 37. minūtē A. Višņakovs saņēmis bumbu savā laukuma pusē, raidīja to uz priekšu E. Višņakovam, kurš izskrēja viens pret vienu ar Uvarenko, apspēlēja viņu un raidīja bumbu jau tukšos kurzemnieku vārtos. RFS prieki gan bija īsi. 39. minūtē kārtējais stūra sitiens, pēc īsas izspēles seko centrējums un Bulvītis uzvar cīņā par vietu ar Isajevu un ar galvu raida bumbu vārtos.

Otrais puslaiks iesākās tieši tāpat kā pirmais beidzās. Stūra sitiens, atkārtots centrējums un pilnīgi nepieskatītais Koļesovs raida bumbu vārtu virzienā, kur to ar galvu pielabo Bulvītis. 2-3. Šāds rezultāts tā pa īstam nederēja nevienai no komandām. RFS beidzot izdevās pārņemt iniciatīvu un veidot arvien ilgstošākus un skaitliski nopietnākus uzbrukumus. Taustāmu rezultātu gan tas nedeva, tieši pretēji – RFS iekrita uz pretuzbrukumu un Akinyemi Adeleke Akinola apspēlējis Lasha Shergelashvili nonāca viens pret vienu ar Māliņu un bija nekļūdīgs. 2-4. Spēles turpinājumā FK Ventspils veiksmīgi aizsargājās un atskaitot uz maiņu nākušā Uldriķa lielisko sitienu ar galvu, kuru slaidā lēcienā Uvarenko spēja atvairīt, neko bīstamu RFS vairs izveidot nespēja.

Neliels mierinājums ir FK Jelgava varonīgā atspēlēšanās pret Riga FC, kas joprojām ļauj RFS pašai izlemt par savu likteni. Izcīnot uzvaru pēdējā kārtā tiktu garantēta vismaz trešā vieta turnīra tabulā un līdz ar to arī eirokausi. Turklāt, ja FK Ventspils savās mājās nespētu pieveikt čempionus, tad RFS varētu tikt arī pie sudraba godalgām.