Uzvara pār FK Liepāja/MOGO!

17:07 19. aprīlis, 2017

Skaistā un visnotaļ dzestrā 15. aprīļa vakarā savu Latvijas futbola virslīgas čempionāta (SynotTip futbola Virslīgas) ceturtās kārtas spēli RFS aizvadīja Liepājas Daugavas stadiona rezerves laukumā pret mājinieci FK Liepāja/MOGO.

Uz spēli bija ieradušies vairāki simti līdzjutēju, no kuriem vismaz 50 bija galvaspilsētas komandas atbalstītāju, kuri ar savu aktivitāti nereti tribīnēs ņēma virsroku pār vietējiem līdzjutējiem. Diskvalifikācijas dēļ otro spēli no tribīnēm spiests vērot RFS treneris Andrejs Kaļiņins, kurš pirms spēles vēl saviem palīgiem deva pēdējos norādījumus par spēles plānu. Tāpat arī spēli no tribīnēm bija spiests vērot veiklais RFS uzbrūkošais malējais pussargs Roberts Savaļnieks un ārpus spēles pieteikuma palika arī pieredzes bagātais centra pussargs Aleksandrs Fertovs. Tā rezultātā balsta pussarga funkcijas pildīja Aleksandrs Solovjovs, savukārt aizsardzības labā aizsarga funkciju pildīja Vladislavs Sorokins.

Spēle  aizsākās ar izteiktu cīņu par iniciatīvu un bumba vairāk uzturējās laukuma vidusdaļā. Šķiet, ka šādā spēlē labāk jutās RFS un viesu uzbrukumi bija bīstamāki. Turklāt pēc neveiksmīgas liepājnieku standartsituācijas izspēles pretuzbrukumā viens pret vārtsargu izskrēja Leonīds Koveļs. Vārtsargu viņš apspēlēja, bet diemžēl nespēja bumbu nogādāt vārtos. Pēc nospēlētām pirmajām 15 minūtēm šķietami iniciatīvu uzņēmās FK Liepāja/MOGO. Lai gan mājinieki pieturēja bumbu vairāk, patiešām bīstamu situāciju pie Māliņa sargātajiem vārtiem praktiski nebija. Pirmā puslaika otrajā pusē ar bumbu drošāk jutās arī RFS aizsargi un ar vairākām veiksmīgām darbībām izcēlās Sorokins. Vienā epizodē izdarot sitienu no metriem 20, kas tikai nedaudz aizspurdza garām vārtiem.

Spēles otrais puslaiks sākās ar vairākiem vētrainiem RFS uzbrukumiem. Solovjovs turpināja būt aktīvs un nekautrējās savu fizisko pārspēku likt lietā ne mirkli, tādējādi neļaujot pretiniekiem atslābt, nemitīgi izdarot spiedienu uz pretinieku spēlētājiem un burtiski izslēdzot visus pretinieku centienus uzsākt uzbrukumus. Vienā no šādām reizēm un pēc tam sekojošā pretuzbrukumā, saspēlējoties Njie un Višņakovam, bumba tika nogādāta soda laukumā pie Shergelashvili, kurš to piespēlēja tālāk Robertam Uldriķim, kuram atlika tikai trāpīt. Un Roberts to prot! 56. spēles minūte un 1:0 RFS labā.  Liepājnieki veica pārkārtojumus un devās lieliem spēkiem uz priekšu, kas savukārt pavēra ceļu RFS veidot savus pretuzbrukumus. Vienā no tādiem Aleksejs Višņakovs nokļuva aci pret aci ar pretinieku vārtsargu. Diemžēl Aleksejam sitiens neizdevās un rezultāts nemainījās. Spēles raksturs tā turpinājumā nemainījās, RFS nosēdās (varbūt pat pārāk), liepājnieki uzbruka, bet neprecīzas piespēles, neveiksmīgas standartsituāciju izspēles un RFS spēlētāju pašaizliedzība neļāva izveidot neko patiesi bīstamu. RFS savukārt atsvaidzināja savu priekšējo līniju, laukumā laižot Šadcinu un Diakvnishvili, un turpināja spēlēt uz pretuzbrukumiem. Spēles rezultātu gan tas nemainīja un spēle noslēdzās ar RFS uzvaru 1:0!

Nākamā RFS Virslīgas spēle paredzēta sestdien, 22. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā pret Riga FC. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs vai pie ieejas stadionā.