Daugavpilī – pārliecinoša uzvara

28 oktobris 2021

RFS futbola klubs Optibet Virslīgas 7. kārtas pārceltajā spēlē izcīnījis rekordlielu uzvaru Daugavpilī – 3:0 (1:0). Līdz šim mūsu komandai Daugavpilī nebija izdevies izcīnīt panākumu ar vairāk nekā vienu vārtu pārsvaru.

Šī uzvara RFS ļāvusi vēl vairāk pietuvoties savam mērķim, jo divas kārtas pirms čempionāta noslēguma RFS pārsvars pār tuvāko sekotāju “Valmiera FC” ir sasniedzis četrus punktus. Tas nozīmē, ka uzvaras gadījumā jau svētdien RFS nodrošinātu čempionu titulu.

Daugavpilī, kā jau ierasts, RFS ieradās dienu iepriekš. Šajā spēlē Viktoram Morozam nācās iztikt bēz savainotajiem Artura Pika un Žigas Lipuščeka, taču pieteikumā atgriezās Sedriks Kouadio.

Maču RFS iesāka lieliski un jau devītajā minūtē izvirzījās vadībā. Pēc Artūra Zjuzina piespēles labs tālsitiens padevās Tomašam Šimkovičam (1:0). Tieši viņam desmit minūtes vēlāk bija izcila iespēja izcelties otro reizi, taču pēc perfektas Petra Mareša piespēles kapteinis no vārtu priekšas sita virs vārtiem. Lai gan RFS piederēja neliels pārsvars, kopumā pirmais puslaiks bija nervozs un saspringts, bet uz specifiskā mākslīgā laukuma mūsu komandai acīmredzami radās problēmas.

Otrā puslaika pirmās 15 minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, bet pusmomenti bija abām komandām. Viss mainījās 64. minūtē, kad pēc Roberta Savaļnieka centrējuma ar galvu 2:0 no sarežģītas situācijas panāca Emersons. Šeit jāpiemin, ka mirkli iepriekš tas pats Emersons no labākas situācijas ar galvu trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Un tas vēl nebija viss. 70. minūtē Andrejs Iličs eleganti apspēlēja divus pretiniekus, ielauzās soda laukumā un tika nogāzts. Par pārkāpumu tika piešķirts 11 metru soda sitiens, bet Džošua Akpudže saņēma otro dzelteno kartīti un “Daugavpils” palika mazākumā. 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Petrs Marešs (3:0).

Atlikušajā laikā RFS veica vairākas spēlētāju maiņas, bet rezultāts vairs nemainījās. Pelnīta uzvara ar 3:0.

Spēles protokolu, gaitu, statistiku, saistītos foto un video materiālus ērti vienuviet meklē ŠEIT.