Egils Trušēlis: “Mēs lepojamies ar LFF Akadēmijas statusa iegūšanu”

21 februāris 2024

Aizvadītais gads bija pirmais pilnais gads RFS Academy vēsturē. Kā Jūs vērtējat aizvadīto gadu?

Pagājušais gads RFS Academy bija nozīmīgs solis mūsu vēsturē. Mēs lepojamies ar LFF Akadēmijas statusa iegūšanu un iekļūšanu Latvijas 10 labāko jaunatnes klubu skaitā. Tas ir apliecinājums mūsu kolektīvā darba augļiem – spējai piesaistīt kvalificētu personālu un būtiski palielināt audzēkņu skaitu. Šis audzēkņu pieaugums ir īpaši svarīgs, ņemot vērā, ka mēs sasniedzām 550 audzēkņu atzīmi, kas ir ievērojams sasniegums mūsu treniņu centru attīstībā Teikā, Pļavniekos un Valdlaučos. Šo centru straujais audzēkņu pieaugums ir bijis izaicinājums, bet arī liecina par mūsu spēju veiksmīgi attīstīt futbola izglītību dažādos reģionos.

Kādi bija sākotnēji 2023. gadam uzstādītie mērķi? Kas izdevās un kas nē?

Viens no galvenajiem mērķiem bija iegūt Akadēmijas statusu. Lai to paveiktu, visu Elites futbolu “pārnesām” uz LNK Sporta Parku, nokomplektējām visa vecuma komandas ar kvalificētu personālu un papildinājām ar jauniem spēlētājiem. Vēl viens no uzdevumiem bija piesaistīt papildus speciālistus, tajā skaitā izveidojot fizioterapijas nodaļu, kas arī izdevās. 

Grassroots segmentā vecuma grupās U6-U12 mērķis bija palielināt komandu un spēlētāju skaitu un nodrošināt visu vecumu treniņgrupas katrā filiālē. Kā otrs mērķa virziens bija treniņu apstākļu uzlabošana treniņu centros, tajā skaitā infrastruktūra ziemas/vasaras treniņiem un nepieciešamais inventārs. Progress ir visās šajās jomās, bet ne viss izdevās kā iecerēts/gribēts.

Kādi uzsvari tiks likti uz šo gadu? Kādi ir galvenie mērķi?

Mūsu galvenais uzsvars šogad ir uz pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanu. Mēs esam apņēmušies piesaistīt jaunus speciālistus un uzlabot ziemas treniņu infrastruktūru, lai nodrošinātu mūsu audzēkņiem un treneriem labākos iespējamos apstākļus. Turklāt mēs plānojam paplašināt mūsu piedāvājumu, ieviešot jaunus futbola izglītības pakalpojumus un piedaloties sociālās atbildības projektos. Mēs uzskatām, ka, investējot mūsu audzēkņu labklājībā un attīstībā, mēs varam radīt spēcīgu un pozitīvu ietekmi uz futbola kopienā.

Vai ir plānota paplašināšanās? Jaunas filiāles?

Šogad mēs esam nolēmuši koncentrēt savus resursus uz esošo treniņu centru pilnveidošanu, nevis paplašināšanos ar jaunām filiālēm. Mūsu mērķis ir uzlabot esošo infrastruktūru un pakalpojumus, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, lai uzlabotu saziņu starp audzēkņiem, viņu vecākiem un treneriem. Mēs uzskatām, ka šī pieeja ļaus mums nodrošināt augstāku kvalitātes līmeni un veicināt ilgtspējīgu attīstību.