Fantastiski iekļūstam UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīrā!

27 augusts 2022

Pēc 13 gadu pārtraukuma Latvijai būs savs pārstāvis Eirokausu grupu turnīrā! Latvijas čempionvienība RFS ceturtdienas vakarā Belfāstas “Windsor Park” stadionā fantastiski atspēlējās un triumfēja 11 metru sitienu sērijā, nodrošinot vēsturisku dalību UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīrā!

Pirmais mačs pirms nedēļas Rīgā “Skonto” stadionā noslēdzās neizšķirti 2:2, abus vārtus mūsu komandai gūstot mača pēdējās minūtēs. Lai iekļūtu grupu turnīrā RFS šoreiz bija nepieciešama uzvara.

Kopumā RFS spēle izvērtās ļoti sarežģīta. Gandrīz 5 000 skatītāju klātbūtnē “Linfield” spēlēja droši un aktīvi, izveidojot vairākas teicamas vārtu gūšanas iespējas. RFS spēles lielāko daļu aizsargājās, bet labāko momentu otrā puslaika vidusdaļā neizmantoja Emersons, kurš pēc Andreja Iliča piespēles nonāca vienatnē pret vārtsargu, taču to nespēja pārspēt.

“Linfield” īpaši aktīvi aizvadīja otrā puslaika izskaņu, vienā no pēdējiem uzbrukumiem trāpot arī pa vārtu stabu, taču RFS izdevās noturēties.

Pagarinājumā iespējas bija abām komandām, bet pirmie vadībā izvirzījās mājinieki (0:1). 120. minūtē “Linfield” esot vadībā ar 1:0 pamanījās izskriet pretuzbrukumā četri pret vienu aizsargu, taču Pāvels Šteinbors glāba. Sekoja ātrs pretuzbrukums, kurā Bils labi nomainīja malu, bet Kevins Frīzenbihlers veica ļoti asu piespēli gar vārtiem. Pretinieks mēģinot bumbu izsist ārpus laukuma to ieraidīja savos vārtos, tādējādi neticamā veidā komandām nācās uzvarētāju noskaidrot 11 metru sitienu sērijā.

Atšķirībā no spēles ar HJK, šoreiz precīzi bija visi rīdzinieku sitieni. Savas iespējas realizēja gan K. Frīzenbihlers, gan A. Iličs, gan Petrs Marešs, gan Stefans Paničs. Tieši viņa sitiens bija izšķirošs, jo pretinieku pirmo raidījumu atvairīja P. Šteinbors, bet otrais sitiens lidoja vārtiem garām!

Zemāk noskaties spēles vārtu guvumus, emocijas, kā arī galvenā trenera Viktora Moroza komentāru. Spēles foto galerija atrodama ŠEIT.