Kad ar uzvaru nepietiek: UEFA Čempionu līgas sapnis beidzas pēc 11 metru sitienu sērijas

13 jūlijs 2022

Latvijas čempionvienībai RFS dramatiskā spēlē praktiski pilnā Slokas stadionā tomēr neizdevās pārvarēt pirmo UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtu. Rīdzinieki uzvarēja ar 2:1 (2:2 divu spēļu summā), taču HJK piekāpās “pendeļu” sērijā ar 4:5.

Pirmo maču viesos RFS zaudēja ar 0:1, tādēļ šajā mačā Viktora Maroza padotajiem bija nepieciešama uzvara ar divu vārtu pārsvaru. Pamatsastāvā notika trīs izmaiņas un šoreiz laukumā devās Alfuseinijs Džata, Jovans Vlalukins, kā arī vārtsargs Pāvels Šteinbors. RFS spēlēja ar trim aizsargiem.

Jau no pašām pirmajām minūtēm RFS pārņēma spēles kontroli. Latvijas čempioni spēlēja agresīvi, pārliecināti un nepiekāpīgi. Mača pirmajā pusē visas lielākās briesmas radās pie pretinieku vārtiem, taču tos iekarot tā arī neizdevās. Pēc Artūra Zjuzina asas piespēles HJK futbolists ar roku nospēlēja savā soda laukumā, taču tiesnesis “pendeli” nepiešķīra, turklāt par protestiem RFS parādīja uzreiz divas dzeltenās kartiņas…

Otro puslaiku RFS iesāka vētraini. Vispirms pēc Emersona sitiena pirmais pie bumbas bija un to vārtos 48. minūtē raidīja Artūrs Zjuzins (1:0), bet desmit minūtes vēlāk stadionu eiforijā sūtīja Stefans Paničs, kurš izcēlās pēc Petra Mareša izpildītā standarta (2:0 un 2:1 divu spēļu summā).

Diemžēl turpinājums nebija tik veiksmīgs. HJK sāka aktīvāk spēlēt priekša un vairākkārt piespieda mūsu komandu pārkāpt noteikumus sava soda laukuma tuvumā. Tieši viens no šiem pārkāpumiem arī maksāja vārtus pēc standarta – 2:1 (2:2 summā).

Pamatlaika kompensācijas laika pēdējā uzbrukumā HJK atkal spēlēja ar roku savā soda laukumā, taču neskatoties uz protestiem arī šoreiz tiesnesis 11 metru soda sitienu nenozīmēja.

Arī aizvadot papildus 30 minūtes tieši RFS bija tuvāk uzvarai, taču allaž nedaudz pietrūka – vai nu precīzākas piespēles, vai labāka noslēdzošā sitiena. Īpaši iespaidīgi šajā mačā darbojās Emersons un Petrs Marešs, kuriem pretinieki nespēja rast nekādus pretargumentus.

Galu galā UEFA Čempionu līgas otrās kārtas ceļazīme izšķīrās 11 metru sitienu sērijā, kurā pretinieki bija pārāki ar 5:4. RFS rindās trešo “pendeli” nerealizēja Stefans Paničs, bet ar precīziem sitieniem izcēlās: Vitālijs Jagodinskis, Tomislavs Šaričs, Žiga Lipuščeks un Petrs Marešs.

Eirokausu sezonu RFS turpinās UEFA Eiropas Konferences līgas 3. kvalifikācijas kārtā. Detalizētu spēles statistiku, saistītos foto un video materiālus varat atrast ŠEIT.

RFS pamatsastāvs: P.Šteinbors – P.Mareš, Ž.Lipušček, V.Jagodinskis, A.Jatta, J.Vlalukin – T.Šarič, S.Panič – Emerson, A.Zjuzins, A.Ilič.