Kaujiniecisks neizšķirts ar “Riga”

17 jūnijs 2024

Jaunatklātās LNK Sporta Parka tribīnes priekšā šīssezonas otrais Rīgas Derbijs noslēdzas ar neizšķirtu.

Atgriežoties no izlašu partraukuma, spēlētājus jau uzreiz sagaidīja smags pārbaudījums – Rīgas Derbijs pret Virslīgas vicečempioniem “Riga FC”. Pozitīvais pirms šī mača bija ne tikai jaunās tribīnes atklāšana, bet arī Jāņa Ikaunieka atgriešanās spēles pieteikumā, latvietim sākot spēli pamatsastāvā. Virs viņa, tāpāt kā pagājušā abu komandu tikšanās reizē, spēli sāka arī Ismaels, tādējādi Darko Lemajičam atkal iesākot spēli no soliņa.

Fanu un spēles nozīmes iespaidā RFS spēli iesāka jaudīgi, jau pirmajās 20 minūtēs izveidojot divus vārtu gūšanas momentus, no kuriem vienu izdevās realizēt Žigam Lipuščekam. Slovēņu aizsargs pēc kārtējās Roberta Savaļnieka piespēles izleca visaugstāk starp pretinieku aizsargiem un ar galvu pārspēja Rihardu Matrevicu (1:0). Tomēr dažas minūtes vēlāk R. Matrevics spēja atriebties, šoreiz atvairot Ž. Lipuščeka izpildīto 11 metru soda sitienu, kuru mirkli iepriekš bija nopelnījis Emersons. “Riga” uzreiz devās ātrā pretuzbrukumā, taču izcili vārtos darbojās Jevgenijs Nerugals.

Sākoties otrajam puslaikam “Riga” no šaura leņķa nodrebināja vārtu konstrukciju, pamazām tuvojoties pirmajam vārtu guvumam. Viesiem aizvienprojām meklējot veidu, kā izlīdzināt rezultātu, RFS savu pārsvaru bija paspējuši dubultot. Emersons ar skaistu piespēli starp līnijām soda laukumā atrada Sedriku Kouadio, kurš bumbu uzreiz nogādāja tā centrā, kur atradās Ismaels. Uzbrucējs to, protams, raidīja vārtos (2:0).

Neskatoties uz lielo pārsvaru visas spēles garumā, “Riga” rezultātu beigu beigās spēja izlīdzināt, vārtus īsā laika sprīdī gūstot Ūseinū Niangam un Babam Musā (2:2).

Atlikušajā spēles daļā iespēja gūt uzvaras vārtus bija gan Ž. Lipuščekam, gan Petram Marešam, bet gala rezultāts palika nemainīgs.

Nākamo spēli aizvadīsim piektdien Skonto stadionā tiekoties ar “Audu”.

Spēles foto galerija pieejama ŠEIT.

Komandu sastāvi, statistika un citi saistītie materiāli ir pieejami ŠEIT.

Gregors Spricis

Video: