Dodamies pārtraukumā labā noskaņojumā!

12:30 27. augusts, 2017

Vasara vēl nav beigusies un sestdien Ventspils OC stadionā sanākušos nedaudz vairāk kā sešsimt līdzjutējus (pēc protokola datiem) priecēja futbola baudīšanai ideāli laikapstākļi. Šī ir abu komandu piektā tikšanās šajā sezonā. Laukumā solījās būt visnotaļ spraiga un aizraujoša cīņa. Tikai vienā cīņā abu komandu starpā kāda komanda spēja būt pārāka ar vairāk kā vieniem vārtiem. Tā bija klubu iepriekšējā tikšanās reize, kad sešu vārtu trillerī pārāki izrādījās RFS spēlētāji.

Abu komandu pamatsastāvā, salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm veiktas vairākas izmaiņas, bet ņemot vērā spēlei pieejamos spēlētājus, lielus pārsteigumus tas nevarēja radīt. Ja nu vienīgi par to uzskatām RFS rezultatīvākā spēlētāja Roberta Uldriķa palikšanu rezervistos, ko visticamāk varētu izskaidrot ar taktiskā plāna niansēm konkrētajā spēlē.

Spēle iesākās ar abpusējiem uzbrukumiem un jau trešajā minūtē E. Višņakovs apliecināja savu meistarību, apspēlējot aizsargu un gar vārtu līniju tuvojoties vārtiem, atspēlēja Ulimbaševam, kuram sitiens pagalam neizdevās. Ventspilnieki atbildēja ar mēģinājumiem apdraudēt vārtus pēc standartsituāciju izspēlēm. 16. minūtē pēc Kozlova izpildītā stūra sitiena pa vārtiem uzsita Fertovs. Pavlovs izrādījās pārāks, novirzot bumbu ārpus laukuma. No otras puses stūra sitienu izpildīja Shergelashvili, soda laukumā labi pacīnījās Savič, novirzot bumbu Fertovam, kura sitienu vārtu priekšā pielaboja Ulimbaševs, izvirzot RFS vadībā ar 1:0. Jau pēc nedaudz vairāk kā minūtes pēc kārtējās standartsituācijas izspēles labā sitiena pozīcijā nonāca Jemeļins, bet viņš savu iespēju izlīdzināt rezultātu neizmantoja, raidot bumbu pāri vārtiem. 27. minūtē Ulimbaševs ar labu piespēli izvirzīja E. Višņakovu viens pret vienu ar FK Ventspils vārtsargu Pavlovu, kurš šoreiz izrādījās pārāks. Puslaika turpinājumā FK Ventspils centās vairāk uzbrukt, bet pie patiešām bīstamiem momentiem tā arī nenonāca. RFS atbildēja ar Shergelashvili trāpījumu pa vārtu pārliktni no visnotaļ asa leņķa izpildot soda sitienu.

Ar otrā puslaika sākumu, Ashworth Paul Anthony laukumā sūtīja Ruginu un Vaskou, kas diezgan ātri nesa rezultātu. Ulimbaševs iekrita uz Rugina māņkustību, kurš izteiksmīgi krītot nopelnīja 11m soda sitienu. Jemeļins sita nekļūdīgi. 1:1. Ventspilnieki turpināja uzbrukt, mēģinot izvirzīties vadībā. RFS, savukārt, atbildēja ar ātrām pārejām uzbrukumā. Vienā no šādām reizēm Fertovs sadarbībā ar A. Višņakovu  pārtvēra bumbu laukuma centrā, pietuvojās soda laukumam, atspēlēja A. Višņakovam, kurš ieskrēja soda laukumā un izdarīja piespēli uz vārtu priekšu. Ulimbaševam atlika tikai trāpīt. 2:1. Spēle tā arī noslēdzās ar RFS uzvaru. Līdz ar Spartaks Jūrmala uzvaru pār FK Liepāja/Mogo, saasinājusies cīņa par otro vietu turnīra tabulā un otro no piektās vietas šķir tikai četri punkti.

Klāt izlašu pārtraukums un nākamā RFS virslīgas spēlē tikai 10. septembrī, kad RFS uzņems FK Jelgava. Interesanti, ka RFS ir visplašākā pārstāvniecība Latvijas izlasē. Un līdz ar Ulimbaševa izsaukšanu pēc šīs spēles, viņš pievienosies uz FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm pret Ungāriju un Šveici jau izsauktajiem A. Višņakovam, Dubram, Solovjovam un Savaļniekam. Tiekamies stadionos!