Dramatiska RFS uzvara Rīgas derbijā

09:35 22. maijs, 2018

Fantastiski laikapstākļi, pilnas tribīnes, bezkompromisa cīņa, īsts derbijs. To visu varējām vērot pirmdienas vakarā Arkādijas stadionā! Jāatzīst, ka organizatori bija īpaši piestrādājuši – sezonas programmiņa, papildus tribīne, ēdināšanas pakalpojumi, atrakcijas bērniem utt. Visbeidzot talismana un RFS retro formu pirmā atrādīšana plašākai publikai radīja lieliskus priekšnoteikumiem, lai šī pirmā spēle Arkādijas stadionā šogad kļūtu par īstiem svētkiem visiem futbola cienītājiem un ne tikai viņiem.

Ja RFS vienīgā izmaiņa salīdzinot ar iepriekšējo spēli sākumsastāvā ir Savaļnieka došanās laukumā savainotā Isajeva vietā, tad Riga FC sastāvā veselas sešas izmaiņas. Spēli RFS iesāka izteikti neveiksmīgi un jau trešajā minūtē pēc Vušurovič centrējuma, cīnoties ar Lemajič, bumbu savos vārtos ieraidīja Dubra. Turpinājumā RFS centās pārņemt iniciatīvu, bet veiksmīgās Riga FC spēlētāju darbības šo vēlmi ļoti labi apslāpēja. Visi RFS mēģinājumi apdraudēt pretinieku vārtus tika laicīgi neitralizēti un Ozola iesaistīšanās spēlē bija nepieciešama gaužām reti. Kad jau šķita, ka puslaiks ir teju beidzies, Marusič ielauzās soda laukumā, kur viņu neatļauti kavēja Bogdaškins un spēles galvenais tiesnesis norādīja uz 11m soda sitiena atzīmi. Platonov izpildīja diezgan neveiksmīgu sitienu, kuru Ozols atvairīja. Pirmais pie bumbas bija Vachiberadze, bet arī viņa sitiens bija gaužām neveiksmīgs un rezultāts tā arī nemainījās - 0-1 Riga FC labā.

Līdz ar otrā puslaika sākumu RFS pārgāja uz spēli ar četriem aizsargiem un Platonov vietā laukumā tika sūtīts Solovjovs, kurš spēlē ienāca ar lielu enerģiju un jau ar pirmajām savām darbībām saasināja situāciju soda laukuma tuvumā. Pirmajā otrā puslaika minūtē pie lieliskas izdevības atklāt spēles rezultātu tika Savaļnieks, bet Ozols šajā divcīņā izrādījās pārāks. Pārvarējuši pirmos grūtos brīžus puslaika sākumā, tā turpinājumā arvien vairāk bumbu pieturēt izdevās arī Riga FC. 63. minūtē no soda laukuma stūra tikai nedaudz garām vārtu stūrim sita Vachiberadze. 66. minūtē pēc stūra sitiena ar galvu rezultātu izlīdzināja RFS kapteinis Kaspars Dubra. RFS turpināja uzbrukt un 77. minūtē pēc lieliskas Kļuškina, Marusych un Uldriķa saspēles pretinieku vārtos bumbu raidīja otro reizi, diemžēl vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures dēļ. Uldriis tomēr vēl teica savu vārdu un spēles pieliktajā laikā pēc Kļuškina centrējuma ar galvu raidīja bumbu vārtos. 2-1 RFS labā.

Līdz ar šo uzvaru, RFS nostiprinās SynotTip futbola Virslīgas turnīra tabulas priekšgalā par trīs punktiem apsteidzot FK Ventspils vienību. Savu nākamo spēli RFS aizvadīs jau šajā svētdienā, kad dosies uz Zemgales Olimpisko centru, lai mērotos spēkiem ar FK Jelgava. Tiekamies stadionos!