Elivelto pirmie vārti, RFS pārspēj Valmiera Glass ViA

11:29 20. augusts, 2018

Svētdien RFS devās uz Valmieru, lai SynotTip futbola Virslīgas 18. kārtas ietvaros tiktos ar Valmiera Glass ViA vienību. Iepriekšējā dienā RFS tuvākais sekotājs turnīra tabulā Riga FC savu 18. kārtas spēli uzvarēja, kas nozīmēja, ka, ja vien RFS vēlas saglabāt sešu punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju arī pēc šīs kārtas, tad šī spēle noteikti ir jāuzvar. Visticamāk, ka Valmierā nevarētu atrast nevienu RFS spēlētāju, komandas pārstāvi vai līdzjutēju, kurš domātu savādāk – jāņem trīs punkti.

Kā galveno uzdevumu gūt vārtus uzstādīja arī RFS galvenais treneris Valdas Dambrauskas, laukumā sūtot visai uzbrūkošu sastāvu. Līdz ar vairāku spēlētāju atgriešanos no diskvalifikācijām, savā ierastajā pozīcijā kreisajā malā atgriezā Shergelashvili, bet stabili spēlējošo Sorokinu aizstāja uzbrukumā aktīvākais Savaļnieks. Interesanti, ka šādā spēlē vieta sākumsastāvā neatradās vienam no spēles veidotājiem, gruzīnam Vachiberadze. Viņa vietu laukumā ieņēma nesen klubam pievienojušais Elivelto.

Jau ar pirmajām minūtēm RFS apliecināja savu favorītu statusu un devās nemitīgos uzbrukumos. Pirmais nopietnais vārtu apdraudējums bija jau ceturtajā minūtē, kad Isajevs ar skaistu tālsitienu norībināja Bogdanova vārtu pārliktni. RFS turpināja uzbrukt un vairākas reizes ielauzās pretinieku soda laukumā, bet nopietni apdraudēt vārtus tā arī neizdevās līdz 21. minūtē rezultāts tika atklāts. Pēc Solovjova centrējuma un Bogdanova neveiksmīga mēģinājuma iziet no vārtiem, bumba nokļuva pie Marusych, kurš to raidīja jau tukšos vārtos. 1-0. RFS uzbrukumi turpinājās un 40. minūtē tas vainagojās ar vēl vienu vārtu guvumu. Shergelashvili ielauzās soda laukumā, spēcīgi sita un Bogdanova atvairītā bumba nonāca pie Elivelto, kurš, neviena netraucēts, raidīja to vārtos. Vēl pēc mirkļa Savaļnieks deva piespēli gar vārtiem Elivelto, kurš kritienā pamanījās raidīt bumbu pāri vārtiem. Puslaika turpinājumā nekas nemainījās un spēlētāji pārtraukumā devās pie rezultāta 2-0 RFS labā.

Otro puslaiku aktīvi sāka mājinieki, bet pie reālām vārtu gūšanas iespējām tā arī netika. Tieši pretēji. Naļivaiko fiksēja pārkāpumu pret Elivelto soda laukumā un tam sekojošo vienpadsmit metru soda sitienu realizēja Marusych. 3-0 RFS labā. Viesi nedaudz atslāba un valmierieši par to lika samaksāt ātri atgūstot divus vārtus. Vispirms pēc skaistas stūra sitiena izspēles vārtus guva Kalniņš, bet 71. minūtē ar precīzu tālsitienu izcēlās Jaunzems. Šāda notikumu attīstība noveda pie asumiem spēles turpinājumā, kā rezultātā pie divām dzeltenajām kartītēm un tam sekojošo noraidījumu tika uz maiņu nākušais Lūsiņš. Atlikušās minūtes RFS nospēlēja maksimāli droši, lielāko spēles laiku aizvadot pretinieku laukuma pusē, turklāt kompensācijas laikā tika gūti arī ceturtie vārti, kad pirmais pie vārtsarga atvairītās bumbas tika Jaunzems, uzstādot spēles galarezultātu 4-2 RFS labā.

Ar šo uzvaru RFS saglabāja sešu punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem turnīra tabulā. Nākamā spēle jau šo piektdien, kad savā laukumā uzņemsim pēdējo divu gadu Latvijas čempionus FK Spartaks Jūrmala. Tiekamies stadionā!