FK Jelgava un RFS duelis noslēdzas neizšķirti

11:59 17. jūlijs, 2017

Sešpadsmitā jūlija pievakare šī raksta autoram sagādāja vienu no patīkamākajām līdzšinējām Latvijas virslīgas vērošanas pieredzēm. Jelgavā sestdienas pievakarē bija viss nepieciešamais futbola baudīšanai. Lieliski laika apstākļi, laba atmosfēra tribīnēs, lielisks laukums un arī pats futbols vienaldzīgu nespēja atstāt nevienu. Emocijas, strauji pavērsieni, ātras pārejas uzbrukumā un arī gūti vārti - abu komandu izpildījumā.

RFS sastāvā ārpus pieteikuma palika abi skaļākie komandas papildinājumi – Eduards Visņakovs un Milan Savic, savukārt FK Jelgava pusē laukumā spēlēja veseli trīs vasaras pāreju perioda pastiprinājumi – Endijs Šlampe, Verners Apiņš un Heh Kler Low Eh Hmoo.

Spēles sākumā mājinieki uzņēmās iniciatīvu un, ja neskaita Koveļ neveiksmīgo sitienu no lieliskas pozīcijas spēles trešajā minūtē, tad gūtiem vārtiem tuvāk bija FK Jelgava futbolisti. Mājinieki, gan paši izveidoja momentus, gan steidzās izmantot viesu nesaprašanās un kļūdas aizsardzībā. Vairākās epizodēs RFS vārtus nosargāja tikai pateicoties lielai veiksmei. Vienā no šādām epizodēm krietni pāri vārtiem no vārtsarga laukuma robežas pārsita Dmitrijs Klimašēvičs. Neiesit Tu, iesit Tev. Šī visiem zināmā futbola patiesība nostrādāja arī šoreiz. Ulimbaševs izlauzās starp diviem spēlētājiem un devās laukuma vidus virzienā, piespēlējot Koveļ, kurš atrazdamies ar muguru pret vārtiem pāradresēja bumbu uz soda laukuma līnijas Fertovam. Fertovs vilcinājās ar sitienu un izvēlējās atdot piespēli Višņakovam, kura centrējumu skaisti un precīzi ar galvu noslēdza kombinācijas aizsācējs Ulimbaševs. 1:0. Jelgava turpināja vairāk uzbrukt, bet bīstami momenti veidojās maz. Vienā no šādām epizodēm Sizko modrību ar tālsitienu centās pārbaudīt Jaudzems. Pirmā puslaika beigās Ošs no savas laukuma puses centās iespēlēt bumbu soda laukumā. Ne pārāk veiksmīgi nospēlēja Rode, pēc tam nedaudz nokavēja Savaļnieks, vēlāk arī Shergelashvili un Jaudzems tika pie sitiena, kurš, šķiet, bija nedaudz neprecīzs. Sizko drošības labad centās bumbu tvert, bet vārtu stabs patraucēja un neizdevās kārtīgi nofiksēt bumbu. Jaudzems šādas dāvanas nemēdz izšķērdēt un raidīja bumbu vārtos. 1:1.

Otrais puslaiks sākās ar pilnīgu RFS dominanci, kuru diemžēl neizdevās pārvērst vārtu guvumā. Lielisku izdevību aizskrienot pretuzbrukumā izniekoja Koveļ. Reti skaistu stūra sitiena izspēli noorganizēja Shergelashvili, Ulimbaševs un Višņakovs, kurš tomēr nespēja to noslēgt ar rezultatīvu sitienu. Spēles turpinājumā lieliskas izdevības neizmantoja ne Koveļ (glāba Ikstens), ne Višņakovs (izejot diviem pret vārtsargu, atdeva neprecīzu piespēli), ne Kevin Kauber (nespējot trāpīt vārtu rāmī). Visbeidzot, jau spēles kompensācijas laikā uz maiņu nākušais Aleksandrs Solovjovs, pēc Diakvnishvili piespēles trāpīja pa vārtu stabu. Spēle tā arī noslēdzās, uzvarētāja noskaidrošanu atstājot nākamajai reizei.