G. Jankovskis: "Futbols Latvijā līdz šim ir bijis pabērna lomā. Pienācis laiks to mainīt!"

08:39 29. marts, 2018

Sveiks Gint! Tu esi jaundibinātā RFS Fanu kluba prezidents. Tas ir tas, ko mēs zinām. Izstāsti īso versiju par to, kas Tu esi un ko Tu dari?

Es esmu Gints Jankovskis. Esmu sociāli aktīvs un nodarbojos ar daudz dažādām lietām. Mans pamatdarbs ir fotografēšana, bet brīvajā laikā nodarbojos ar dažādām fanu kustībām. Ir pienācis laiks attīstīt RFS fanu kustību un es darīšu visu iespējamo, lai to paceltu jaunā līmeni un, varbūt arī pārsteigtu Latvijas futbola Virslīgu.

 Cik noprotu no publiski pieejamās informācijas, tad futbols nav Tava vienīgā kaislība. Kas vēl Tev liek iekarst?

Kā jau aktīvs Latvijas sporta līdzjutējs, es ļoti iekarstu uz hokeju un basketbolu, principā atbalstu visas Latvijas izlases un cenšos arī būt klāt šajās spēlēs. Futbols Latvijā līdz šim gan ir bijis pabērna lomā, bet kā jau iepriekš teicu, ir pienācis laiks to mainīt.

 

Minēji, ka esi aktīvs basketbola un hokeja līdzjutējs. Vai esi vēl kādas fanu kustības aktīvs dalībnieks?

Pašlaik studēju Latvijas universitātē un tāpēc neizbēgami esmu iesaistīt Universitātes sporta aktivitātēs un bez RFS un futbola, vēl esmu arī Latvijas Universitātes basketbola fanu kustības vadītājs. 

Kāpēc nolēmu veidot futbola, nevis hokeja vai basketbola fanu klubu un kāpēc tieši RFS?

Latvijas futbols pašlaik ir kritiski zemā pozīcijā sporta kartē, bet es zinu, ka tas mainīsies un vēlos būt daļa no šī procesa. Gribu būt starp līdzjutējiem, kas dzen komandu uz priekšu un palīdz sasniegt jaunas virsotnes. Savukārt, RFS, manuprāt, ir pašlaik stabilākā Latvijas futbola organizācija ar milzīgu potenciālu un lieliskām iespējām sasniegt virsotnes.

Kā nonāci līdz šīs fanu kustības veidošanai? Tā bija Tava iniciatīva, vai varbūt kluba pārstāvji Tevi uzrunāja?

Mēs satikāmies ar RFS vadību, pārrunājām interesējošos jautājumus un nonācām pie vienota viedokļa, ka jāveido fanu klubs ar spēcīgu struktūru un tas jādara kvalitatīvi.

Latvijas Universitāte, Latvijas Universitāte… Kāpēc neesi FK Metta/Latvijas Universitāte fanu klubā?

Ja LU basketbola komandā man spēlē vairāki draugi un paziņas, tad FK Metta/Latvijas Universitāte komandā tā nav. Turklāt, no malas vērojot, šķiet, ka viņu fanu kustība ir ar dažām ultru iezīmēm, kas man ne visai iet pie sirds. Šis arī bija viens no punktiem, kur atradām kopīgu valodu ar RFS vadību, jo mēs vēlamies būt krāšņi, pamanāmi, ar oriģināliem saukļiem, bet noteikti ne agresīvi.

Kas Tavā izpratnē ir ultra?

Ultras manā uztverē ir fani ar agresijas iezīmēm, kuri bļauj un dzied nereti pretiniekus aizskarošas/ provocējošas dziesmas. Man šāda pieeja nav pieņemama.

Pastāv uzskats, ka fanošana un fanu kultūra Latvijā nav īpaši izteikta. Tā teikt – trūkst tradīciju. Kāds ir Tavs viedoklis par faniem Latvijā un fanu kultūras attīstības potenciālu?

Latvijā patiešām fanu kustība nav īpaši attīstīta. Ir Latvijas fanu organizācija, ar kuras palīdzību arī liela daļa Latvijas sporta tiek "nosegts". Ir pienācis laiks šo situāciju mainīt – veidot klubiem pašiem savas fanu organizācijas, piesaistīt jaunus biedrus un attīstīt šo jomu. 

Ko vajadzētu darīt RFS līdzjutējam, ja viņš gribētu pievienoties RFS fanu klubam?

Pats galvenais ir izrādīt iniciatīvu. Izrādīt iniciatīvu un sazināties ar mani, vai nu zvanot +37128646934 vai rakstot Facebook @rfsfans. Satiksimies, palīdzēšu kā vien spēšu un kopā atradīsim veidu kā vislabāk atbalstīt komandu!

Fani man vienmēr ir asociējušies ar skaļu līdzi jušanu, pamatīgiem emociju uzplūdiem. Vai arī intravertiem cilvēkiem atrastos vieta fanu klubā? Vai šis tomēr ir ekstraverto cilvēku pasākums?

Es domāju, ka jebkurš cilvēks, arī ne tie aktīvākie un runīgākie, nonākot tribīnēs starp mums, atvērtos un ar iejušanos nebūtu problēmas. Jāsaprot, ka fanu kustība nav tikai futbola vērošana. Tās ir emocijas, dziesmas un oriģināli saukļi.

Varbūt vari pastāstīt par fanu kluba plāniem? Varbūt ir padomā kādi pasākumi?

Pirmais mūsu mēģinājums, jeb testa pasākums bija Virslīgas kausa finālā, kad pārbaudījām saukļus un iepazināmies tuvāk viens ar otru. Nākamais lielais pārbaudījums ir RFS pirmā šīs sezonas spēle SynotTip futbola Virslīgā 1. aprīlī! Ceru, ka būsim patiešām kuplā skaitā. Tuvākajā laikā organizēsim saliedēšanās pasākumu ar spēlētājiem, iepazīsimies un pārrunāsim mums interesējošos jautājumus, lai kopīgi veiksmīgi varam aizvadīt sezonu.

Fanu klubus nereti atbalsta arī paši klubi! Vai RFS kaut kādā veidā atbalsta šo kustību?

Ar RFS vadību mums līdz šim ir izveidojusies patiešām lieliska sadarbība. Vienmēr varam atrast kompromisu un veidus kā viens otram palīdzēt. Esmu komunicējis ar vairākām fanu organizācijām, un dzirdot kā viņiem veidojas sadarbība, varu pilnīgi droši apgalvot, ka RFS varētu ņemt kā labo piemēru, kā jāsadarbojas klubam ar fanu kustību. Biļetes uz spēlēm, fanu autobuss izbraukumu spēlēm, tāpat arī esam saņēmuši palīdzību tehniskā nodrošinājuma (bungu) jautājumos.

Tev noteikti ir arī savs favorīts laukumā?

Jā, protams! Mans favorīts ir kapteinis Kaspars Dubra. Tas miers un pārliecība, kas no viņa izstaro ir fantastisks. Vēl man simpatizē reaktīvais Artis Jaudzems. Esmu drošs, ka viņš mums sagādās daudz patīkamu brīžu.

Nobeigumā varbūt kāds RFS faniem novēlējums?

Es un Tu par RFS! Tu un es par uzvaru! Novēlu visiem par un ap RFS iesaistītajiem izdevušos un skaistiem mirkļiem bagātu sezonu

Citi raksti