Galvenais treneris A. Kaļiņins pēc spēles pret FK Progress/AFA Olaine

12:30 9. jūlijs, 2017

Izteikti blāvs komandas sniegums pirmajās 90 minūtēs. Ar ko tas izskaidrojams?

Šī ir Kausa spēle un tās ir ar savām niansēm. Tāpat arī sintētiskais laukums, kuram ļoti neraksturīgi mīksta virsma. Pretinieki bija ļoti labi organizēti un sagatavojušies spēlei. Spēlēja kā otrais numurs. Paldies puišiem par cīņu, par ticību un tomēr iesita. Žēl, ka tas nenotika pamatlaikā, bet momenti bija. Kliboja realizācija. Skaidrs, ka spēle ritēja līdz pirmajiem vārtiem. Kad jāspēlē vairāk par 90 minūtēm, vienmēr ir smagi. Arī pretinieki bija saguruši, kādam jau krampji piemetās. Tādās situācijās, pie rezultāta 0:0, spēlei ir ļoti liela spriedze. Labi, ka izmantojām savas iespējas papildlaikā. Lai gan nevienā brīdī nebija runa, ka mēs varētu spēlēt no aizsardzības un šo spēli uztveram kā gatavošanos nākamajai Virslīgas spēlei,  mēs nopietni gatavojāmies spēlei un ar cieņu izturamies pret pretiniekiem.

Vai šodien spēlēja visi stiprākie?

Jā. Var teikt arī tā.

Tad varam uzskatīt, ka mums vārtsarga pozīcijā ir jauns pirmais numurs?

Ja viņš ir vārtos otro spēli pēc kārtas, tad laikam var teikt arī tā. Viņš spēlē uzticami.

Kāpēc 11m soda sitienu sita Lasha Shergelashvili?

Tas ir jāprasa pašiem spēlētājiem. Principā mums ir pamata sitējs Igors Kozlovs, bet, kas tur notika, vēl ir jāprecizē.

Divas dzeltenās kartiņas par runāšanu. Kā Jūs to vērtējat?

Iespējams pie vainas ir nervi. Spiediens darīja savu. Es, ja godīgi nezinu, par ko Višņakovam iedeva kartiņu. To noskaidrosim vēlāk, bet jebkurā gadījumā nervi mēdz uzdot arī pieredzējušiem spēlētājiem.

Kāpēc tik ātri nomainījāt Leonidu Koveļu?

Mēs redzējām, ka pretinieki spēlē diezgan zemu un Leonida spēles stils neatbilda mūsu vajadzībām. Tāpēc uzlaidām laukumā Diakvnishvili.

Kādi uzdevumi bija Giorgijam? Kā vērtējat viņu sniegumu?

Diakvnishvili uzdevums bija prasīt bumbu starp līnijām, nevis aizsargiem aiz muguras. Saņemt bumbu, pieturēt un, vai nu saasināt vai atspēlēt balsta pussargiem. Tas izmainītu pretinieku aizsardzības struktūru. Atbalsts pussargiem ir viņa stiprā puse, ko arī šajā spēlē viņš lieliski nodemonstrēja. Hvoiņickim bija uzdevums apspēlēt viens pret vienu. Vajadzēja vairāk apspēlēt un saasināt spēli, kas Ulimbaševam šodien ne visai labi izdevās. Regža sevi parādīja no labākās puses. Viņš jau labu laiku klauvē pie pirmās komandas durvīm. Viņš dublieru komandā guvis daudz vārtus. Treniņos ļoti cenšas un izskatās ļoti labi. Es viņam teicu, ka tuvākajā laikā Tev būs iespēja. Rīt, pēc mēneša vai vēlāk, bet būs. Viņš saņēma iespēja, iesita golu, varēja iesist vēl. Prieks par viņu.

Ir parādījušās baumas par iespējamo Eduarda Višņakova pievienošanos komandai. Kā Jūs to komentētu?

Dotajā brīdī viņš nav Latvijā. To, ko gribējām un varējām, mēs viņam piedāvājām. Pašlaik viņam laikam ir labāks piedāvājums.

Uzbrucējs ir pozīcija, kurā arī meklējat pastiprinājumu?

Jā, var teikt arī tā. Mēs meklējam otrā plāna uzbrucēju. Mēs Virslīgā daudz dominējam, bet ir vajadzīga dažādība uzbrukumā. Tāpēc arī vajag pastiprinājumu. Ir vēl viena pozīcija, kuru gribam pastiprināt, bet to vēl negribu atklāt. Ja tas neizdosies, tad spēlēsim un risināsim mums uzdotos uzdevumus ar tiem resursiem, kas mums ir.

Nākamā spēle pret Jelgavu, kura arī spēlē no aizsardzības. Kas jādara, lai vārtu gūšanai pietiktu ar 90 minūtēm?

Mums ir idejas, bet gribu to vēl paturēt noslēpumā. Vairāk vai mazāk sastāvs ir skaidrs, ja vien treniņu process neieviesīs korekcijas. Tagad varam pilnībā pievērsties spēlei pret FK Jelgava, bet nianses līdz spēlei neatklāšu.

Paldies! Un tiekamies 16. jūlijā plkst. 17.00 Jelgavā, kur risināsies SynotTip futbola Virslīgas 14. kārta!

Citi raksti