Kas kļūs par čempionu?

20:40 26. septembris, 2017

Trīs apļi ir nospēlēti un jau ceturtais rit pilnā sparā - laiks apskatīties uz paveikto. Šajā blogā centīšos kaut nedaudz izanalizēt klubu šīssezonas veikumu un izdarīt pieņēmumus par turpmāko sezonas gaitu. Ja rakstā par apmeklējumu dominēja skaitļi un subjektīvismam nebija vietas, tad šeit neizbēgami tas iezagsies.

Šī sezona iezīmējusies ar spraigu cīņu. Īpaši spraiga situācija izskatījās pēc nospēlētā trešā apļa. Tagad, kad vairāki klubi nospēlējuši jau pāris spēles, uz dažiem jautājumiem jau ir atbildēts. Pirms ķersimies pie līderu grupas iztirzāšanas, noskaidrosim, kas noticis ar klubiem, kuri vairs nepretendē uz titulu. Manuprāt, tikai kvēlākie fani varētu domāt, ka FK Jelgava un FK Metta/Latvijas Universitāte varētu mainīt savu atrašanās vietu tabulā. Ja vēl pirms FK Jelgava uzvaras pār FK Liepāja/Mogo vēl varēja būt jautājumi parsestās vietas saglabāšanu, tad pašlaik, skatoties uz lietām reāli, varam secināt, ka šie klubi vietas nemainīs. Tas viss pat neskatoties uz FK Metta/Latvijas Universitāte vēsturiski veiksmīgajiem sezonas noslēgumiem.

FK Ventspils līdz ar vienu punktu pirmajās divās ceturtā apļa spēlēs arī ir noņēmis no dienaskārtības cīņu par titulu. Cīņa par bronzas godalgām gan ir visnotaļ reāla, turklāt, situācijā, kad arī ceturtā vieta var nodrošināt eirokausus, liks nenokārt rokas arī turpmāk. Tieši eirokausi būtu kaut neliels mierinājums par izgāzto sezonu.

Līdz ar diviem zaudējumiem ceturtā apļa ievadā, tikai fatālas konkurentu neveiksmes Synottip futbola Virslīgas titulu ļautu iegūt FK Liepāja/Mogo. Vienīgā iespēja kaut nedaudz pieklusināt neapmierinātos līdzjutējus – pirmo reizi kluba vēsturē iegūt Latvijas Kausu.

Esam nonākuši līdz trim reālākajiem titula pretendentiem FK Spartaks Jūrmala, Riga FC un RFS. Neapšaubāms līderis un galvenais titula pretendents ir tā pašreizējais turētājs FK Spartaks Jūrmala. Ņemot vērā dažādo izspēlēto spēļu skaitu, viennozīmīgi potenciālo tuvāko sekotāju ir visnotaļ sarežģīti noteikt. Ja vērtējam pēc iegūtajiem punktiem, tad tā noteikti ir Riga FC, bet, ja pēc zaudētajiem, tad savukārt RFS. Šādā spraigā čempionātā, gan spēle rezervē uzreiz negarantē trīs punktus, pat tad, ja spēlē pret turnīra tabulas apakšgala komandām.

Lai vieglāk būtu izprast potenciālās priekšrocības, pievienoju tabuliņas ar klubu iegūtajiem punktiem un nospēlētajām spēlēm mājās un viesos, kā arī atlikušajām spēlēm.

(uzklikšķiniet uz tabulas lai palielinātu )

tabula

No šīm tabulām varam izsecināt, RFS ir izteikta mājas komanda, viesos vislabāk spēlē FK Spartaks Jūrmala, savukārt RIga FC spēlē līdzīgi gan mājās, gan viesos. Neskatoties uz to, ka RFS ir zaudējusi mazāk punktus par Riga FC, ņemot vērā izteiktās RFS, kā mājas komandas statusu, varam secināt, ka, ja RFS nesāks uzvarēt viesos, tad cerības uz titulu un pat otro vietu var atmest jau tagad. RFS jāsāk krāt punkti. Un jādara tas katrā spēlē, sākot jau ar spēli pret FK Spartaks Jūrmala, kas var būt pēdējā iespēja aizķerties cīņā par titulu.

Noslēgumā varu piebilst, ka, protams, atsevišķiem klubiem dzīvi varētu pabojāt arī turnīra apakšgala klubi, bet reāli čempiona tituls visticamāk lielā mērā izšķirsies spēlēs starp tuvākajiem sekotājiem FK Spartaks Jūrmala, RFS un Riga FC. Vai mums būs jauns čempions?! Mans minējums? Ja RFS pieveiks FK Jūrmala Spartaks, tad jā!

 

Citi raksti