Kaujiniecisks neizšķirts Ventspilī

11:00 6. maijs, 2018

Šajā nedēļas nogalē RFS viesos aizvadīja SynotTip futbola virslīgas sestās kārtas spēli pret FK Ventspils. Ierasti karstās Latvijas maija dienas Ventspili vēl šogad nav sasniegušas un saulainā, bet nedaudz dzestrā pēcpusdienā spēle tika uzsākta 675 skatītāju klātbūtnē.

FK Ventspils treneri, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, sastāvā veica tikai vienu izmaiņu. Tā pati – piespiedu, kad diskvalificētā Koļesova vietā aizsardzības centrā blakus Bulvītim spēlēja Mamah. RFS, savukārt, divas izmaiņas. Dubram un Isajevam aizsardzības centrā pievienojās no potītes traumas tikko atlabušais Savič, tādējādi pirmo reizi sezonā RFS spēlēja ar trim centra aizsargiem un savu pirmo oficiālo spēli RFS pamatsastāvā aizvadīja Dāvis Indrāns.

Jau ar pirmajām minūtēm RFS uzņēmās kontroli pār bumbu. Abas komandas vairākkārt bīstami pietuvojās soda laukumam, bet līdz reāliem vārtu apdraudēšanas mēģinājumiem tā arī netika līdz spēles 23. minūtei, kad Sorokins ar labu piespēli soda laukumā atrada Kļuškinu, kurš lieliski ar galvu piespēlēja Marusych, kurš no apmēram septiņiem metriem raidīja bumbu garām vārtu taisnstūrim. Nākamajā minūtē Shergelashvili centrējumu ar galvu centās noslēgt Sorokins, diemžēl sitiens neizdevās pārāk spēcīgs un Meļņičenko tas problēmas nesagādāja. FK Ventspils atbildēja ar Aiyegun sitienu nedaudz garām vārtu apakšējam stūrim. 31. minūtē vēl viens bīstams mājinieku moments noslēdzās ar spēcīgu Antonov sitienu pāri vārtiem no piecpadsmit metriem. Puslaika turpinājumā spēle izlīdzinājās un arvien labāk ar bumbu jutās arī FK Ventspils, bet rezultātu tas nenesa un puslaika pārtraukumā abas komandas devās pie bezvārtu neizšķirta.

Otrais puslaiks iesākās ar vairākām neprecīzām piespēlēm laukuma centrā abu komandu izpildījumā, bet 51. minūtē beidzot tika atklāts rezultāts. Lieliski nospēlēja Marusych un vārtu priekšā lieliski pacīnījās Indrāns. Bumba atsitās pret Vachiberadze kāju un Rugina mēģinājums izsist vārtos ripojošo bumbu beidzās ar neveiksmi. 1-0 RFS labā. Ventspils centās pārņemt iniciatīvu, bet RFS ar to veiksmīgi tika galā līdz 64. minūtei, kad pēc ilgstoša uzbrukuma un vairākiem centrējumiem, bumbu ar galvu vārtos pēc Rečicka piespēles raidīja Akinyemi panākot neizšķirtu 1-1. Turpinājumā abas komandas centās izraut uzvaru, bīstamākus momentus izveidojot viesiem. Vispirms bīstamu Shergelashvili raidījumu atvairīja Meļņičenko, bet pašā mača izskaņā Marusych neizmanto izgājienu viens pret vienu un spēle ar kaujiniecisku neizšķirtu tā arī noslēdzās.

Līdz ar to, RFS saglabā trešo vietu turnīra tabulā arī pēc sestās kārtas. Nākamā spēle izbraukumā pret turnīra līderi FK Liepāja/Mogo. Tiekamies stadionos!