Krišjānis iztaujā Māliņu

19:18 29. aprīlis, 2017

Rubrikas “Krišjānis taujā” trešā daļa. Futbola pazinējs Mārtiņš Krišjānis šonedēļ iztaujā RFS vārtsargu Germanu Māliņu pirms SynotTip futbola Virslīgas 6. kārtas spēles pret FK Ventspils.

Krišjānis: Iepriekšējā spēlē ielaidām vārtus pamatlaika pēdējā minūtē. Kā tas iespaido spēlētāju noskaņojumu pirms nākamās spēles? Turklāt pret to pašu pretinieku.

G. Māliņš: Protams, ka nav patīkami ielaist 90. minūtē, bet tas ir futbols un notikt var viss. Nav laika pārdzīvot, tā jau ir vēsture! Noskaņojums kā parasti ir cīnīties par uzvaru!

Krišjānis: Pirmā spēle šajā sezonā uz dabīgā seguma. Kā tas var iespaidot spēli? Vai mūsu spēles stilam piemērotāki ir dabīgie vai mākslīgie laukumi?

G. Māliņš: Jebkuram futbolistam piemērotāks ir labs laukums, nav atkarīgs, vai mākslīgais, vai zaļais- viņam jābūt labam. Dubļos nevienam nepatīk rakņāties, tāpat nepatīkami spēlēt arī uz asfalta uzliktam paklājam vai veciem nodilušiem mākslīgajiem laukumiem. Runājot par spēli, neviens nezin kā būs, bet fakts ka mēs pat nepamēģinājām dabīgos laukumus, protams, ka nav nekas labs. Bet ko darīt? Jāiziet, mazāk jāņem viss tas galvā un jānostrādā uz maksimumu.

Krišjānis: Pirmajās piecās virslīgas kārtās vidēji spēlē esam ielaiduši vienus vārtus. Tas ir labs rezultāts?

G. Māliņš: Domāju, ka varējām nospēlēt labāk, īpaši spēlē pret FK Metta/LU. Domāju, ka tas nav īpaši labs rezultāts.

Krišjānis: FK Ventspils, līdzīgi kā RFS labprāt daudz kontrolē bumbu, nemitīgi izdarot spiedienu uz pretinieku aizsardzību. Kā ir vieglāk/ patīkamāk vārtsargam? Tad kad ir daudz “darba”, vai reti, bet asi pretuzbrukumi?

G. Māliņš: Vārtsargam galvenais ir neielaist, un palīdzēt komandai. Protams, ka vieglāk,  kad visu laiku uzbrūk un no desmit momentiem iesit divus. Visi teiks, ka Tu biji labs, un pats esi drusciņ apmierinātāks, nekā tad, kad uz Taviem vārtiem ir viens moments, to pašu iesit, un Tu pēc tam domā- ko es te stāvu!  Bet tā ir daļa no vārtsarga dzīves... Labāk ir, kad noķer visu!!!

Krišjānis: Otrā spēle šajā nedēļā pret vienu un to pašu pretinieku. Vai gatavošanās šīm spēlēm atšķiras? Vai treneru korpuss ir sagatavojis kādu taktisku viltību?

G. Māliņš: Tās ir futbola reālijas. Jābūt gatavam, ka Tu ar vienu pretinieku gadā vari nospēlēt astoņas reizes. Par taktiku neko neatklāšu- redzēsiet paši, bet kaut kādai super gatavošanās īpaši nav laika. Pēc spēles atjaunojāmies, un drusciņ patrenējāmies- nekā īpaša.

Tiekamies 30. aprīlī plkst. 16.00 Ventspils OC laukumā!

 

Citi raksti