Latvijas Kauss Ogrē

12:00 15. jūlijs, 2016

Pirmdien, 18. jūlijā Ogres stadionā risināsies RFS pirmā Latvijas Kausa spēle pret FK Ogre. Lai diena Ogrē Jums būtu gana interesanta un papildus futbolam redzētu Ogres ievērojamākās vietas, piedāvājam nelielu ieskatu tajā, ko redzēt un kurp doties.

KĀ NOKĻŪT?

 • - Vilciens tikai 1,40 € (apskati vilcienu sarakstu: ejuz.lv/vilciens)
 • - Autobuss 2 € (apskati autobusu sarakstu: autoosta.lv)
 • - Auto,
 • - Laiva – pa Ogres upi variet atairēt kaut no Madonas!

 

KO APSKATĪT?

- Ogres vēsturiskā apbūve un skvērs

Brīvības ielā Ogrē ir apskatāmi 20.gadsimta 20.–30.gadu arhitektūras paraugi. Šeit savu talantu apliecinājuši tādi izcili meistari kā Vladimirs Šervinskis, Indriķis Blakenburgs, Eduards Smurģis, Dāvids Zariņš un citi. Mūsdienās lielākā daļa ēku ir valsts vai vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļi. Brīvības ielas gājēju posms atveido Ogres upes tecējumu. Puķudobes ar savvaļas augu stādījumiem veidotas kā stilizētas salas. Ielas posma sākumā labiekārtotais skvērs kļuvis par ogrēniešu un pilsētas viesu iecienītu pulcēšanās vietu. Gājēju ielu noslēdz skvērs ar strūklaku un tēlnieka Jāņa Karlova darināto baltās cielavas skulptūru "Sargātāja".

 • - Lielākais arkveida gājēju tilts Latvijā

1966. gadā uzbūvēja gājēju tiltu pār Ogres upi, kas pilsētas centrālo daļu savieno ar Pārogri, kur atrodas brīvdabas estrāde, un pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu, kā arī jaunāku periodu privātmāju apbūve. Šis ir lielākais lokveida tipa tilts Latvijā - 94 metrus garš, 4,5 metrus plats, turklāt tā ir ļoti skaista pastaigu vieta, bet vasarā estrādē notiek dažādi kultūras pasākumi un koncerti.

 • - Privātā kolekcija "Tehnika no pagātnes"

Šis ir ļoti interesants un pavisam jauns muzejs. Četru gadu laikā veidota privātā kolekcija, kura ieguvusi nosaukumu "Tehnika no pagātnes", sniedz ieskatu padomju laikā ražoto automobiļu, mopēdu, velosipēdu un pat rotaļlietu vēsturē. Kolekcijā šobrīd ir 33 padomju laika auto. Milzīgajā angārā tāpat izvietots benzīntanks un pat tik sen neredzētie gāzēto dzērienu aparāti. Kolekcijā ir pat 10 auto, kuriem piešķirts "Vēsturiskā spēkrata" sertifikāts.

Adrese: Druvas iela 8.

 • - Ķentes pilskalns

Šis ir Ievērojamākais arheoloģijas piemineklis Ogres novadā. Pilskalns izvietots Grantskalnu, kas ir Ogres Zilo kalnu turpinājums, augstākajā vietā. Tautā saglabājušies vairāki senvietas nosaukumi – Vecā Rīga, Kanča kalns, Kamieļmugura. Senatnē kalna rietumu pusē bijis ezers. Visapkārt pilskalnam atradusies ap divus hektāru liela apmetne. Par Ķentes kalnu saglabājušies daudzi nostāsti un teikas, bet pirmā apmetne tur veidojusies jau pirmajā gadu tūkstotī pirms mūsu ēras, 9. – 5. gadsimtam. 
Adrese: Fabrikas iela.

 • - Dabas parks Ogres Zilie kalni

Zilie kalni ir 312 hektārus liela vaļņveidīgu pauguru virkne – nostāstiem bagāto Lielo Kangaru kalnu daļa. Dabas parks ir aizsargājama dabas teritorija, kur sastopamas sešas aizsargājamo augu sugas. Senatnē šeit atradies lībiešu pilskalns. Taku tīkls ir pieejams nūjotājiem, velobraucējiem un citiem aktīvās atpūtas cienītājiem. 2013. gadā parkā atklāts 30 metrus augsts skatu tornis, no kura saredzama tuvākā apkārtne un skaidrā laikā pat Rīga. Parka teritorijā atrodas Dubkalnu ezers, kurā iespējams peldēties.

 • - Špakovska parks

Parks atrodas Pārogrē un aizņem 5,9 hektārus lielu teritoriju. Pie parka ieejas apmeklētājus sagaida tēlnieka Kārļa Zemdegas veidota skulptūra ar nāriņu. Parkā aug vairāk nekā 400 krūmu un koku sugu gan no Rietumeiropas, gan Sibīrijas un pat no Tālajiem Austrumiem un Klusā okeāna piekrastes. Parka centrā izveidots dīķis ar Mīlestības saliņu, rododendriem un ūdensrozēm, ko var apskatīt, izstaigājot  takas 1,8 kilometru garumā, bet parka augstākajā vietā pašlaik tiek būvēts skatu tornis, no kura pāri koku galotnēm pavērsies plaša ainava uz Daugavu. 

Adrese: Pavasara gatve 6.

 • - Rīgas HES ūdenskrātuves aizsargdambis 

Rīgas HES aizsargdambis ierīkots, lai pasargātu pieguļošās teritorijas no applūšanas, tomēr tas ir arī interesants apskates objekts. Aizsargdambis Ogrē 3,6 kilometru garumā pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem ir iecienīta atpūtas, pastaigu, makšķerēšanas, kā arī ūdens sporta nodarbību vieta.

 • - Ogres upe

Ogre tek caur Madonas, Ērgļu, Vecpiebalgas, Lielvārdes un Ogres novadiem. Upes garums ir aptuveni 188 kilometri un tā ir trešā garākā Latvijas upe, ko iecienījuši gan laivotāji, gan atpūtnieki, jo gar tās krastiem var doties skaistās un romantiskās pastaigās. 2003. gadā Latvijas Dabas fonda eksperti konstatēja Ogres upē lielu īpaši aizsargājamo biotopu un augu sugu atradņu koncentrāciju. Upes ielejā atrodas 15 Latvijā īpaši aizsargājami biotopi. 

KUR PAĒST?

- Senjorita Kukū
- Ogres Prestižs
- Hauze
- Picas Meistars
- Čili pica

Tiekamies 18. jūlijā plkst. 19:30 Ogres pilsētas stadionā! Atbalsti savējos!

Info: delfi.lv

Citi raksti