Maksims Krivuņecs. 90’ intervija.

14:40 31. maijs, 2017

Mums šķita, ka Jums būs interesanti uzzināt ko vairāk un iepazīt RFS ģenerāldirektoru no pavisam citas puses, tādēļ aicinājām Maksimu uz interviju, kas izvērtās gana garā ceļojumā pa viņa pasauli, tādēļ sadalījām to 3 daļās – pirmajā puslaikā, otrajā puslaikā un kompensācijas laikā. Tad nu lūk – intervijas 1. puslaiks.

 

Pirmais puslaiks - Kas ir Maksims Krivuņecs?

Pastāsti nedaudz par sevi. Kas esi? Kā nokļuvi futbolā un RFS ģenerāldirektora amatā?

Es vienmēr esmu sapņojis nodarboties ar futbolu. Tajā pašā laikā vecāki nekad tā arī mani nav veduši uz treniņiem. 12 gadus pusprofesionāli nodarbojos ar peldēšanu. Pabeidzu Rēzeknes 2. vidusskolu un atbraucu uz Rīgu. Mācījos Rīgas Starptautiskā ekonomikās un biznesa administrācijas augstskolā. Pirmais ko darīju - devos spēlēt uz universitātes komandu.

Pēc tam spēlēju starp entuziastiem un sāku aicināt arī savus draugus. Divu gadu laikā biju ap sevi savācis visus savus draugus. Viņi savukārt aicināja savus draugus. Nolēmām piereģistrēt komandu Caramba Team Riga, un piedalījāmies dažādos turnīros. Spēlējam diezgan labi, un tad arī izlēmām pieteikties Latvijas čempionātā 2. līgā. Es organizēju komandu un pirmajā gadā uzvarējām otrajā līgā, Rīgas čempionātā un ieguvām kausu. Uzvarējām visur, kur piedalījāmies. Mūsu klubu sāka sponsorēt LNK Group. Tā sanāca, ka Artjoms Milovs (LNK Group valdes priekšsēdētājs red. piez.) atnāca uz sapulci, kuru es kā organizators vadīju, paskatījās, kā mums viss iekārtots, redzēja, ka ir rezultāti, ka mēs esam iekšā ar visu dvēseli. Tā visa rezultātā viņš piedāvāja man darbu LNK Group sakot: “Nāc pie mums un es Tev nodrošināšu interesantu darbu”. Tā nonācu LNK Group. Pēc pusotra gada parādījās ideja organizēt, vai pārņemt komandu pirmajā līgā. Līdz tam bija FK Nikars projekts telpu futbolā. Tur sasniedzām augstus rezultātus un kādā momentā nolēmām, ka jāizmēģina spēki lielajā futbolā. Paskatījāmies komandas, un izvēle krita uz RFS, kura tajā momentā bija 1. - 2. vietā, bet beigās piekāpās Dinamo/Caramba Rīga, kas arī ir interesants stāsts, jo tā principā ir biedrība, kuru radīju es. Jaunie īpašnieki to pārņēma, jo mēs negribējām spēlēt pirmajā līgā. Viņi to ļoti vēlējās, tāpēc arī mēs nodevām viņiem biedrību. Tā es nokļuvu futbolā un, ņemot vērā to, ka es esmu sapratis organizatoriskas lietas, bija pieredze biznesā, es vadīju LNK Group holdinga uzņēmumus tajā brīdī un 3 gadus vadīju futbola entuziastu komandu, Artjoms man piedāvāja vadīt komandu. Kļūt par ģenerāldirektoru. Viņš uzaicināja arī Aleksandru Usovu, ar kuru kopā vadīju Carambu, kļūt par sporta direktoru. Mums nebija grūti sadalīt pienākumus. Sašam vairāk interesēja sporta daļa. Viņš ir speciālists, bijušais spēlētājs, zina vietējos spēlētājus. Tas bija loģiski, ka viņš kļuva par sporta direktoru. Mana vieta ir organizatoriskajā darbībā, kā kolektīva vadītājam un tā mēs sadalījām robežas. Globālus lēmumus mēs pieņemam kopā ar akcionāriem, bet pamatdarbību veicam divatā.

Ģenerāldirektors. Pirmās asociācijas - debesskrāpis, milzīgs kabinets, ozolkoka galds, sekretāre, daudz padoto, kas skraida apkārt un izpatīk priekšniekam utt. Ko nozīmē būt ģenerāldirektoram futbola klubā Latvijā? Ko nozīmē būt ģenerāldirektoram RFS? Kādi ir Tavi pienākumi, Tava ikdiena?

Kā ģenerāldirektoram mans galvenais uzdevums ir nodrošināt kluba funkcionēšanu. Nevis kā komandai, bet kā uzņēmumam. Lai visiem būtu nodrošinātas darba vietas, labi apstākļi. Nodarbojos ar finansēm, lai viss būtu laicīgi izmaksāts, ar budžeta plānošanu, izdevumu sadaļu, sekoju līdzi, lai izdevumi atbilstu pieņemtajam budžetam. Ieviešu korekcijas, saskaņoju ar akcionāriem vai sponsoriem. Meklēju jaunus sponsorus. Kārtoju jautājumus saistībā ar komandas uniformu piegādātājiem. Mums ir atsevišķa mārketinga daļa, bet es nodarbojos ar stratēģisko mārketinga plānošanu. Es nosaku toni mārketinga daļai. Piedalījos arī logo izstrādē. Tas ir kā mans bērns - visu saskaņoju ar dizaineriem un akcionāriem. Izvēlējos kluba krāsas. Funkciju patiesībā ir ļoti daudz. Daudz darba ir arī ar spēļu un pasākumu organizēšanu. Visam jābūt savā vietā, lai skatītājiem būtu komfortabli skatīties maču, lai varētu paēst, lai būtu radīti visi apstākļi patīkamai futbola vērošanai. Varu arī stadionos līmēt plakātus, ja darbaspēka trūkuma dēļ ir tāda vajadzība. Galvenais, lai viss ir labi noorganizēts. Pirmajā sezonā nezinājām, cik daudz cilvēku vajadzēs, tāpēc daudz sanāca darīt pašiem. Pats braucu izvēlēties formas, taisīt uzlīmes. Virkne tādu uzdevumu, kuri neietilpst ģenerāldirektora amata aprakstā, bet, tā kā visi bija aizņemti, to nācās darīt man. Tagad tas ir savādāk. Šīs atbildes īsā versija varētu būt - galvenais uzdevums, lai klubs kā uzņēmums funkcionētu.

Pastāsti par Jūsu galveno atbalstītāju - LNK Group. Ar ko tas nodarbojas? Kāpēc viņi pievērsās futbola atbalstīšanai? Ko vēl viņi atbalsta? Sākotnēji LNK Group pievērsās telpu futbolam, atbalstot komandu  FK Nikars. Kas pamudināja "iet tālāk"?

LNK Group ir holdings ar trīs galvenajiem darbības virzieniem.

LNK Industries apvienoti uzņēmumi, kas nodarbojas ar būvniecību. Tajā ietilpst tādi uzņēmumi kā LATVIJAS TILTI, kas nodarbojas ar hidrotehnisku projektu realizāciju, dzelzsbetona konstrukciju ražošanu un tiltu, ceļu pārvadu projektēšana un būvniecība. Tas ir lielākais uzņēmums, kas nodarbojas ar sarežģītiem infrastruktūras objektiem, kuri prasa augstākās tehnoloģijas un kvalificētu darbaspēku. Enfort, kas nodarbojas ar dzīvojamo māju un ofisu būvniecību. TTS ražo transportēšanas tehnoloģiskās sistēmas un nestandarta iekārtas, kā arī dažādas sarežģītības un gabarītu metālkonstrukcijas, gan vietējām kompānijām, gan eksportam.

LNK Aerospace ietilpst vairāki uzņēmumi, kas nodarbojas ar aviācijas biznesu. Testē detaļas lidmašīnām, helikopteriem, vada izmeklēšanas. Balstoties uz pētījumiem, dod rekomendācijas ražotājiem, kādas detaļas nepieciešamas. Testē un analizē tehniku dažādos apstākļos - karstumā, aukstumā. Noskaidro un dod rekomendācijas, kādu maksimālo slodzi var izturēt konkrētā lidmašīna. Tāpat arī šeit ietilpst augstas precizitātes detaļu ražošanas uzņēmumi un uzņēmumi, kas nodarbojas ar juridiskiem jautājumiem aviācijas sfērā.

Savukārt LNK Properties nodarbojas ar nekustamā īpašuma attīstīšanu un pārvaldīšanu. Tas apkalpo apmēram 110 000m2.

Kopumā holdings sastāv no vairāk nekā 20 uzņēmumiem, kas darbojas dažādos ekonomiskos sektoros. Vēl, kā atsevišķu piemēru varu minēt tūrisma uzņēmumu Irbe Travel.

Ar sportu LNK Group ir senas attiecības. Mēs atbalstam atsevišķus sportistus dažādās sacensībās vai treniņprocesā. Tāpat arī komandas. Sponsorējam basketbola, futbola komandas. Lielākais atbalsts ir telpu futbola komandai Nikars, kam palīdzējām kļūt jau par desmitkārtīgu Latvijas čempiona titula ieguvēju. Mēs mīlam futbolu un vairāk vai mazāk visi ar to nodarbojamies, kurš nu profesionālāk, kurš entuziastu līmeni, bet vienmēr esam spēlējuši un gribējām pamēģināt lielo futbolu.  Kad bija iespēja - izlēmām mēģināt. Pateicoties LNK Group, kurš ir ģenerālsponsors arī pieķērāmies RFS.

Kāpēc LNK Group izvēle "krita" uz RFS? Vai nebūtu vieglāk nedaudz vairāk ieguldīt sākuma posmā un nopirkt Skonto?

Skonto tajā laikā vēl bija Virslīgā un piederēja citiem cilvēkiem, kuri neplānoja to pārdot. Otrkārt, analizējot klubus, kuri bija tirgū, mūsu galvenie nosacījumi bija: klubs no Rīgas un spēlē 1. līgā. Variantu nebija daudz. Viens no tiem bija RFS, kuram, turklāt bija iespēja izmantot pilsētas infrastruktūru, kas nav mazsvarīgi. Infrastruktūra ir liela problēma ne tikai Rīgā bet arī reģionos, un tas bija viens no iemesliem, kāpēc izvēlējāmies RFS. Mūsu vēlmes sakrita ar īpašniekiem, mēs to pārņēmām un izveidojām stipru, spēcīgu komandu, kas varētu cīnīties par augstākajiem mērķiem.

Svilpe. Pirmā puslaika beigas. Otrais puslaiks jau šo piektdien. Stay tuned! 

Citi raksti