Marusych divi vārti nodrošina RFS uzvaru pār FK Metta/Latvijas Universitāte

10:07 23. jūlijs, 2018

Trīs nedēļu pārtraukums ir galā un svētdien RFS aizvadīja savu kārtējo SynotTip futbola Virslīgas spēli, viesojoties rekonstruētajā Daugavas stadionā pie FK Metta/Latvijas Universitāte. Jaunais stadions un mājinieku aktīvais darbs sociālajos tīklos ir nesis pirmos augļus un spēli klātienē vērot ieradās vairāk kā 600 skatītāji.

RFS treneru korpuss turpina uzticēties pārbaudītām vērtībām un arī šoreiz spēlēja ar trīs centra aizsargiem, komandas kapteiņa Dubras piespiedu prombūtnes laikā, centra aizsargu trio veidojot Isajevam, Savič un Solovjovam. Arī citās līnijās pārsteigumu nebija un komandas jaunpienācējs, gruzīnu uzbrucējs Irakli Sikharulidze spēli uzsāka uz rezervistu soliņa.

Spēles sākums aizritēja ar nelielu mājinieku pārsvaru un jau ar pirmajām spēles minūtēm apstiprinājās, ka RFS šeit nebūs nekāda vieglā “pastaiga” un mājinieki nekautrējās ne tikai aktīvi presingot, bet arī veidot savus uzbrukumus. Bīstami momenti gan veidojās reti un vārtsargiem daudz darba nebija. Tajās reizēs, kad bumba tika garām vārtsargiem palīgā nāca arī vārtu konstrukcijas. Vispirms to stiprību pārbaudīja Indrāns, bet pēc nospēlētas pusstundas ar tādu pašu laipnību laukuma pretējā pusē atbildēja Ivanovs. Pēc dažām minūtēm Indrāns labā pozīcijā izvirzīja Marusych, kurš pēc labas kustības ar bumbu nonāca aci pret aci ar Ošu, diemžēl ukraiņu leģionāra starp kājām raidīto bumbu vārtsargs spēja aizkavēt un rezultāts tā arī netika atklāts. Metta atbildēja ar bīstamu standartsituāciju. Dzhamalutdinov sitiens gan trāpīja mūrī, tādējādi liedzot iespēju Ikstenam parādīt savu meistarību. Īsi pirms puslaika beigām labā sitiena pozīcijā nonāca Savaļnieks, kurš pēc Vachiberadze piespēles centās raidīt bumbu vārtos no gaisa, bet bumba lidoja vārtiem secen. Tā arī pirmais puslaiks noslēdzās, komandām pārtraukumā dodoties pie rezultāta 0:0.

Otrais puslaiks sākās bez izmaiņām komandu sastāvos, bet, kā jau tas šajā sezonā ierasts, RFS spēles otro nogriezni iesāka krietni aktīvāki un motivētāki. Pēc pāris nospēlētām minūtēm tas nesa arī rezultātu, kad pēc ātras pārejas uzbrukumā Indrānam radās lieliska iespēja uzsist no septiņpadsmit metriem. Ošs sitienu atvairīja, bet tieši pa sitienam Marusych, kurš akrobātiskā stilā trieca bumbu vārtos. 1-0 RFS labā. Puslaika turpinājumā RFS pēc atsevišķu spēlētāju individuāli labām darbībām izveidoja vēl vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Vienā no šādām epizodēm Marusych trāpīja pa vārtu stabu, bet citā, Sorokins pēc laba reida pa labo malu bumbu raidīja krietni pāri vārtiem. Šāda izšķērdība varēja dārgi maksāt. Tuvojoties spēles beigām, mājinieki arvien biežāk apdraudēja pretinieku vārtus, vairākiem stūra sitieniem un tiem sekojošiem centrējumiem pievienojot reaktīvā Abbas Usman nokļūšanu labā sitiena pozīcijā. Viesiem par laimi, ja arī pretiniekiem izdevās nonākt līdz sitienam, tad bumba allaž pamanījās lidot kaut nedaudz, bet garām Ikstena sargātajiem vārtiem. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas piecas minūtes, labi par bumbu pacīnījās uz maiņu nākušais Sikharulidze. Bumba nonāca pie Marusych, kurš ar vienu pieskārienu pasita bumbu garām aizsargam, nodemonstrēja savas ātruma īpašības un ar sitienu gar tuvo vārtu stabu pārspēja arī Ošu panākot 2-0 un pieliekot punktu RFS uzvarā.

Līdz ar šo uzvaru RFS turpina savu uzvaru sēriju un atjaunoja deviņu punktu pārsvaru pār tuvākajām sekotājām FK Ventspils un Riga FC. Nākamā spēle 30. jūlijā Skonto stadionā pret UEFA Eiropas līgas rūdījumu guvušo Riga FC vienību. Tiekamies stadionā!