Neizmantoto iespēju spēlē piekāpjamies FK Spartaks Jūrmala

10:02 29. aprīlis, 2018

Sestdien savu kārtējo SynotTip futbola Virslīgas spēli aizvadīja RFS. Šoreiz turnīra piektās kārtas ietvaros 330 skatītāju priekšā RTU stadionā uzņemot iepriekšējo divu gadu čempionus FK Spartaks Jūrmala.

Viesi no Jūrmalas tikai nedaudz vairāk kā pirms nedēļas tika pie jauna galvenā trenera – Alexander Grishin, kas potenciāli solīja jaunas vēsmas viesu spēlē. RFS treneru korpuss, salīdzinot ar uzvarēto spēli Valmierā, šoreiz veica tikai vienu maiņu un, acīmredzot, lai nostiprinātu pārsvaru laukuma vidusdaļā, Uldriķa vietā tika sūtīts Kazačoks.

Spēli abas komandas iesāka aktīvi, kas jau no pirmajiem spēles brīžiem solīja pamatīgu cīņu. Jau otrajā minūtē, izmantojot augstu presingu Spartakam izdevās pārtvert bumbu. Zibenīgs pretuzbrukums un Kobzar piespēli gar vārtiem ar vārtu guvumu neveiksmīgi centās noslēgt Višņakovs, trāpot vārtu tīklā no otras puses. Pēc brīža gandrīz identiska epizode otrā laukuma galā, bet pēc Marusych piespēles Kazačoks līdz bumbai neaizsniedzās. Septītajā minūtē Beka ar skaistu piespēli starp aizsargiem izvirzīja Savaļnieku vienu pret vārtiem, bet Ņerugals laizīgi noreaģēja un neitralizēja šo RFS mēģinājumu. 13. minūtē RFS nācas izmanto piespiedu maiņu, Kļuškina vietā sūtot Platonov. Augsta presinga futbols turpinājās un 21. minūtē pēc Savaļnieka presinga kļūdījās Ņerugals, bumba nonāca pie Marusych, kurš raidīja bumbu pāri tukšiem vārtiem no nedaudz vairāk kā 30 metriem. 34. minūtē tika atklāts arī rezultāts. Aktīvi spēli iesākušais Korzāns centrēja un nepiedodami brīvs vārtu priekšā tika atstāts Svārups, kuram pietika laika apstrādāt bumbu un raidīt to vārtu tīklā. 1-0

Otrais puslaiks iesākās ar bīstamu Kazačoka sitienu no 16 metriem, bet Ņerugalam tas grūtības nesagādāja. Pēc brīža lielisku iespēju neizmantoja arī Marusych, nespējot pārspēt Ņerugalu ar sitienu pagriezienā no desmit metriem. Pēc pāris minūtēm soda laukumā ielauzās Marusych, lieliski atspēlēja Platonov, kura sitienu no pašas vārtu priekšas bloķēja Kosoric. Nedaudz vēlāk līdzīgā sitiena pozīcijā nonāca pats Marusych, bet viņa sitiens lidoja nedaudz garām tālajam vārtu stabam. 55. minūtē pēc Sherglashvili piespēles lieliskā sitiena pozīcijā nonāca Kazačoks, diemžēl sitiens viņam neizdodas un rezultāts paliek nemainīgs. 67. minūtē vēl viena neizmantota izdevība, ka pēc Sorokina piespēles salīdzinoši brīvs soda laukumā palika Marusych, bet viņa sitiens lidoja nedaudz garām vārtu tālajam augšējam stūrim. Savukārt 77. minūtē Spartaks izveidoja vienu no retajiem uzbrukumiem otrajā puslaikā un guva arī vārtus, kad pēc Maleev centrējuma, izmanīgākais vārtu priekšā bija Višņakovs un bumba ieripoja vārtu tīklā. Spēles turpinājumā RFS izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, bet tā vārtus gūt tā arī neizdevās un spēle noslēdzās ar FK Spartaks Jūrmala uzvaru 2-0.

Līdz ar šo zaudējumu pārtrūkst RFS četru uzvaru sērija un galveno konkurentu uzvaras gadījumā var tikt pazaudēta arī pirmā vieta turnīra tabulā. Turpinājumā RFS sagaida trīs izbraukuma spēles pret FK Ventspils, FK Liepāja/Mogo un FK Metta/Latvijas Universitāte pēc kurām 21. maijā aizvadīsim savu pirmo spēli NSB Arkādija stadionā šajā sezonā! Tiekamies stadionos!