Otro apli sākam ar uzvaru!

10:10 17. maijs, 2018

SynotTip futbola Virslīgas otrais aplis iesākās sev netipiskā – trešdienas vakarā. Neskatoties uz visai patīkamajiem laikapstākļiem un to, ka spēle notiek darba dienas vakarā, spēli Rīgas Hanzas vidusskolas sporta laukumā klātienē vērot ieradās 350 skatītāji (pēc protokola datiem).

Interesanti, ka gaidāmās RFS taktiskās un sastāva izmaiņas salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret FK Liepāja/Mogo šoreiz izpalika. Vismaz uz papīra vienīgā izmaiņa sastāvā ir Regžas atrašanās pieteikumā sasirgušā Uldriķa vietā. Mājinieku sastāvā salīdzinot ar iepriekšējo spēli gan ir nopietnākas izmaiņas, lielākoties gan tās saistītas ar traumām (Ivanovs, Emsis) un diskvalifikāciju (Abbas).K

Kā jau to varēja gaidīt, līdz ar spēles sākumu RFS pārņēma bumbas kontroli savā ziņā un veidoja savus uzbrukumus vienu pēc otra. Tie skatītāji, kuri gaidīja iepriekšējās cīņas turpinājumu, visticamāk palika vīlušies, jo šoreiz pretinieks cits. FK Metta/Latvijas Universitāte ļoti prasmīgi un kompakti aizsargājās un, lai gan līdz soda laukumam RFS tika salīdzinoši viegli, tad līdz reālām vārtu gūšanas iespējām nonāca pavisam reti un tās pašas lielā mērā tika izšķērdētas pa vārtiem tā arī neuzsitot. Mājinieki atbildēja ar retiem, bet visnotaļ asiem pretuzbrukumiem, bieži izmantojot centrējumus, cerot uz Kovaļonoka auguma priekšrocībām un nekautrējoties sist arī pa vārtiem un 16. minūtē Fjodorova sitiens no distances tikai pavisam nedaudz lidoja vārtiem secen. 28. minūtē beidzot tika atklāts arī rezultāts, kad Šibass vienkāršā situācijā kļūdījās apstrādājot bumbu savā soda laukumā un bumba nonāca pie Marusych, kurš nekavējās to raidīt vārtos. Puslaika turpinājumā komandas sāka spēlēt atklātāk, bet ar reālu vārtu gūšanas momentu veidošanu komandām nesekmējās un puslaiks tā arī noslēdzās. 1-0.

Otrā puslaika sākumā uz brīdi mājinieki pārņēma iniciatīvu un centās izlīdzināt rezultātu, bet prasmīgā RFS spēlētāju darbošanās aizsardzībā diezgan veikli neitralizēja visas situācijas, kurās veidojās kaut kas potenciāli bīstams. Puslaika otrajā daļā RFS izlīdzināja spēli un tika pie lieliska vārtu gūšanas momenta, kad 70. minūtē pēc Savaļnieka piespēles no dažiem metriem tuvajā vārtu stūrī sita Indrāns, bet Ošs sitienu brīnumainā kārtā spēja atvairīt. Turpinājumā mājiniekiem izdevās izveidot pāris bīstamas epizodes, bet Ikstens allaž bija vietā, neradot šaubas par šīs spēles uzvarētāju.

Līdz ar to otrais SynotTip futbola Virslīgas turnīra aplis iesākts ar uzvaru, saglabājot pirmo vietu turnīra tabulā. Nākamā spēle solās būt īpaša. Pirmdien, 21. maijā RFS aizvadīs savu pirmo mājas spēli šajā sezonā NSB Arkādija laukumā, aizvadot cīņu ar Riga FC.