Otro sezonas pusi iesāksim ar spēli pret FK Liepāja.

12:45 24. jūnijs, 2019

Saulgrieži sagaidīti un aizvadīti, kādam mierīgāk, kādam ne tik ļoti. Saulgrieži arī Optibet futbola Virslīgā un otrdien otro sezonas pusi iesāks arī RFS, kas 19. kārtas ietvaros NSB Arkādija stadionā uzņems FK Liepāja. Šī būs jau trešā šo vienību tikšanās šajā sezonā. Līdz šim labāk veicās RFS, kas turnīra atklāšanas spēlē uzvarēja ar 2-0. Otrā tikšanās reizē bija arī Starkova debija pie FK Liepāja stūres. Neskatoties uz to, ka veselu puslaiku viesi (RFS) spēlēja vairākumā, RFS tā arī neizdevās uzlauzt Raļkeviča sargāto cietoksni.

Lai korekti novērtētu liepājnieku sezonas pirmo pusi, to vajadzētu dalīt divās daļās – pirms Starkova un pēc. Starkovs pārņēma komandu ar bilanci divas uzvaras, viens neizšķirts un pieci zaudējumi, kas deva vietu tabulas pašā apakšā. Arī turpinājumā bilance nav perfekta, bet visnotaļ cienījama gan. Četras uzvaras, neizšķirts un trīs zaudējumi, kas apvienojumā ar konkurentu neveiksmēm ļāvis vēju pilsētas pārstāvjiem pakāpties turnīra tabulā līdz piektajai vietai un nu jau arī kārotās medaļas vairs nešķiet tik nereāls sapnis. Pats galvenais, ka Starkovam ir izdevies izmainīt spēli. Un te nav vietas aizspriedumiem par totālu aizsardzības futbolu un bumbas sišanu uz priekšu, kas bija raksturīgākā iezīme viņa iepriekš trenētajām vienībām. Bumbas kustība, ātra un organizēta pāreja uzbrukumā, radošas izspēles, ātrums it visā. Tas raksturo modernu futbolu un pašlaik tas lieliski raksturo arī FK Liepāja spēli. Tam visam pa vidu vēl jauno spēlētāju iesaiste un rezultāts turnīra tabulā ļauj atmaigt pat visprasīgākajiem liepājnieku faniem. Jūtams, ka šis uz uzbrukumu tendētais futbols nereti traucē kvalitatīvi un droši nospēlēt aizsardzībā, radot nevajadzīgas iespējas pretiniekiem, bet tās iespējas vēl ir jāizmanto.

Arī RFS ir gājis kā pa kalniem un, ja pirmajā aplī bijām praktiski neapturami, tad pēc tam ieilga neveiksmju sērija ne tikai punktu krāšanas ziņā, bet, kas īpaši sāpīgi – ieilga arī sausā sērija ar vārtu gūšanu. Pēdējās spēlēs gan bija manāmas pozitīvas iezīmes. Punkti sāk krāties un, šķiet, ka RFS ir atguvusi savu spēli. Interesanti, ka savu pēdējo spēli RFS aizvadīja pret citu kurzemnieku vienību FK Ventspils un uzvarēja ar 4-1. Arī šīs kārtas pretinieki pēdējo spēli spēlēja pret FK Ventspils un atbilde sanāca visnotaļ iespaidīga – 4-0. Lai gan pēdējā spēlē RFS guva četrus vārtus, nevienus no tiem neguva uzbrucēji, kas vēl vairāk pastiprina bažas par uzbrucēju nestabilo un nerezultatīvo sniegumu. RFS vadība to ir nolēmusi atrisināt, piesaistot papildspēkus. Jau iepriekš tika ziņots par Lemajič piesaisti, bet tagad viņam pievienojies arī Kaluderovič un Cigaņiks. Vai viņi savu vārdu attaisnos arī laukumā rādīs laiks, bet potenciāls nenoliedzami ir liels.

Tiekamies otrdien, 25. jūnijā plkst. 20:00 NSB Arkādija laukumā. Atgādinām, ka biļetes visērtāk un lētāk var iegādāties internetā www.bezrindas.lv. Pievienojies un atbalsti savējos! Tu un Es par RFS!

Citi raksti