Pirmā spēle – pirmā uzvara!

11:53 2. aprīlis, 2018

Lieldienas, 1. aprīlis, RFS SynotTip futbola Virslīgas sezonas atklāšanas spēle – svētki! Šķiet, ka šos svētkus respektēja arī daba un solītie nokrišņi lietus un sniega veidā tā arī nepārsteidza pēc protokola 300 sanākušos līdzjutējus.

Viena no lielajām intrigām bija, kādu pamatsastāvu sūtīs laukumā treneri. Ja Rihertam šī izvēle varbūt arī nebija tik sarežģīta, tad, runā, ka Dambrauskas par kādu no pozīcijām nebija drošs līdz pašam pēdējam. Un kā nu ne, ja ārpus pieteikuma jāatstāj Solovjovs (neskatoties uz to, ka viens no aizsargiem Milan Savič iepriekšējā dienā iedzīvojās potītes traumā) un starta vienpadsmitniekā vieta neatrodas tādiem izlases vīriem kā Gļebs Kļuškins, Roberts Uldriķis un Dāvis Indrāns, pēdējais no viņiem laukumā tā arī neiznāca.

Spēli RFS iesāka ar taktisko izkārtojumu 4-3-3, kas, spēlējot uzbrukumā, pārvērtās par 3-4-3. Uzbrukumiem aktīvi pieslēdzās malējie aizsargi Sorokins un Shergelashvili, nereti nonākot arī pašā uzbrukuma smailē. RFS sāka apņēmīgi un ātri vien nopelnīja pirmo stūra sitienu, kas gan rezultātu nenesa. Studenti gan ātri vien pierādīja, ka nav ieradušies bez cīņas atdot punktus un atsevišķos spēles nogriežņos bija grūti noteikt, kura tad ir tā komanda, kurai prognozē visai drošu uzvaru šai spēlē. Puslaika otrajā pusē FK Metta/ Latvijas Universitāte arvien biežāk kļūdījās un atsevišķās epizodēs nokavēja, kā rezultātā RFS radās vairākas labas iespējas atklāt rezultātu. Vispirms Savaļnieka raidījumu jau no soda laukuma atvairīja Ošs, savukārt tam sekojošo Platonova raidījumu viens no aizsargiem nobloķēja. Visbeidzot 32. minūtē tika atklāts arī rezultāts, kad Gulbis pārkāpa noteikumus pret Kazačoku un pēc Vachiberadzes centrējuma uz tālo stabu, Isajevs ar galvu atspēlē Dubram, kurš izklupienā gūst pirmos RFS vārtus šajā sezonā. Viesi nenolaida rokas un pavisam ātri izveidoja bīstamu momentu pretējā laukuma pusē, kad Ozoliņš raidīja bumbu pavisam nedaudz garām Ikstena vārtu devītniekam. Nelielā Mettas ofensīva beidzās ar zaudētu bumbu un zibenīgu RFS pretuzbrukumu, kura noslēgumā Shergelashvili trāpīja pa vārtu pārliktni. Ar to gan spraigie notikumi nebeidzās un pēc Ikstena nepārliecinošās darbības iespēja rezultātu izlīdzināt bija viesiem, bet tad stūra sitiens, zibenīgs pretuzbrukums un Vachiberadzes izgājienu viens pret vienu neitralizē Ošs. RFS gan panāca savu un 38. minūtē Shergelashvili atspēlēja uz soda laukuma līnijas tieši pretī vārtiem Savaļniekam, kurš sita nekļūdīgi. 2-0.

Otrais puslaiks iesākās salīdzinoši mierīgi, līdz 53. minūtē Vachiberadze ar lielisku piespēli izvirzīja Marusych viens pret vienu ar Ošu, viesspēlētājs no Ukrainas centās eleganti pārcelt bumbu pāri vārtsargam, kas arī izdevās, bet bumba trāpīja pa vārtu stabu. Turpinājumā RFS jūtami bremzēja spēles tempu un arvien izteiktāk centās pieturēt bumbu un savus uzbrukumus nesasteigt. Līdz spēles 80. minūtei viss ritēja pēc RFS scenārija, līdz Ivanova ielaušanos soda laukumā ar noteikumu pārkāpumu apturēja Isajevs. Dzhamalutdinov realizēja 11m soda sitienu un vairs tikai 2-1. Lai gan spēles turpinājumā RFS šķietami kontrolēja notikumus laukumā, bija jūtama spriedze un jau spēles kompensācijas laikā FK Metta/Latvijas Universitāte nopelnīja stūra sitienu. Uz soda laukumu devās arī viesu vārtsargs Dāvis Ošs. No viesu viedokļa stūra sitiens nebija pārāk veiksmīgs, bet bumba tika saglabāta un nonāca pie Dzhamalutdinov, kura centrējumu veiksmīgi nobloķēja Marusych. Vēlāk jau Kļuškins raidīja bumbu uz priekšu, kur to uztvēra uz maiņu nākušais Uldriķis. Apspēlējis Seribu nonāca viens pret tukšiem vārtiem un savu iespēju izmantoja. 3-1.

Pirmie trīs punkti nopelnīti! Nākamā iespēja jau pēc nedēļas, kad 8. aprīlī plkst. 14:00 RTU stadionā tiksimies pret Riga FC vienību. Uz priekšu RFS!