Pirms pauzes - svarīga uzvara Jelgavā!

10:36 28. maijs, 2018

Saule turpina priecēt un karsēt visu Latviju un ne mazāk karsti notikumi svētdien risinājās Zemgales Olimpiskā centra futbola laukumā, kur SynotTip futbola Virslīgas 10. kārtas ietvaros RFS viesojās pie FK Jelgava. Jelgavas pilsētas svētki un labais laiks, gan nesapulcināja tik daudz skatītāju kā gribētos (pēc protokola – 540), bet tas netraucēja sabraukušajiem RFS faniem sarīkot īstu futbola atmosfēru.

Abu komandu sastāvos, salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm, bija vērojamas dažas izmaiņas. FK Jelgava galvenais treneris jau otro spēli pēc kārtas vārtu drošību uzticēja Melecim, nevis Krūmiņam, savukārt ārpus pieteikuma palika Lazdiņš un diskvalificētais Staļģis. Viņu vietā laukumā nāca Siņeļņikovs un Olberkis. RFS treneri vietu pamatsastāvā atrada iepriekšējā mača varonim Uldriķim un sezonas sākumā nespēlējušajam Solovjovam.

Kā jau to varēja gaidīt, RFS pārņēma bumbas kontroli jau ar spēles pirmajām minūtēm. Mājinieki cieši piespiedās saviem vārtiem un visas potenciālās briesmas veiksmīgi neitralizēja līdz spēles desmitajai minūtei, kad, šķietami, ne pārāk veiksmīgu centrējumu izdarīja Vachiberadze, bet Sorokins spēja saglabāt bumbu laukumā un raidīja, kur Shiryaev ar Meleci nespēja "sadalīt" bumbu un Uldriķis burtiski ar visu bumbu iegāja vārtos. 1-0 RFS labā. 24. minūtē, pēc pārkāpuma pret Marusych, bīstamu soda sitienu varēja izpildīt Vachiberadze, diemžēl bumba lidoja pavisam nedaudz, bet garām vārtu apakšējam stūrim. Vēl pēc brīža Uldriķis ļoti labā epizodē netrāpīja pa bumbu pēc labas Shergelashvili piespēles. 36. minūtē pie labas iespējas tika arī FK Jelgava, kad pēc cīņas ar aizsargu pie iespējas uzsist no apmēram piecpadsmit metriem tika Kozlovs. Šajā divcīņā gan Ikstens izrādījās pārāks. Turpinājumā abām komandām bija dažas iespējas gūt vārtus, bet tās netika realizētas un pirmais puslaiks tā arī noslēdzās 1-0.

Otrajā puslaikā RFS turpināja kontrolēt notikumus laukumā un 54. minūtē pēc Marusych piespēles viens pret vārtiem izskrēja Uldriķis, bet, tā vietā, lai pats izdarītu sitienu, piespēlēja uz tālo stabu Shergelashvili, kura sitiens bija neprecīzs. Kādu laiku komandām neko ievērības cienīgu izveidot neizdevās, līdz 67. minūtei, kad Kļuškina izpildīto stūra sitienu vārtu guvumā pārvērta Marusych. 83. minūtē vēlreiz bumba pabija FK Jelgava vārtos. Šoreiz pēc Dubras sitiena ar galvu, bet tie netika ieskaitīti fiksētās aizmugures dēļ. Spēles turpinājumā bīstamas situācijas vairs neveidojās un spēle tā arī noslēdzās 2-0 RFS labā.

Līdz ar šo uzvaru RFS saglabāja trīs punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju FK Ventspils. Jau pirmdien, liela daļa pievienosies izlasēm un nākamā RFS spēle gaidāma tikai 15. jūnijā, kad Arkādijas stadionā uzņemsim FK Valmiera Glass ViA. Tiekamies stadionos!