RFS atspēlē divu vārtu deficītu un pārspēj BFC Daugavpils

07:09 28. maijs, 2019

27. maija vakarā Arkādijas stadiona nesen uzstādītajai automātiskās laistīšanas sistēmai daudz darba nebija, bet tas nekādā ziņā nevarēja būt šķērslis lieliskam futbolam, kad Optibet futbola Virslīgas piecpadsmitās kārtas ietvaros RFS savā laukumā uzņēma vienus no šīs sezonas patīkamāko pārsteigumu autoriem - BFC Daugavpils

RFS treneru korpuss, salīdzinot ar iepriekšējo spēli veica veselas četras izmaiņas, uzbrukumā pirmo reizi sezonā sūtot gan Kouadio, gan Caleb. Arī viesu sastāvā vairākas izmaiņas, lielā mērā spiestā kārtā, jo pret RFS spēlēt nevar no tās īrētie Balodis un Toņiševs. Vēl uzmanības vērts fakts ir Afanasjeva atrašanās uz rezervistu soliņa, lai gan, kā vēlāk atzina BFC galvenais treneris Morozs, tad viņš pašlaik ir gatavs vien desmit līdz piecpadsmit minūtēm.

Spēle iesākās aktīvi un RFS metās uz priekšu, jau pašā spēles sākumā tiekot pie pāris stūra sitieniem, kur neko bīstamu izveidot gan neizdevās. Ceturtajā minūtē labā sitiena pozīcijā pēc Savaļnieka centrējuma nonāca Kļuškins, bet viņa raidījums ar galvu no dažiem metriem lidoja pāri vārtiem. 12. minūtē pie laba momenta tika viesi, kad divcīņā ar Bulvīti viens pret vienu ar Ikstenu nonāca Askerov, bet Ikstens veiksmīgi satuvinājās un neļāva azerbaidžānim sevi pārspēt. 15. minūtē Solovjovs pēc lieliskas saspēles izdarīja labu centrējumu uz Caleb, kurš ar galvu sita tikai pavisam nedaudz garām tālajam vārtu stūrim. 18. minūtē vēl vienu teicamu izdevību neizmantoja Kļuškins, kad pēc Savaļnieka centrējuma, un tam sekojošo sitienu nobloķēja viesu aizsargs. Viesi atbildēja ar ātru pretuzbrukumu un Kone sitienu tuvajā vārtu stūrī no apmēram divdesmit metriem, Ikstenam bumbu atvairot. 20. minūtē no līdzīgas pozīcijas sita Šimkovič, bet arī šoreiz vārtsargs izrādījās pārāks. “Skriešanās” turpinājās un tas beidzās ar vārtiem 21. minūtē, kad pēc Kone centrējuma precīzi ar galvu sita Askerov. 26. minūtē bīstamu sitienu no apmēram 23 metriem izpildīja Blagojevič, bet bumba pēc rikošeta lidoja garām vārtiem. 34. minūtē pēc stūra sitiena sitienu ar galvu izpildīja sitienu un pavisam nedaudz pietrūka, lai Solovjovs to pielabotu un izlīdzinātu rezultātu. 39. minūtē Solovjovs divas reizes lieliski centrēja. Pirmajā reizē Kļuškina raidījumu lieliskā stilā atvairīja Kucher, bet otrais lidoja pāri vārtiem. 41. minūtē pēc Šimkovič centrējuma bumba trāpīja Skrebelim, bumbai turpinot ceļu vārtu virzienā, bet Kucher spēja bumbu tvert. 44. minūtē no apmēram divdesmit astoņiem metriem sita Blagojevič, bet atkal pavisam nedaudz garām vārtiem. Pirmajam puslaikam tā arī noslēdzoties 0-1 BFC Daugavpils labā.

Jau pašā otrā puslaika sākumā nesaprašanās starp Ikstenu un Bulvīti noveda pie Munoz izgājiena viens pret vienu ar RFS vārtsargu. Ja pirmo sitienu Ikstens atvairīja, tad ar otro sitienu Munoz panāca savu. 0-2 viesu labā. Pēc pāris minūtēm vēl vienu labu momentu izveidoja daugavpilieši, kad pēc asprātīgas standartsituācijas izspēles no apmēram divdesmit pieciem metriem pavisam nedaudz garām vārtiem sita Cucurs. RFS atbildēja 53. minūtē, kad Kouadio pavisam nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz bumbai pēc Savaļnieka centrējuma. Ko neizdarīja Kouadio, to izdarīja Bulvītis, kurš pēc Šimkovič izpildīta soda sitiena raidīja bumbu vārtos. 61. minūtē RFS panāca arī izlīdzinājumu. Solovjovs labi centrēja uz Kļuškinu, kurš piespēlēja vārtu priekšā uz maiņu nākušajam Malec un augumā raženais slovāks zina, ko darīt tādās situācijās, pēc cīņas ar aizsargu raidot bumbu vārtos. 2-2. Daugavpils atbildēja ar lieliskām Cucura darbībām un tam sekojoša sitiena pavisam nedaudz pāri Ikstena sargātajiem vārtiem. 72. minūtē divi lieliski momenti mājiniekiem. Vispirms zem pārliktņa izpildot tālu soda sitienu sita Šimkovič, bet mirkli vēlāk jau pēc Šimkovič centrējuma zem pārliktņa sita Jagodinskis, bet arī šoreiz Kucher spēja bumbu atvairīt. RFS turpināja spiest un veidoja momentus pēc momenta, līdz 84. minūtē panāca savu. Šimkovič izpildīts stūra sitiens uz tālo stabu, kur jau gaidīja Malec. 3-2 RFS labā! RFS turpināja uzbrukt un, lai gan bija iespējas, vārtus gūt tā arī neizdevās. Tuvojoties spēles beigām viesiem izdevās bumbu pārvirzīt mājinieku laukuma pusē, bet RFS veiksmīgi aizsargājās un noveda spēli līdz uzvarai.