RFS atzīst FK Liepāja/Mogo pārākumu!

10:06 4. oktobris, 2018

Lietainā darbadienas vakarā RFS aizvadīja SynotTip futbola Virslīgas 14. kārtas pārcelto spēli pret FK Liepāja/Mogo. Šķiet, ka nedēļas vidus un drēgnais laiks nobiedējis arī nevienu vien atbalstītāju un uz spēli ieradās vien 200 skatītāji, pretēji iepriekšējās spēles rekordiem, kad Rīgas derbiju Arkādijas stadionā ieradās noraudzīties ap 750 skatītāju.

Arī pirmsspēles fons RFS nebija diez ko patīkams. Diskvalifikāciju un lielāku vai mazāku savainojumu dēļ laukumā nevarēja doties tādi pamatsastāva vīri kā Solovjovs, Isajevs un Kļuškins. Vēl savainoto sarakstā ir arī Platonovs un visa tā rezultātā spēlē pret liepājniekiem pamatsastāvā sevi pierādīt tika dota Kazačokam un Regžam. Pēdējo spēļu neveiksmīgie rezultāti, tajā skaitā zaudējums Liepājā un Rīgas derbijā arī noteikti neveicināja labu noskaņojumu ģērbtuvēs.

Tas viss gan nenozīmē, ka spēlētāji nāca laukumā, lai zaudētu. Tieši pretēji- ar vēlmi pierādīt, ka pēdējo spēļu rezultāti ir vien nelaimīga apstākļu sakritība. Šī pārliecība gan diez ko ātri varēja tikt iedragāta, jo jau pirmajās sekundēs viesi varēja gūt vārtus, kad Toress nokļuva sitiena pozīcijās no soda laukuma robežas. Viņa raidītā bumba, gan lidoja garām vārtu stabam. RFS atbildēja ar Vachiberadze sitienu no 17 metriem pāri vārtiem. Kopumā pirmajā puslaikā bija diezgan neizteiksmīgs sniegums no abu komandu puses un aizsardzība dominēja pār uzbrukumu, kā rezultātā vārtu gūšanas iespēju praktiski nebija.

Otrais puslaiks iesākās ar aukstu dušu RFS spēlētājiem un atbalstītājiem. Savič netālu no soda laukuma notrieca Torres un pēc paša cietušā izpildītā centrējuma vārtos bumbu iedabūja Keita. 0-1 jau pašā otrā puslaika sākumā. RFS atbildēja ar Shergelashvili soda sitienu, pēc kura bumbā nenospēlēja Beglaryan un uz vārtu līnijas tā trāpīja Apiņam pa kāju, tā arī neatrodot ceļu vārtos. Bumba nonāca pie Savaļnieka, kurš sita no sešpadsmit metriem, bet Beglaryan šajā duelī bija pārāks un viss beidzās ar liepājnieku potenciāli bīstamu pretuzbrukumu, bet viss beidzās ar Puncuļa raidījumu no soda laukuma robežas tieši virsū Ikstenam. 58. minūtē viesi tika pie vēl vienas lieliskas iespējas. Pretuzbrukumā laukuma stūrī pie bumbas nonāca Jurkovskis, kurš piespēlēja uz centru Ķiguram, kurš neapturot bumbu sita no apmēram piecpadsmit metriem, bet Ikstens parādīja savu meistarību un spēja bumbu novirzīt ārpus laukuma robežām. RFS turpināja uzbrukt un dažos laika nogriežņos pārsvars bija ļoti ievērojams, bet reāli bīstamus vārtu gūšanas momentus tā arī neizdevās izveidot un spēle beidzās ar minimālu RFS zaudējumu 0-1.

Līdz ar šo spēli visām komandām ir vienāds aizvadīto spēļu skaits un varam objektīvi palūkoties uz vietu turnīra tabulā. Kad līdz turnīra beigām atlikušas vien piecas spēles RFS ar 46 punktiem 23 spēlēs atrodas trešajā vietā par trīs punktiem atpaliekot no FK Ventspils, un četrus punktus priekšā FK Liepāja/Mogo. Sezonas izskaņa solās būt karsta! Tiekamies stadionos!