RFS beidzot gūst vārtus, FK Ventspils Latvijas Kausa finālā.

10:26 20. septembris, 2018

Agrā trešdienas pēcpusdienā Ventspilī Latvijas Kausa izcīņas ietvaros septiņkārtējā kausa ieguvēja FK Ventspils uzņēma vēl Latvijas Kausa finālā līdz šim neiekļuvušo RFS. Nesen abi klubi tikās SynotTip futbola Virslīgas ietvaros un, salīdzinot ar to spēli, abu klubu treneri veikuši vairākas nopietnas izmaiņas sastāvos un ne viens vien šķietami pārliecinošs pamatsastāva futbolists spēli iesāka uz rezervistu soliņa.

RFS jau ar pirmajām spēles minūtēm pārņēma bumbas kontroli, kas gan taustāmus rezultātus nenesa. Ventspilnieki savukārt pieturējās pie pretuzbrukumu taktikas un tas visnotaļ ātri nesa arī rezultātu. Trīspadsmitajā minūtē pretuzbrukumā Filimonov centrēja, Neziri uzreiz no gaisa skaisti sita pa vārtiem, un bumba nonāca pie Pavlov, kurš ar otro mēģinājumu spēja bumbu iedabūt viesu vārtos. 0-1 jau pašā spēles sākumā. RFS turpināja uzbrukt, bet darīja to bez īpaša asuma, tikai retu reizi liekot spēlē iesaistīties Meļņičenko, par reālu glābšanu no vārtu zaudējuma pat nerunājot. FK Ventspils uzbruka pietiekoši reti, bet savas iespējas prata izmantot. Trīsdesmit sestajā minūtē Mandzhgaladze izpildīja šķietami ne pārāk veiksmīgu stūra sitienu, bet bumba pēc rikošeta atleca atpakaļ un pēc atkārtota centrējuma pilnīgi nepieskatīts palika Jagodinskis, kurš ar rikošeta palīdzību pārspēja Ikstenu 0-2. RFS metās atspēlēties, bet tas noveda pie vēl vienas labas mājinieku sarūpētas vārtu gūšanas iespējas, kad tikai nedaudz garām vārtu tālajam stabam sita Neziri.

Otrais puslaiks iesākās ar vēl neredzētu RFS ofensīvu. Uzbrukumi kļuva asāki un mērķtiecīgāki un jau 47. minūtē Meļņičenko nācās nodemonstrēt savu meistarību, kad nācās atvairīt Solovjova sitienu ar galvu pašā vārtu stūrī. 62. Minūtē vēlreiz lielisku iespēju neizmantoja RFS, kad Marusych ar lielisku piespēli “izveda” Platonov teju viens pret vienu ar Meļņičenko. Platonov vilcinājās un, lai gan izdevās bumbu dabūt garām vārtsargam, jau vārtos lidojošo bumbu no vārtu līnijas izsita Jagodinskis. 69. Minūtē savu vārtu kontu Latvijā vajadzēja atklāt RFS gruzīnu leģionāram Sikharulidze, bet viņa kritienā ar galvu sistā bumba, trāpīja pa vārtu stabu. Ko neizdarīja Sikharulidze, to izdarīja Savaļnieks. Tāls soda sitiens, teju no pašas laukuma malas, un Savaļnieks izlemj nevis centrēt, bet izdarīt sitienu - skaistu sitienu pāri Meļņičenko, pašā vārtu augšējā stūrī 1-2. 87. Minūtē vēl viena lieliska iespēja. Tieši pretī vārtiem noteikumus pret Marusych pārkāpj Jagodinskis un soda sitienu no apmēram divdesmit pieciem metriem atkal dodas izpildīt Savaļnieks. Šoreiz duelī pārāks izrādījās Meļņičenko, kurš spēja novirzīt vārtu stūrī lidojošo bumbu ārpus laukuma. Lai kā arī atlikušajā laikā RFS centās izlīdzināt rezultātu (uz pretinieku soda laukumu devas arī Ikstens), tas neizdevās un FK Ventspils iekļuva Latvijas Kausa finālā.