RFS bezvārtu neizšķirts pret FK Spartaks Jūrmala

07:17 9. maijs, 2019

Optibet futbola Virslīgas 11. kārtā RFS uzņēma FK Spartaks Jūrmala. Pēdējo reizi šajā sezonā mājas spēli RFS aizvadīja RTU stadionā, jo jau nākamā spēle paredzēta uz dabīgā zālāja mājīgajā Arkādijas stadionā.

RFS iepriekšējā spēlē "pazaudēja" vairākus spēlētājus un šajā spēlē dažādu iemeslu dēļ piedalīties nevarēja Solovjovs, Isajevs un Zjuzins. Treneru korpusam nācās palauzīt galvu izvēloties pamatsastāva vienpadsmitnieku un tā rezultātā uz soliņa palika gan Savaļnieks, gan Kouadio, toties pirmo reizi RFS pamatsastāvā laukumā devās Siņeļņikovs. Arī viesu sastāvā neiztika bez izmaiņām. Neskatoties uz uzvaru iepriekšējā spēlē pret FK Ventspils, Zavettieri izšķīrās par četru izmaiņu veikšanu pamatsastāvā.

Spēli labāk iesāka RFS un jau ar pirmajām minūtēm pārņēma bumbas kontroli savā ziņā. Tas gan jūtamus rezultātus nenesa un FK Spartaks Jūrmala vārtsargam Meļņičenko spēlē iesaistīties nācās reti un arī tad izdevās neitralizēt briesmas pirms tās ir radušās. Puslaika otrajā pusē aktivizējās arī viesi arvien biežāk ar bumbu uzturoties RFS laukuma pusē. Tas noveda arī pie pirmā patiešām bīstamā momenta, kad Ikstens, tverot bumbu pēc augsta centrējuma izlaida to no rokām un tikai laimīgas sagadīšanās dēļ pēc, pēc tam sekojošā sitiena bumba neielidoja mājinieku vārtos. RFS turpināja šķietami vairāk būt ar bumbu, bet bīstami momenti veidojās pie Ikstena sargātajiem vārtiem, kad īsā laikā Spartaks aizskrēja divos asos pretuzbrukumos, nonākot viens pret vienu ar Ikstenu attiecīgi Charpentier un Ennin. Ja pirmajā gadījumā bumba lidoja secen vārtiem, tad otrajā situācijā glāba Ikstena meistarība. RFS atbildēja ar aktīvām Siņeļņikova darbībām kreisajā malā un pāris standartsituācijām, bet vārtus gūt tā arī neizdevās un puslaiks noslēdzās ar rezultātu 0:0.

Līdz ar otrā puslaika sākumu Marusych vietā laukumā devās Kouadio. RFS otro puslaiku sāka krietni apņēmīgāk uzreiz tiekot pie vairākām standartsituācijām, kuras gan ar bīstamiem momentiem nenoslēdzās. Vēl pēc brīža labā sitiena pozīcijā soda laukuma robežās nonāca Kouadio un Siņeļņikovs, bet abās reizēs Meļņičenko spēja bumbu atvairīt. Viesi atbildēja ar ātriem pretuzbrukumiem. Vienā no tādiem izspēlējot līdz Ennin izgājienam viens pret vienu ar Ikstenu, kurš strauji izejot no vārtiem spēja šajā divcīņā būt pārāks. Tuvojoties spēles beigām RFS jūtami palielināja apgriezienus un pirmo reizi tā pa īstam iespieda viesus viņu soda laukumā. 87. minūtē labā sitiena pozīcijā nonāca Seto, bet viņa raidītā bumba lidoja pavisam nedaudz garām vārtiem. Savu iespēju neizmantoja arī uz maiņu nākušais Maksimov, kura pēc pagrieziena raidītā bumba lidoja krietni pāri viesu vārtiem. Vēl pēc brīža Meļņičenko bija spiests rādīt savu meistarību pēc Šimkovič sitiena. Arī tiesneša pieliktajā kompensācijas laikā pie rezultatīva sitiena neviena komanda nenonāca un spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Neskatoties uz punktu zaudējumu jau trešajā spēlē pēc kārtas, RFS joprojām saglabā līderpozīcijas turnīra tabulā. Tuvākie konkurenti gan ir tikai viena punkta attālumā. Nākamā iespēja papildināt punktu ražu būs jau šo svētdien, kad RFS viesosies pie FK Jelgava.