RFS ceturto reizi sezonā pieveic FK Metta/ Latvijas Universitāte

11:20 25. septembris, 2018

Pirmdien, laika apstākļi deva skaidru signālu - rudens ir klāt! Tas gan nekādi neietekmēja SynotTip futbola Virslīgas veiksmīgu norisi, kad vakarā Arkādijas stadionā RFS uzņēma FK Metta/ Latvijas Universitāte.

Spēle iesākās ar pamatīgu RFS ofensīvu, apliecinot mājinieku izsalkumu pēc vārtiem un uzvarām. Viesi atbildēja ar pāris bīstamiem soda sitieniem no labām pozīcijām. Jau septītajā minūtē pie lieliskas vārtu gūšanas iespējas tika RFS, kad pēc teicamas Solovjova piespēles pa gaisu, viens pret vārtsargu nonāca Marusych, diemžēl sitiens viņam neizdevās un bumba lidoja krietni pāri vārtiem. Vēl pēc septiņām minūtēm bumba nokļuva Oša sargātajos vārtos, bet spēles galvenais tiesnesis bija nelokāms – pārkāpuma dēļ vārti netiek ieskaitīti. Visbeidzot 32. minūtē gūtie vārti arī tika ieskaitīti. Solovjovs sita pa vārtiem, Ošs neveiksmīgi bumbu atsita sev priekšā un pirmais pie tās bija Kļuškins, raidot bumbu vārtu tīklā 1-0. Pēc dažām minūtēm Marusych dubultoja RFS pārsvaru gūstot savus vienpadsmitos vārtus šajā sezonā. Solovjovs izdarīja centrējumu, bumba soda laukumā nonāca pie Marusych, kuram nav divas reizes jāstāsta, ko šādās situācijās darīt 2-0.

Otrais puslaiks atkal iesākās ar lielu RFS ofensīvu, viesiem tikai retu reizi ļaujot ar bumbu pārvarēt laukuma centru. Vairākas labas izdevības neizmantoja Marusych un Shergelashvili, kurš no dažiem metriem sita garām tukšam vārtu stūrim. 73. minūtē RFS beidzot izdevās gūt arī trešos vārtus. Viesi atstāja brīvu zonu Savaļniekam, kurš šādas kļūdas nepiedod. Ielauzies soda laukumā ar asu piespēli gar vārtiem izdarīja visu, lai uz maiņu nākušajam Sikharulidze atliktu tikai pielikt kāju, lai gūtu savus pirmos vārtus Virslīgā. Spēles beigās pāris labas izdevības sev sarūpēja arī viesi. Vispirms pēc lieliskas Stroda piespēles tikai mazliet pietrūka Kovaļonokam, lai aizsniegtos līdz bumbai, bet jau kompensācijas laikā tam pašam Kovaļonokam bija iespēja nonākt viens pret vienu ar Ikstenu, bet nedaudz pievīla tehnika un RFS aizsargi jau bija klāt. Tiesa gan, pie sitiena Kovaļonoks tika, bet Ikstens šajā divcīņā izrādījās pārāks. Pirms finālsvilpes Ikstenam nācās glābt vēlreiz, kad pēc viesu izpildītā stūra sitiena bumba gandrīz atrada ceļu vārtos, bet Ikstens spēja noreaģēt un spēle tā arī noslēdzās 3-0 RFS labā.

Līdz ar šo uzvaru RFS pārtrauc četru (ieskaitot Latvijas Kausa pusfinālu) zaudējumu sēriju un turnīra tabulā (46 punkti 21 spēlē) apsteidz FK Ventspils (46 punkti 22 spēlēs), atpaliekot tikai no Riga FC (50 punkti 22 spēlēs). Šo atstarpi ar turnīra tabulas līdervienību RFS būs iespēja samazināt līdz minimumam jau šo sestdien, kad RFS savā laukumā uzņems tieši Riga FC. Tiekamies stadionos!