RFS dāvina Kaļiņinam dzimšanas dienā uzvaru pār FK Metta/LU

20:59 28. maijs, 2017

Karstā svētdienas pēcpusdienā NSB “Arkādija” dabīgajā laukumā Synottip futbola Virslīgas desmitās kārtas ietvaros RFS tikās ar FK Metta/Latvijas Universitāte. Šo klubu iepriekšējās tikšanās šajā sezonā solīja ne mazāk karstu bezkompromisa cīņu arī laukumā. Šķiet, ka skatītāji to spēja novērtēt un Arkādijas stadiona tribīnes bija pārpildītas un visur apkārtesošā atmosfēra radīja patiesu svētku sajūtu. Oficiāli tie ir 650 skatītāji, kas ir RFS mājas spēļu apmeklētības rekords. Priecē, ka virzāmies uz priekšu arī šajā jautājumā.

Komandu sākumsastāvi būtiskus pārsteigumus nenesa, ja vien par tādu neuzskata nupat uz izlasi izsauktā RFS rezultatīvākā spēlētāja Roberta Uldriķa atstāšanu rezervē un satraumētā Renāra Rodes aizstāšanu ar universālo Aleksandru Solovjovu, nevis, piemēram ar nominālo centra aizsargu Luka Perič. Iespējams, tas tādēļ, lai spēles laikā būtu lielākas iespējas variēt ar taktiku. Andrejs Kaļiņins, gan preses konferencē pēc spēles izteicās, ka Solovjovs pašlaik vienkārši esot spēcīgāks.

Kā to jau varēja gaidīt, tad RFS līdz ar par spēles sākumu vēstošo svilpi, metās uzbrukumā. Patiešām bīstamas epizodes gan veidojās gaužām maz. Metta, savukārt atbildēja ar tālu standartsituāciju, kad Stugļa raidīto bumbu no paša vārtu stūra izcēla Māliņš. Metta nopelnīja stūra sitienu un, kā jau šosezon tas nereti notiek, RFS ar to netika galā. Lielisks centrējums, Kalniņš ar veiksmīgu kustību nonāk priekšā Isajevam un gūst vārtus. 14. minūte – 0:1. Mettas fanu prieki gan bija īsi. Jau pēc dažām minūtēm bīstamu soda sitienu tuvu soda laukumam nopelnīja Ulimbaševs. Kozlovs sita mūrī, bumba nonāca pie Ulimbaševa, kurš daudz nedomādams raidīja to tīklā. 1:1. Puslaika turpinājumā bija vērojama atsevišķu RFS spēlētāju augstprātība un tāda kā pretinieku nenovērtēšana, kas noveda pie vairākām paviršībām. Vienā no šādām situācijām bumbu pie sava soda laukuma pazaudēja Solovjovs, ar tam sekojošo Abdullahi sitienu Māliņš tika galā, bet bumba nonāca pie otra izlases jauniesauktā Indrāna, kurš no asa leņķa bija nekļūdīgs. 1:2. Tā arī pirmais puslaiks noslēdzās.

Spēles otrais puslaiks iesākās ar Leonid Koveļ sitienu pa pārliktni, pēc lieliska Višņakova centrējuma. 58. minūtē labi uzsita uz maiņu nākušais Uldriķis, bet bez rezultātiem. RFS turpināja lieliem spēkiem uzbrukt, kas noveda pie, iespējams, ne pārāk tīras Shergelshvili atbruņošanas un strauja pretuzbrukuma, kur pret Savaļnieku un Māliņu izrāvās divi Mettas leģionāri. Savaļnieks izdarīja visu, lai pretiniekam apgrūtinātu sitienu, kā rezultātā Abbas Usman raidījums bija neprecīzs. Turpinājumā savu meistarību pierādīja Koveļ, uz soda laukuma līnijas eleganti apspēlējot pretinieku centra aizsargu un izspēlējot uz tukšiem vārtiem Ulimbaševam, kurš bija nekļūdīgs. 2:2, bet tas vēl nebija viss. Ulimbaševs turpināja būt aktīvākais spēlētājs laukumā un varēja nokārtot hattrick, bet Grigorjevs spēja atvairīt viņa raidījumu. Ulimbaševs nepadevās un vienā no epizodēm no kreisās malas ielauzās soda laukumā, kur viņu notrieca uz maiņu nākušais Strods. 11m soda sitienu devās izpildīt RFS kapteinis Kozlovs, un nekļūdījās. 3:2. Metta vēl paspēja radīt spriedzi RFS soda laukumā, bet rezultāts vairs nemainījās.

Nākamā RFS SynotTip futbola Virslīgas spēle jau sestdien, 29. maijā, plkst. 16.00 pret iepriekš jau uzvarēto FK Liepāja/Mogo. Biļetes pieejamas BiļešuServiss.lv. Tiekamies stadionā!