RFS dominē, bet spiests atzīt Riga FC pārākumu

20:33 17. jūnijs, 2017

Sestdien, Skonto stadionā, kur vēl pavisam nesen varējām vērot Latvijas izlases cīņu ar Eiropas čempioniem no Portugāles, notika Rīgas derbijs – RFS pret Riga FC. Par labu futbola vērošanai šajā saulainajā pēcpusdienā bija nosliekušies aptuveni tūkstotis skatītāju. Jāatzīst gan, ka pēkšņi neesam kļuvuši par futbola nāciju. Šī Latvijas futbolam visnotaļ iespaidīgā skaitļa sasniegšanai būtisku artavu deva Pasaules Strādājošo un Amatieru sporta spēles, kas šogad norisinās Rīgā. Tas nodrošināja lielisku atmosfēru tribīnēs un solīja ne mazāk patīkamu spēli laukumā.

RFS gan tā neizvērtās tik patīkama, kā būtu gribējies. Šī bija iespēja turpināt savu rekordsēriju Virslīgā. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāsaka, ka tas diemžēl neizdevās. Turklāt pati spēle atgādināja notikumus laukumā, kurus varēja vērot pirmajā Virslīgas turnīra aplī. RFS šķietami kontrolē bumbu un spēli, nemitīgi uzbrūk, bet tad, viena kļūda un zaudēti vārti. Pirmo reizi tas notika jau 13. minūtē, kad RFS aizsargi nesadalīja savus spēlētājus un pēc Bogdaškina centrējuma pilnīgi nepiesegts palika Šabala, kurš ar galvu sita nekļūdīgi. RFS ar lieliem spēkiem devās uzbrukumā, brīžiem iespiežot teju visus pretspēlētājus soda laukumā. Riga FC gaidīja iespēju pretuzbrukumam un to arī sagaidīja. Pēc neveiksmīgas Savaļnieka un Isajeva saspēles, bumbu pārtvēra Šabala. Pēc brīža piespēlējot Bogdan Vaštšuk, kurš eleganti apspēlēja (noguldīja) palīgā steidzošo Renāru Rodi un sita garām Māliņam raidot bumbu vārtos. 2:0. Spēle turpinājās, RFS veidoja momentus, bet neprata savas iespējas realizēt, sitot garām vārtiem no labām pozīcijām (Fertovs), vai neaizsniedzoties līdz bumbai (Isajevs). Reizi pa reizei Riga FC pretuzbrukumos izdevās radīt satraukumu arī pie RFS vārtiem, bet spēles rezultāts no tā nemainījās.

Otrais puslaiks sākās tāpat, kā pirmais beidzās. Milzīgs RFS spiediens, kas rezultējās ar pārkāpumu pret Uldriķi Riga FC soda laukumā. 11m soda sitienu devās izpildīt Kozlovs, sitot labajā apakšējā stūrī. Kurakins uzminēja virzienu un spēja tikt ar to galā. Šķiet, ka šis arī bija lūzuma punkts spēlē. RFS turpināja uzbrukt, bet darīja to jau bez uguntiņas. Labu izdevību neizmantoja Uldriķis un vienā no pretuzbrukumiem uz maiņu nākušais Daniils Turkovs pielika punktu spēlei. 3:0 Riga FC labā.

Pēc Instat datiem RFS šajā spēlē bija pārāka visos spēles komponentos, bet ko tas dod, ja tabulā nevar ierakstīt trīs punktus? Viela pārdomām RFS treneru korpusam...

Nākamā RFS spēle jau šo ceturdien, 22. jūnijā, plkst. 17.30 Arkādijas stadionā pret šosezon vēl neuzvarēto FK Ventspils. Tiekamies stadionā! Biļetes pieejamas BiļešuServiss.lv.

 

Citi raksti