RFS dramatiskā spēlē izlaiž uzvaru pret FK Metta

09:21 18. maijs, 2019

Piektdienas vakars, vasarīgs laiks, Arkādijas dabīgā seguma laukums – perfekta kombinācija perfektam futbolam. Galvenajās lomas laukumā Optibet futbola Virslīgas 13. kārtas ietvaros apmēram 400 skatītāju priekšā pildīja RFS un FK Metta.

Ja spēli pret FK Jelgava Malec un Kouadio sāka uz rezervistu soliņa, tad šajā spēlē RFS treneru korpuss viņus sūtīja pamatsastāvā, attiecīgi Maksimov un Seto vietā. Atzīmēšanas vērts fakts ir Savaļnieka atgriešanās spēles pieteikumā un jaunas taktiskās formācijas izmantošana – 4-3-3. Metta, savukārt, neskatoties uz uzvaras “izraušanu” spēlē pret FK Ventspils, arī savā pamatsastāvā veica zināmas izmaiņas un pēc diskvalifikācijas izciešanas laukumā Lagūna vietā atgriezies Šibass. Izmaiņas arī treneru korpusā, jo diskvalifikācijas dēļ Riherts komandu vadīt nedrīkstēja, tāpēc spēlētājus laukumā “veda” Andrejs Karpovs.

RFS jau spēles pašā sākumā izvērsa aktīvu presingu, neļaujot viesiem uzsākt savus uzbrukumus. Tā rezultātā Mettas futbolisti vairākas reizes kļūdījās savā laukuma pusē un pēc vienas no tādām kļūdām daudz netrūka arī līdz vārtu guvumam, bet burzmā vārtu priekšā visacīgākais izrādījās Ošs. Pirmais spiediens lēnām noplaka un 18. minūtē savu iespēju sagaidīja arī FK Metta, kad bīstamu sitienu no apmēram divdesmit metriem izpildīja Liepa. Sitienu ar lielām grūtībām Ikstens atvairīja un bumba šķērsoja gala līniju. FK Metta izpildīja stūra sitienu, un pēc cīņas vārtu priekšā bumba nonāca pie Zakari, kurš to netraucēts raidīja vārtos. 0-1 viesu labā. 23. minūtē Metta noorganizēja vēl vienu labu uzbrukumu, kad lieliskā sitiena pozīcijā nonāca Masangane, bet Ikstens šajā divcīņā izrādījās pārāks. Dažās turpmākajās minūtēs Metta darbojās pārliecinošāk, vairākkārt pārtverot bumbu un izveidojot vērā ņemamus uzbrukumus. RFS atbildēja ar Bulvīša raidījumu no 25 metriem pavisam nedaudz garām Oša sargātajiem vārtiem. RFS pamazām atguvās un pārņēma iniciatīvu, veidojot vienu uzbrukumu pēc otra. 37. minūtē pēc Šimkovič izpildītā stūra sitiena lieliski ar galvu sita Kouadio, bumbai aizspurdzot pavisam nedaudz gar tālo vārtu stabu. Pēc pāris minūtēm līdzīgā situācijā nonāca Solovjovs, bet arī viņa raidījums lidoja vārtiem secen un līdz puslaika beigām tā arī nekas vairs nemainījās.

Otrajā puslaikā Kouadio un Vachiberadze vietā laukumā devās Savaļnieks un Seto. Spēle atdzīvojās un 51. minūtē pret Blagojevič tika pārkāpti noteikumi Soda sitienu no apmēram 27 metriem devās izpildīt Šimkovič. Sitiens šķietami neizdevās un trāpīja sieniņā, bet rikošets pārsteidza Ošu un bumba ieripoja vārtos. 1-1. Sajutuši spēli, RFS metās uz priekšu, tiekot pie vairākām bīstamām standartsituācijām. 60. minūtē bumbu pārtvēra Savaļnieks, pietuvojās soda laukumam un sita. Ošs spēja bumbu atvairīt. Vēl pēc brīža RFS sarīkoja īstu karuseli viesu soda laukumā izpildot arī vairākus sitienus, bet neviens no tiem mērķi nesasniedza. 63. minūtē teicamu centrējumu izpildīja Šimkovič, lielisku sitiena pozīciju izkārtojot Kļuškinam, bet viņa sitiens ar galvu lidoja garām vārtiem. 65. minūtē vēl viena teicama iespēja Kļuškinam, bet arī šoreiz bumba lido vārtiem secen. Ar katru minūti RFS palielināja spiedienu un neizbēgami brieda vārti. 77. minūtē pēc Solovjova centrējuma pavisam nedaudz pietrūka, lai uzbrukumu ar galvu rezultatīvi noslēgtu Malec. 79. minūtē Savaļnieka centrējumu centās noslēgt uz maiņu nākušais Maksimov, bet arī viņa sitiens lidoja secen. Ko neizdarīja Maksimov, to izdarīja Bulvītis. 80. minūtē Šimkovič izpildīja stūra sitienu, pēc kura Bulvītis vārtu priekšā izrādījās visveiklākais. 2-1 RFS labā. RFS neapstājās un devās pēc trešajiem vārtiem. RFS neizmantoja vairākas puslīdz labas vārtu gūšanas iespējas un jau spēles kompensācijas laikā FK Metta par to lika samaksāt. Ātrā pretuzbrukumā pa malu aizskrēja Masangane. Sekoja centrējums, ko skaistā stilā noslēdz Zakari, ar papēdi raidot bumbu tālajā vārtu stūrī. 2-2. Atlikušajā laikā RFS visiem spēkiem devās uz priekšu un viesu vārtu priekšā sarīkoja pamatīgu karuseli, bet vārtus gūt tā arī neizdevās.