RFS emocijām bagātā spēlē kompensācijas laikā izrauj trīs punktus

12:41 6. aprīlis, 2019

Piektdienas vakars un šķietami siltais laiks aicināt aicināja visus interesentus uz Optibet futbola Virslīgas ceturtās kārtas spēli starp FK Metta un RFS. Jāatzīst, ka skatītāju varēja būt krietni vairāk, kas gan netraucēja abu vienību aktīvākajiem faniem parūpēties par lielisku atmosfēru Hanzas vidusskolas stadionā.

FK Metta šajā spēlē bija jāiztiek bez traumētā Krista Kristera Gulbja, savukārt laukumā pēc traumas sadziedēšanas atgriezties gatavs bija Kristaps Liepa. RFS savukārt bija jāiztiek bez roku salauzušā Marusych un, lai gan spēles pieteikumā bija gan Bulvītis, gan Blagojevič, arī viņu iespējamā došanās laukumā bija visai apšaubāma. RFS treneru korpuss izšķīrās par Isajeva atvilkšanu uz aizsardzības centru un deva iespēju pie spēles laika tikt Fertovam, kurš , komandai aizsargājoties, pildīja balsta pussarga funkcijas, savukārt uzbrūkot, ieņēma trešā centra aizsarga vietu, kas nodrošināja iespēju uzbrukumiem vairāk izmantot flangus.

Spēle iesākās šķietami mierīgi, bet jau spēles ceturtajā minūtē rezultāts varēja tikt atklāts, kad Korotkova atspēli Ošam pārtvēra Malec, bet viņa raidījums no asa leņķa jau tukšos mājinieku vārtos nebija rezultatīvs. Metta centās atbildēt, nopelnot stūra sitienu. Tā izpilde gan nevedās, kā cerēts un RFS devās straujā pretuzbrukumā. Šimkovič ar bumbu ticis līdz laukuma centram, piespēlēja uz priekšu Vachiberadze, kurš, nedaudz piebremzēja un atdeva piespēli uz labo malu brīvajam Savaļniekam, kurš šādās situācijās zina, ko darīt. Centrējums uz vārtu priekšu, kur visveiklākais izrādījās Kouadio. 1-0 RFS labā. Puslaika turpinājumā pārmaiņus uzbruka te viena, te otra komanda, bet nekas vairāk kā potenciāli bīstamas epizodes tā arī neizveidojās un vārtsargiem īpaši daudz darba tā arī nebija.

Otrais puslaiks iesākās krietni emocionālāk un pēc vētraina RFS uzbrukuma, un tam sekojoša mājinieku pretuzbrukuma, pie bumbas soda laukumā nonāca Varslavāns. Apgriezies ap savu asi, Renārs centās izdarīt sitienu, bet tajā brīdī Fertovs viņu neatļauti kavēja un spēles galvenais tiesnesis Spasjonņikovs bija nepielūdzams, norādot uz 11 metru soda sitiena sitiena atzīmi. Sitienu devās izpildīt talantīgais pussargs no Krievijas Dzhamalutdinov un duelī ar Ikstenu izrādījās pārāks. 1-1. FK Metta vārtu guvums atraisīja spēlētājiem emocijas, kas rezultējās ar vairākiem vētrainiem uzbrukumiem gan uz vieniem, gan otriem vārtiem. 55. minūtē cīņā ar Solovjovu pie sitiena no tuvas distances tika Kovaļonoks, bet viņa no gaisa raidītā bumba lidoja vārtiem secen. RFS ilgstoši neizdevās jūtami apdraudēt Oša sargātos vārtus un potenciāli bīstamas epizodes veidojās vien pēc standartsituācijām. Mājinieki atbildēja ar daudz akcentētākiem un mērķtiecīgākiem uzbrukumiem, bet arī tie reti noslēdzās ar sitieniem. 70. minūtē potenciāli bīstamu RFS uzbrukumu laukuma centrā apturēja Seriba. Spasjonņikovs to novērtēja ar otro dzelteno kartīti, aizsūtot Dienvidāfrikas futbolistu uz ģērbtuvēm. Ja pirmajās minūtēs tas nebija tik jūtams, tad tuvojoties spēles beigām, mazākumā nonākusī FK Metta arvien vairāk nosēdās, koncentrējot uzmanību vārtu nosargāšanai. Līdz pirmajai patiešām bīstamajai epizodei gan bija jāgaida visai ilgi. 87. minūtē ātrā uzbrukumā devās RFS, Zjuzins piespēlēja uz malu Savaļniekam, kurš pēc ieskriešanas soda laukumā piespēlēja uz vārtu priekšu, kur pavisam nedaudz pietrūka, lai Malec aizsniegtos līdz bumbai. Mirkli vēlāk pēc stūra sitiena ar galvu sita Isajevs, bet Ošs ar aizsargu palīdzību tika galā arī ar šo epizodi. Visbeidzot, kompensācijas laika otrajā minūtē RFS izdevās gūt uzvaras vārtus. Pēc Savaļnieka centrējuma labi ar galvu uzsita Malec. Ošs sitienu atvairīja, bet pēc vairākiem rikošetiem bumba nonāca pie Isajeva, kurš nekavējās triekt to vārtos. 2-1. Pēc brīža RFS bija iespēja gūt arī trešos vārtus. Saņēmis bumbu laukuma centrā, garu reidu pa kreiso malu ar sitienu noslēdza Malec. Pie Oša atvairītās bumbas pirmais bija Šimkovič, bet viņa raidītā bumba lidoja krietni pāri mājinieku vārtiem. Pēdējā uzbrukumā uz priekšu devās arī Ošs, kas gan rezultātu nenesa un spēle noslēdzās ar RFS uzvaru 2-1.