RFS fantastiskā spēlē izcīna vēsturisku uzvaru UEFA Eiropas līgā

00:05 12. jūlijs, 2019

Šodien, 11. jūlijā, Rīgas Futbola skola (RFS) aizvadīja debijas maču UEFA Eiropas līgā. Kvalifikācijas spēļu pirmajā kārtā tikās ar Slovēnijas spēcīgākās līgas komandu "NK Olimpija Ljubljana".

Pēc Latvijas laika abu komandu duelis iesācis pl. 21:00, kad abu komandu līdzjutēji ar nepacietību beidzot sagaidīja tiesneša spēles starta signālu.  Jau ar pirmajām spēles minūtēm mājnieki uzņēmās iniciatīvu, uzstādot savas spēles noteikumus. Savukārt RFS komanda pacietīgi spēlēja savā aizsardzības zonā un korekti izpildīja galvenā trenera Valda Dambrauskas uzstādījumus. Lai arī komanda no Ļubļanas pirmajās 45 minūtēs kontrolēja bumbu vairāk kā RFS (64% - 36%), tomēr tieši rīdzinieki spēja uzbrukt bīstamāk - izdarot arī par vienu sitienu vairāk pa vārtu rāmi (1-2). Pirmās 45 minūtes abu komandu izpildījumā izvērtās par pretinieka novērtēšanu un taktikas izlūkošanu. Spēles pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Vien brīdinājumus saņēmuši Endri Cekici (Olimpija Ljubljana - 18'), Marko Putincanin (Olimpija Ljubljana - 23') un  (Roberts Savalnieks (RFS - 40').

Pirmā puslaika statistika (Olimpija Ljubljana/RFS)
Sitieni pa vārtiem: 9 - 4
Sitieni vārtu rāmī: 1-2
Bumbas kontrole: 64%-36%
Stūra sitieni: 3-2
Sodi: 6-8
Brīdinājumi: 2-1

Spēles otrā puslaika sākumā, pēc stūra centrējuma, grūdienu mugurā saņēma Darko Lemajič, kurš RFS komandai veiksmīgi nopelna 11. metru soda sitienu - pats to arī realizējot un atklājot spēles rezultātu 52 minūtē. Spēles turpinājumā abas komandas apmainījās ar spēlētāju maiņām, kur RFS komandā Alain Cedric Herve Kouadio nomainīja Andreju Cigaņiku (64'), Gļebs Kļuškins izgāja laukumā Andrijas Kaludjerovica vietā (71') un Tins Vukmanič devās Tomasa Simkoviča vietā (77').

Pēc izdarītajām maiņām, komandas pārgāja uzbrūkošā un atklātā futbolā, kas arī nesa augļus. Vispirms 81 minūtē "Ļubļanas Olimpija" aizsargs E.Boakye ar spēcīgu tālsitienu no 16 metru atzīmes raida bumbu Kaspara Ikstena sargātajos vārtus, bet tad 7 minūtes vēlāk Gļebs Kluškins fantastiskā lēcienā "šķērītēs" raida bumbu mājnieku vārtos. Ļubļanas futbolisti metās uzbrukumā un savu panāca spēles 90 minūtē, kad pēc veiksmīga centrējuma, Luka Menalo sekmīgi nospēlē otrajā stāvā un panāk rezultātu 2:2. Savukārt par mača varoni spēles trešajā kompensācijas minūtē kļuva Tins Vukmaničs, kurš fantastiskā sprintā, pāri visam laukumam, izrādās ātrāks par visu slovēņu aizsardzību un ar lielisku izpildījumu raida bumbu slovēņu kluba vārtos.

Olimpijas Ļubļanas komanda statistikas rādītājos otrā puslaika laikā izdarījusi 19 sitienus pa vārtiem, tikmēr RFS atbildējuši vien ar četriem, no kuriem visi četri vārtu rāmī un trīs vārtos! Lieliska RFS komandas realizācija un pacietība atnesusi vēsturisku uzvaru Rīgas komandai.

Otrā puslaika statistika un visas spēles statistika (Olimpija Ljubljana/RFS)
Sitieni pa vārtiem: 19 - 4 (28-8)
Sitieni vārtu rāmī: 7-4 (8-6)
Bumbas kontrole: 64%-36% (64%-36%)
Stūra sitieni: 5-1 (8-3)
Sodi: 2-5 (8-13)
Brīdinājumi: 2-1 (4-2)

Abas komandas savā starpā tiksies 18. jūlijā Daugavas stadionā. Atbildes spēles biļetes iespējams iegādāties šeit - www.ekase.lv/lv/biletes/sports/fc-rfs-vs-olimpija-ljubljana

RFS komandas vadība un spēlētāji pasakās ikvienam Rīgas Futbola skolas līdzjutējam, kurš atbalstīja komandu šajā zīmīgajā uzvarā!