RFS grūta uzvara Daugavpilī!

07:08 16. aprīlis, 2019

Darba dienas vakars netraucēja RFS fanu klubam uz Optibet futbola Virslīgas sestās kārtas spēli Daugavpilī ierasties kuplākā viesu komandas līdzjutēju sastāvā, kādu šī futbolu mīlošā pilsēta ir pieredzējusi pēdējo gadu laikā. Arī laika apstākļi futbola baudīt gribētājus lutināja un viss liecināja par to, ka gaidāms lielisks futbola vakars.

RFS treneru korpuss pamatsastāvā, salīdzinot ar iepriekšējo spēli Valmierā, veica divas izmaiņas. Isajeva vietā laukumā devās Bulvītis, savukārt Savaļnieka vietā pirmo reizi sezonā starta vienpadsmitniekā tika sūtīts Zjuzins. BFC Daugavpils no RFS īrēto Toņiševa un Baloža piespiedu prombūtnē laukumā sūtīja Kovaļenko un Zalaku.

Pirmais puslaiks iesākās ar BFC Daugavpils uzbrukumiem un augstu presingu, kas pirmajās minūtēs neļāva viesiem tikt pāri centram. Pēc pirmajām uztraukuma minūtēm pamazām bumbas kontroli pārņēma RFS, spēli novirzot pretinieku laukuma pusē. Daugavpils pie sava pirmā pusmomenta tika spēles 14. minūtē, kad Askerovs saņēma bumbu soda laukumā, apstrādāja un pagriezienā centās apdraudēt Ikstena sargātos vārtus, bet bumba lidoja krietni pāri vārtiem. RFS vairākas reizes izdevās ielauzties mājinieku soda laukumā, bet sitieni vai nu izpalika, vai bija gaužām neprecīzi. 20. minūtē ļoti tuvu vārtu guvumam bija Bulvītis, kura ar galvu raidītā bumba pēc Šimkovič izpildītā stūra sitiena lidoja pavisam nedaudz garām Kucher sargāto vārtu stūrim. BFC Daugavpils atbildēja ar vairākiem straujiem pretuzbrukumiem, bet reālus draudus Ikstena vārtiem tie neradīja. Puslaika turpinājumā divas teicamas iespējas neizmantoja Malec, bumbu no pašas vārtu priekšas raidot pāri vārtiem, bet 45. minūtē beidzot tika atklāts arī spēles rezultāts. Solovjovs pēc īsas saspēles ar Kouadio ielauzās soda laukumā un piespēlēja pa sitienam Zjuzinam. Ja pirmais sitiens tika nobloķēts, tad pēc otrā sitiena bumba lidoja pašā vārtu stūrī. 1-0 RFS labā.

Otrajā puslaikā Zjuzina vietā laukumā devās Vachiberadze. Pirmajās minūtēs mājinieki spēlēja ļoti aktīvi, vairākas reizes pietuvojoties Ikstena vārtiem, bet reālas vārtu gūšanas iespējas izveidot tā arī neizdevās. Turpinājumā RFS meistarīgi kontrolēja bumbu un arī spēli, liekot mājiniekiem spēlēt bez bumbas. Epizodiski izdevās arī kaut ko saasināt pretinieku vārtu priekšā, kad veiksmīgi savus pretspēlētājus apspēlēja Kļuškins un Šimkovič. Labas darbības uzbrukumā bija vērojamas arī no Vachiberadze puses, bet kļūdas pēdējās piespēlēs vai noslēguma sitienos un Kucher pa īstam tā arī savu komandu glābt nevajadzēja. Tuvojoties spēles beigām arvien biežāk savus uzbrukumus veidoja mājinieki, bet pie lieliskas vārtu gūšanas iespējas tika RFS. Šimkovič saņēmis bumbu soda laukumā, piespēlēja to uz vārtu priekšu Kouadio, kura sitienu no apmēram septiņiem metriem aizsargs paspēja nobloķēt. BFC Daugavpils atbildēja ar Cucura tālsitienu no apmēram divdesmit pieciem metriem. Pašās pamatlaika beigās īsā laika sprīdī divas dzeltenās kartītes nopelnīja Bulvītis, spēles 89. minūtē atstājot komandu mazākumā. BFC Daugavpils aktivizējās vēl vairāk, kā rezultātā pie laba, bet nedaudz neprecīza sitiena ar galvu nokļuva mājinieku kapteinis Skrebels. Mājinieki turpināja izmisīgi uzbrukt, bet visi mēģinājumi beidzās bez rezultāta, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 1-0 RFS labā.

Šī bija jau sestā RFS uzvara tikpat spēlēs. Nākamā spēle jau 20. aprīlī, kad RTU stadionā uzņemsim Riga FC.