RFS īstā futbola trillerī pārspēj FK Spartaks Jūrmala!

11:36 17. marts, 2019

Drēgnais laiks un sinoptiķu solītie nokrišņi īstus futbola fanus nenobiedēja un Optibet futbola Virslīgas otrās kārtas spēli starp FK Spartaks Jūrmala un RFS vienībām klātienē noraudzījās 280 skatītāju.

Abu komandu sākuma sastāvos lielus pārsteigumus nevarējām novērot. Spartaka sastāvā pēc traumas sadziedēšanas spēli pamatsastāvā Korzāna vietā sāka Freimanis, savukārt RFS divas izmaiņas – laukumā devās Isajevs un Kļuškins, attiecīgi rezervē atstājot Sorokinu un Seto. Uz papīra arī taktiskie zīmējumi netika mainīti, bet interesantu niansi varēja novērot Isajeva spēles pozīcijā. Komandai aizsargājoties, viņš spēlēja balsta pussarga pozīcijā, bet dodoties uzbrukumā nosēdās un spēlēja kā trešais centra aizsargs.

RFS lieki laiku netērēja un jau savā pirmajā uzbrukumā tika pie stūra sitiena, ko izpildīt devās Savaļnieks. Viņam izdevās ļoti labs centrējums un soda laukumā visaugstāk izlēca centra aizsargs Jagodinskis – 1-0 RFS labā. Vēl pēc brīža bumbu labajā laukuma malā saņēma Savaļnieks, kurš, nedaudz pavirzījies uz priekšu, izdarīja zemu centrējumu. Bērenfelds, cenšoties nepieļaut Kouadio saņemt bumbu, izklupienā raidīja to savos vārtos. 2-0 RFS labā jau spēles sestajā minūtē. RFS turpināja dominēt un astotajā minūtē lieliskā sitiena pozīcijā soda laukumā pēc Kouadio atspēles nonāca Kļuškins, bet viņam sitiens pa galam neizdevās. Augstais RFS spēlētāju presings stipri ierobežoja mājinieku darbības ar bumbu un ne reti tā tika atgūta vēl pirms FK Spartaks ticis pāri laukuma centram. 13. minūtē vēl viena vārtu gūšanas iespēja RFS. Kļuškins devās uz priekšu, piespēlēja uz labo malu Savaļniekam, kurš precīzi centrēja uz Kouadio, bet viņa sitiens no gaisa trāpīja pa vārtu stabu. Pēc mirkļa bīstams moments arī pretējā laukuma pusē, kur pēc Isajeva atspēles Ikstenam pavisam nedaudz pietrūka, lai Charpentier pirmais tiktu pie bumbas, bet viss beidzās laimīgi un kopīgiem spēkiem RFS izdevās noturēt savus vārtus neieņemtus. 19. minūtē bumba trešo reizi pabija Ņerugala sargātajos vārtos, bet tiesneši Šimkovič fiksēja aizmuguri un vārtus neieskaitīja. Neiesit Tu, iesit Tev. Jau nākamajā uzbrukumā Freimanis izdarīja ļoti labu centrējumu, RFS aizsargi nesadalīja spēlētājus un pie diezgan brīva sitiena tika Charpentier. Viņa raidījumu ar galvu uz vārtu līnijas atvairīja Bulvītis, bet pirmais pie atlecošās bumbas tika Belakovič, raidot to vārtu tīklā. Pēc dažām minūtēm Ikstenam nācās vēlreiz pierādīt savu meistarību, kad ļoti bīstamu sitienu no soda laukuma robežas izdarīja Charpentier. Puslaika turpinājumā RFS nekautrējās atdot iniciatīvu mājiniekiem, cenšoties vairāk spēlēt uz pretuzbrukumiem, kā rezultātā pie labiem sitieniem no distances tika Savaļnieks un Šimkovič, bet allaž savu meistarību pierādīja Ņerugals, veiksmīgi tiekot galā ar visiem vārtu apdraudējumiem.

Otrais puslaiks iesākās ar abpusējiem uzbrukumiem, bet līdz reālām vārtu gūšanas iespējām komandas nokļuva reti. Tuvojoties spēles beigām, saasinājās arī notikumi laukumā. 69. minūtē trešo reizi aizmugures dēļ netika ieskaitīts RFS vārtu guvums. Šoreiz noteikumu pārkāpēja lomā Solovjovs. RFS šķietami droši kontrolēja spēli, bet mājiniekiem pietika ar vienu pretuzbrukumu, lai panāktu izlīdzinājumu. Pretinieku laukuma pusē no bumbas tika atbruņots Šimkovič, ātra pāreja uzbrukumā un Ennin sitiens lido ne tikai starp Bulvīša kājām, bet atrod ceļu arī Ikstena sargātajā vārtu stūrī. Turpinājumā abas komandas centās uzbrukt un gūt uzvaras vārtus. Ja mājiniekiem līdz reālām vārtu gūšanas iespējām tikt neizdevās, tad par RFS to nevarētu teikt. Vispirms 85. minūtē nedaudz pāri vārtiem sita Blagojevič. 90. minūtē sitiens no apmēram vienpadsmit metriem pa galam neizdevās Zjuzinam. Kompensācijas laika trešajā minūtē pēc Šimkovič centrējuma pavisam nedaudz garām tukšam vārtu stūrim ar galvu sita Bulvītis, bet vēl pēc minūtes RFS beidzot guva uzvaras vārtus. Vachiberadze pietuvojās soda laukumam, izdarīja centrējumu un Malec novirzīja bumbu uz tālo stabu, kur pirmais pie bumbas bija Zjuzins, kurš kritienā raidīja bumbu vārtu tīklā. 3-2 RFS labā!

Futbola sezona turpinās ar izlašu pārtraukumu, pēc kura 30. aprīlī RFS RTU stadionā