RFS izcīna svarīgu uzvaru pār FK Spartaks Jūrmala

10:20 23. jūnijs, 2018

Pasaules Kauss, lietus un pirms svētku vakars 400 pašmāju cienītājiem netraucēja ierasties Slokas stadionā, lai vērotu SynotTip futbola Virslīgas spēli starp vietējo FK Spartaks Jūrmala un RFS vienību un kā jau tas pēdējā laikā ierasts – klubu parādītais futbols nelika vilties.

FK Spartaks Jūrmala galvenais treneris pieturējās pie teiciena, ka uzvarētāji sastāvu nemaina un laukumā sūtīja to pašu vienpadsmitnieku, ko nesen uzvarētajā spēlē pret FK Ventspils. Dambrauskas, savukārt, salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret FK Valmiera Glass ViA, veica divas izmaiņas – Indrāna un Savaļnieka vietā laukumā sūtot attiecīgi Isajevu un Sorokinu. Interesanti, ka FK Spartaks Jūrmala pieteikumā tika iekļauti arī tikko Virslīgai pieteiktie spēlētāji Davydov un Aguirre, kuri otrajā puslaikā arī devās laukumā.

Spēle iesākās ar abpusējiem uzbrukumiem un, lai gan vairāk ar bumbu bija mājinieki, pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja bija viesiem, kad Marusych pēc Uldriķa piespēles tika izvirzīts labā sitiena pozīcijā, bet viņa raidījums tika nobloķēts. Pirmais bīstamais moments pie RFS vārtiem izveidojās pēc Višņakova centrējuma soda laukumā, kad Svārupam tikai nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz bumbai. 24. minūtē vēl viena epizode, kad RFS līdzjutējos varēja saklausīt dziļu nopūtu- pēc stūra sitiena Svārups ar galvu pāradresēja bumbu uz vārtu priekšu, kur pēc Šlampes pieskāriena bumba trāpīja pa vārtu pārliktni un pārvēlās pāri vārtiem. Arī puslaika turpinājumā abas komandas izcēlās ar vairākām labām saasinošām darbībām, bet allaž pievīla pēdējā piespēle vai pats sitiens pa vārtiem un vārtsargu iesaistīšanās spēlē notika visai reti. Kā vienu no šādām epizodēm var minēt reizi, ka Shergelashvili soda laukumā eleganti izspraucās starp diviem pretspēlētājiem un nonāca viens pret vienu ar Ņerugalu, bet viņa raidījums lidoja secen vārtiem.

Otrais puslaiks iesākās ar produktīvāku sniegumu un jau pirmajā minūtē Ikstenam nācās atvairīt Kobzara sitienu. Pēc sekojošā stūra sitiena Vachiberadze “apzaga” Dmitriev, pietuvojās soda laukumam un ar lielisku piespēli izvirzīja Shergelashvili viens pret vienu ar Ņerugalu. Pēdējais gan nospēlēja ļoti meistarīgi un strauji satuvinoties neļāva Shergelashvili pasist bumbu sev garām. Spēles raksturs gan nemainījās un mājinieki centās vairāk pieturēt bumbu, savukārt RFS vairāk domāja par pretuzbrukumiem. Vienā no tādiem arī tika atklāts spēles rezultāts, kad Marusych izdarīja labu piespēli Shergelashvili, kurš, ticis galā ar Freimani, izdarīju lielisku piespēli uz tukšu vārtu priekšu un Vachiberadze sita nekļūdīgi. 1-0. 70. minūtē vārtus guva arī pats Shergelashvili, kad Marusych ātrā pretuzbrukumā uz sevi “uzvilka” divus pretinieku aizsargus un lieliski atspēlēja pilnīgi brīvajam Shergelashvili, kuram atlika tikai pasist bumbu garām Ņerugalam. 2-0. Turpmākajā spēles daļā mājinieki izdarīja spiedienu uz viesu vārtiem, bet RFS prasmīgi aizstāvējās tādējādi nosargājot sev vēlamo rezultātu.

Līdz ar šo uzvaru, tuvāko konkurentu SynotTip futbola Virslīgas kopvērtējuma tabulā RFS apsteidz jau par septiņiem punktiem. Nākamā RFS spēle jau pēc nedēļas, kad 29. jūnijā plkst. 19:00 Arkādijas stadionā uzņemsim FK Ventspils. Tiekamies stadionā!