RFS izcīna trešo uzvaru trīs spēlēs!

11:00 31. marts, 2019

Ilgi gaidītā sestdiena mūs sagaidīja ar marta beigām neticami fantastisku laiku un pamatotām cerībām, ka Optibet futbola Virslīgas trešās kārtas spēle starp RFS un FK Jelgava būs ne mazāk fantastiska. Šīs iepriekšminētās lietas novērtēja arī allaž izvēlīgie Latvijas futbola līdzjutēji, kas kuplā skaitā (pēc protokola – 430 skatītāji) ieradās atbalstīt savas komandas klātienē.

Starta vienpadsmitnieki futbola pazinējiem lielus pārsteigumus neraisīja un laukumā devās labākie no tiem, kuri bija gatavi to darīt. RFS sastāvā ārpus pieteikuma palika savainojumu guvušais Bulvītis, kura vietu aizsardzības centrā ieņēma Isajevs, savukārt atbrīvojušajā centra pussarga pozīcijā spēlējot Seto. Vēl jāatzīmē, ka iepriekš savas izdevības nerealizējušais Kouadio šoreiz spēli sāka no rezervistu soliņa un viņa vietā laukumā devās iepriekšējās sezonas rezultatīvākais RFS spēlētājs Marusych. Arī FK Jelgava sastāvā divas izmaiņas. Emša un spēlēt nedrīkstošā Indrāna vietā laukumā tika sūtīts Minkevičs un slimības dēļ iepriekšējo kārtu izlaidušais perspektīvais uzbrucējs Ivanovs.

Līdz ar spēles pirmo svilpi, RFS devās uz priekšu acīmredzami cenšoties iegūt pārsvaru rezultātā jau pirmajās minūtēs. Tas gan neizdevās un, izturējuši sākuma uztraukumu, pirmo patiešām bīstamo momentu izveidoja viesi, kad mača septītajā minūtē soda laukumā ielauzās Ivanovs, pa ceļam apspēlējot Jagodinski un vēlāk arī Isajevu. Pēdējais manevrs gan lika izteikti satuvināties ar no vārtiem izskrējušo Ikstenu un šajā duelī pārāks izrādījās vārtsargs. RFS turpināja uzbrukt, bet ar bīstamu momentu veidošanu tik labi nevedās. 22. minūtē Blagojevič izdevās kvalitatīvs centrējums, kā rezultātā Marusych tika pie sitiena, bumbu raidot nedaudz garām Māliņa sargātajiem vārtiem. Viesi atbildēja ar pretuzbrukumiem, bet arī tie līdz bīstamiem momentiem nenoveda. Kad jau likās, ka pirmais puslaiks noslēgsies neizšķirti, Kļuškins laukuma centrā atbruņoja savu pretinieku, veica garu reidu līdz pretinieku soda laukumam un ar skaistu piespēli labā sitiena pozīcijā izvirzīja Šimkovič, kurš apstrādājis bumbu meistarīgi ar kreiso kāju to raidīja vārtos. 1-0 RFS labā.

Otro puslaiku izteikti aktīvāk iesāka viesi un RFS nekautrējās atdot iniciatīvu vairāk domājot par pretuzbrukumiem. 53. minūtē par to gandrīz nācās samaksāt, kad no vārtu zaudējuma glāba vien Ikstena meistarība un slaidais lēciens, atvairot Purperhart sitienu vārtu augšējā stūrī no apmēram divdesmit pieciem metriem. RFS atbilde ilgi nebija jāgaida un spēles sešdesmitajā minūtē Seto ar labu piespēli atrada Šimkovič un pēc nelielas atspēles Malec, pēdējais no viņiem bumbu raidīja uz laukuma labo malu, kur pilnīgi viens tika atstāts Savaļnieks. Saņēmis bumbu, Savaļnieks vēl vairāk pietuvojās soda laukumam ar skaistu un Māliņam negaidītu sitienu vārtu augšējā daļā panāca 2:0. Iespējams, ka RFS kļuva pārāk pašpārliecināti un tas atspēlējās jau pēc pāris minūtēm. Pārāk ilga saspēle tiešā savu vārtu tuvumā, augsts pretinieku presings un Purperhart “apzaga” Ikstenu, vēlāk raidot bumbu jau tukšos vārtos. 2-1. Vēl pēc pāris minūtēm RFS bija iespēja atjaunot divu vārtu pārsvaru, bet Isajevam brīnumainā kārtā neizdevās noslēgt standartsituāciju no vārtsarga laukuma robežas nespējot pārspēt lieliski spēlējošo Māliņu. Spēles turpinājumā vairāk uzbruka viesi, RFS atbildot ar pretuzbrukumiem. Vienā no tādiem lielisku izdevību neizmantoja uz maiņu nākušais Zjuzins. RFS izturēja pašu radīto spriedzi un noveda spēli līdz pozitīvam rezultātam. 2-1 un kārtējie trīs punkti turnīra tabulā.

Nākamā RFS spēle jau piektdien, kad Hanzas vidusskolas futbola laukumā tiksimies ar FK Metta.