RFS izcīna trīs punktus pret FK Jelgava

12:30 14. augusts, 2018

Pirmdien, futbolam visnotaļ piemērotos laika apstākļos RFS savā laukumā SynotTip futbola Virslīgas 17. kārtas ietvaros, 450 skatītāju klātbūtnē (pēc protokola datiem) uzņēma viesus no Vidzemes – FK Jelgava.

Diskvalifikācijas darīja savu un RFS, lai gan palika pie sev ierastās shēmas ar trīs centra aizsargiem, izpildītāji šoreiz bija citi. Laukumā pēc savainojuma sadziedēšanas atgriezās Dubra, uzbrukumā tika sūtīts Sikharulidze un universālajam Shergelashvili tika uzticēti centra pussarga pienākumi.

Jau ar pirmajām spēles minūtēm skaidri iezīmējās abu komandu spēles plāni. RFS droši kontrolēja bumbu, savukārt viesi jau ar pirmajām spēles minūtēm iesēdās dziļi aizsardzībā, acīmredzot cerot uz savām iespējām pretuzbrukumos. Pirmajās minūtēs tas gan galīgi neizdevās un jelgavnieki pie bumbas praktiski netika. Ja bumbas kontroli RFS ņēma savās rokās/kājās jau ar pirmajām spēles sekundēm, tad ar vārtu gūšanas momentiem tik labi nevedās un visi uzbrukumi tika apturēti pirms sitiena pa vārtiem. FK Jelgava nekautrējās spēlēt asi un vienā no tādām reizēm spēles galvenais tiesnesis Vasjukovs saskatīja Olberkis pārkāpumu pret Marusych. Savaļnieks izdarīja centrējumu un ar Solovjova maigu pieskārienu pietika, lai Minkevičs nenoorientētos un raidītu bumbu savos vārtos. 1-0. Puslaika turpinājumā nekas daudz nemainījās. FK Jelgava turpināja ar lieliem spēkiem aizsargāties, cerot uz kādu pretuzbrukumu vai standartsituāciju. RFS ļoti daudz kontrolēja bumbu, bet reālas vārtu gūšanas izveidot neizdevās. Līdz, pēc stūra sitiena, pie tālā vārtu staba pilnīgi viens tika atstāts Solovjovs, kura raidījums gan bija neprecīzs. FK Jelgava atbildēja ar pāris ne pārāk bīstamiem tālsitieniem un pirmais puslaiks tā arī noslēdzās. 1-0 RFS labā.

Otro puslaiku viesi iesāka aktīvāk un centās veidot savus uzbrukums, epizodiski liekot spēlē iesaistīties arī Ikstenam. RFS turpināja vairāk kontrolēt bumbu, bet līdz vārtiem tikt izdevās gaužām reti un reizēs, kad tas notika, vienmēr vietā bija FK Jelgava vārtsargs Kurakins. Bīstamākās situācijas veidojās tieši pēc standartsituācijām. Piecpadsmit minūtēs pirms spēles beigām Savaļnieks izpildīja soda sitienu un viņa raidījumu vārtu devītniekā no divdesmit metriem skaistā lēcienā atvairīja Kurakins. Tuvojoties mača noslēgumam arvien biežāk bumba nokļuva arī RFS vārtu tuvumā. Mājiniekiem gan kopīgiem spēkiem izdevās visas briesmas vārtiem novērst un spēle tā arī noslēdzās ar minimālu RFS uzvaru.

Līdz ar šo uzvaru RFS atjauno sešu punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem FK Ventspils un Riga FC. Nākamā spēle jau šo svētdien, kad SynotTip futbola Virslīgas 18. kārtas ietvaros Vidzemes Olimpiskajā centrā tiksimies ar FK Valmiera Glass ViA. Tiekamies stadionā!