RFS negūst vārtus un piekāpjas FK Spartaks Jūrmala

13:30 25. augusts, 2018

Piektdienas vakars bija īsts saldais ēdiens visiem Latvijas futbola gardēžiem un nozīmīgu daļu no tā varējām vērot NSB Arkādija stadionā, kur šīs sezonas līderi vairāk kā 400 skatītāju klātbūtnē uzņēma iepriekšējo divu gadu čempionus FK Spartaks Jūrmala

Sastāvos lielu pārsteigumu nebija un galvenais jautājums, kas nomocīja gan treneru, gan līdzjutēju prātus – kā aizvietot spēlētājus, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēja piedalīties šajā spēlē. FK Spartaks Jūrmala uz Šveici “atdoto” Ošu aizstāja ar Mihadjuku, bet lielākais pārsteigums bija Vardanjana atrašanās sākumsastāvā. Lielisks veids kā atgriezties pēc smagās slimības pieveikšanas. RFS sākumsastāvā, savukārt pēc diskvalifikācijas izciešanas laukumā atgriezās Vachiberadze un Kļuškins un jau otro spēli šosezon Shergelashvili aizvadīja sev mazāk ierastajā centra pussarga pozīcijā.

Spēles sākumā bumbas kontroli pārņēma mājinieki, kas gan jūtamus rezultātus nenesa un lielākoties spēle notika ārpus pretinieku soda laukuma un tajās retajās reizēs, kad tā tika nogādāta soda laukumā, vienmēr vietā bija Ņerugals un FK Spartaks Jūrmala aizsardzība. Puslaika vidū aktivizējās arī viesi, izveidojot vairākas puslīdz bīstamas epizodes, kad notikumu centrā bija bijušais RFS spēlētājs Aleksejs Višņakovs. Bīstamākās epizodes pie abu komandu vārtiem veidojās pēc standartsituācijām un vienā no šādām reizēm arī tika atklāts rezultāts, kad pēc skaistas stūra sitiena izspēles un tam sekojoša centrējuma savu divcīņu uzvarēja FK Spartaks Jūrmala kapteinis Kosoric ar galvu raidot bumbu vārtu tīklā. Tā arī puslaiks noslēdzās ar 0-1 viesu labā.

Līdz ar otrā puslaika sākumu RFS galvenais treneris Valdas Dambrauskas centra aizsarga Solovjova vietā sūtīja vēl vienu uzbrucēju – Sikharulidze, kuram vajadzēja radīt spiedienu uz pretinieku aizsargiem tādējādi “atbrīvojot kājas” tehniskajam Elivelto. Daļēji tas arī izdevās un arvien biežāk RFS nokļuva viesu vārtu tuvumā. Vairākas reizes izdevās bumbu dabūt garām arī FK Spartaks Jūrmala vārtsargam Ņerugalam, bet allaž jau vārtos lidojošo bumbu no vārtu līnijas izsita kāds no viesu komandas aizsargiem. Dambrauskas turpināja pastiprināt uzbrukumu, izmainot pārējot uz spēli ar diviem centra aizsargiem, Sorokina vietā laukumā sūtot Jaudzemu, kurš ar savu ātrumu un aktivitāti centās terorizēt pretinieku aizsardzību. Taustāmu rezultātu gan tas nedeva un pieredzējušie Fertovs un Dubra centās komandā uzkurināt emocijas, vairākas reizes asi nospēlējot pret savu pretspēlētāju, tādējādi nopelnot dzeltenās kartītes. Viesi arvien vairāk piespiedās saviem vārtiem un uz priekšu devās arī kapteinis Dubra, atstājot gruzīnu leģionāru Sandokhadze, kā vienīgo aizsargu. Pēdējās minūtēs pie standartsituācijām uzbrukumā devās arī vārtsargs Ikstens, diemžēl neko vairāk kā apjukumu pretinieku vārtu priekšā radīt neizdevās un spēle tā arī noslēdzās ar minimālu zaudējumu 0-1.

Nākamā spēle jau sestdien 1. aprīlī, kad RFS viesosies pie SynotTip futbola Virslīgas turnīra tabulas trešajā vietā esošo FK Ventspils. Tiekamies stadionā!