RFS neizmanto iespējas un piekāpjas FK Ventspils

07:57 5. novembris, 2018

Ceturtais novembris un divdesmit septītā jeb pirmspēdējā kārta šajā sezonā neapšaubāmi bija diena, kad SynotTip futbola Virslīga sasniedza savu kulmināciju. Katra no četrām spēlēm šajā kārtā kaut ko izšķīra un lielākoties tiešā divcīņā. RFS savu divcīņu aizvadīja pret FK Ventspils un, ja norobežojamies no zinātniskās fantastikas, tad tā bija cīņa par otro vietu sezonas noslēguma tabulā.

RFS laukumā sūtīja visnotaļ prognozējamu sastāvu, uz soliņa atstājot spēlei ne līdz galam gatavo Kļuškinu, savukārt viesi no Kurzemes parūpējās par zināmiem pārsteigumiem ārpus spēles pieteikuma atstājot gan Meļņičenko, gan Jagodinski, laukumā sūtot šajā sezonā maz spēlējušo Koļesovu, astoņpadsmit gadīgo Tālbergu un nomināli trešo vārtsargu Baturinu.

Spēli komandas iesāka aktīvi un, zaudējot bumbu uzreiz metās cīņā, lai to atgūtu. Pirmo bīstamo momentu jau ceturtajā momentā izveidoja RFS, bet sitiens tā arī izpalika. FK Ventspils atbildēja ar Pinto soda sitienu no nedaudz vairāk kā divdesmit metriem, bet Ikstens spēlēja pārliecinoši, neļaujot viesiem atklāt spēles rezultātu. Puslaika pirmajā daļā ar bumbu vairāk spēlēja viesi, bet nākamo bīstamo momentu izveidoja tieši RFS, kad 26. minūtē Marusych piespēle lieliskā sitiena pozīcijā izveda Elvelto, bet viņa sitienu Baturins pārliecinoši atvairīja. Neiesit Tu, iesit Tev. Pēc dažām minūtēm Mordatenko ielauzās soda laukumā piespēlēja uz sešpadsmit metriem Pinto, kura sitiens ar rikošeta palīdzību izrādījās rezultatīvs. 0-1 FK Ventspils labā. Vēl pēc pāris minūtēm lielisku iespēju neizmantoja Indrāns. Lieliska Solovjova piespēle un tam sekojošais Indrāna sitiens, pēc kura bumba trāpa pa vārtu stabu un atlec laukumā. RFS turpināja “spiest” un pēc brīža saņēma viesu prettriecienu. Pinto aizskrēja pretuzbrukumā, piespēlēja Tosin, kurš Ikstenam neatstāja nekādas cerības. 0-2 viesu labā. RFS turpināja uzbrukt, veidojot vienu uzbrukumu pēc otra, bet līdz sitienam nokļūt izdevās reti. Viena no tādām reizēm bija pašās puslaika beigās, kad pēc Elivelto piespēles lieliskā sitiena pozīcijā nonāca Marusych, bet viņa sitiens no apmēram desmit metriem lidoja krietni pāri vārtiem.

Otrā puslaika sākumā aktīvs turpināja būt Elivelto, kuram aktīvi palīdzēja uz maiņu nākušais Shergelashvili. Jau 50 minūtē RFS izdevās samazināt vārtu starpību līdz minimumam. Fertova tāla piespēle Savaļniekam, kurš piespēlēja bumbu tālāk Marusych. Tam seko centrējums un Kļuškina atspēle uz sešpadsmit metriem Savaļniekam, kura sitiens vārtu labajā apakšējā stūrī izrādījās netverams. 1-2 viesu labā. RFS neapstājās un nemitīgi vēla uzbrukumus vienu pēc otra. Divreiz īsā laika posmā potenciāli ļoti labās pozīcijās nokļuva Marusych un abas reizes Koļesovs bija spiests pārkāpt noteikumus, par kurām saņēma dzeltenās kārtītes, kā rezultātā jau 67. minūtē viesi palika mazākumā. RFS pārsvars kļuva vēl nospiedošāks, bet allaž kaut kas pietrūka, lai šo pārsvaru pārvērstu vārtu guvumā. 82. minūtē kārtējo lielisko izdevību neizmantoja Kļuškins, kura sitienu kritienā no apmēram septiņiem metriem pēc Shergelashvili piespēles Baturins skaistā stilā atvairīja. Turpmākās minūtes abām komandām nevedās ar momentu veidošanu, līdz kompensācijas laika ceturtajā minūtē atkal lieliska iespēja Kļuškinam, bet arī šoreiz vārtsargs izrādījās pārāks, spēlei tā arī noslēdzoties ar minimālu viesu pārsvaru.

Līdz ar šādu spēles iznākumu RFS ir jūtami sarukušas iespējas apsteigt FK Ventspils un izcīnīt sudraba medaļas. Lai piepildītos šāds scenārijs, turnīra pēdējā kārtā RFS jāuzvar FK Liepāja/Mogo un jācer, ka FK Metta/Latvijas Universitāte viesos spēs pieveikt FK Ventspils futbolistus.