RFS no Jelgavas atved punktu!

10:03 13. maijs, 2019

Starptautiskajā mātes dienā RFS devas uz Zemgali, lai Optibet futbola Virslīgas 12. kārtas ietvaros tiktos ar FK Jelgava. Šī vienlaikus bija pirmā RFS viesošanās FK Jelgava jaunuzceltajā sporta bāzē.

RFS joprojām jāiztiek bez talantīgā pussarga un viena no komandas līderiem – Savaļnieka. Arī Isajevs vēl nav pilnībā atlabis no savainojuma, tādēļ tika atstāts uz rezervistu soliņa. Tāpat arī rezervē tika atstāti spēli pret FK Spartaks Jūrmala sākušais uzbrucēju duets Malec un Marusych. Viņu vietā laukumā tika sūtīti Vachiberadze un Maksimov, kuram pirmā spēle pamatsastāvā. Bez izmaiņām pamatsastāvā neiztika arī mājinieki, Indrānu un Lukava aizvietojot attiecīgi ar Redjko un Bidzinashvili.

Spēli labāk iesāka mājinieki un, lai gan bumbu vairāk kontrolēja RFS, asāki uzbrukumi izdevās mājiniekiem. 11. minūtē Blagojevič neveiksmīgi mēģināja izsist bumbu no soda laukuma, Sharifi viņu “apzaga” un pēc mirkļa raidīja bumbu pavisam nedaudz garām tālajam Ikstena sargāto vārtu stabam. 16. minūtē trīs reizes pēc kārtas mājinieki prasīja vienpadsmit metru soda sitienu, bet Golubeva svilpe klusēja. RFS atbildēja 19. minūtē, kad pēc Vachiberadze piespēles Kļuškins nokļuva viens pret vienu ar Māliņu. Laika nebija daudz un, lai gan bumbu garām vārtsargam Kļuškins dabūja, tā ripoja pārāk lēni un Rode to izsita ārpus laukuma pirms tā paspēja šķērsot vārtu līniju. 22. minūtē vēl viena laba iespēja Kļuškinam, bet viņa sitienu no soda laukuma vidus Fernandes paspēja nobloķēt un bumba lidoja nedaudz garām Māliņa sargātajiem vārtiem. RFS pamazām pārņēma spēles grožus savās rokās, novirzot spēli mājinieku laukuma pusē. Nākamā patiešām bīstamā epizode bija jāgaida līdz 37. minūtei, kad Vachiberadze, pēc saspēles ar Kļuškinu, atdeva labu piespēli soda laukumā Sorokinam, kurš savu iespēju izniekoja, ar pirmo pieskārienu sitot bumbu pāri vārtiem. Puslaika turpinājumā komandām neko bīstamu izveidot neizdevās un pārtraukumā abas vienības devās pie rezultāta 0-0.

Otrajā puslaikā Maksimov vietā RFS treneru korpuss laukumā sūtīja Kouadio. 49. minūtē skaistu centrējumu uz soda laukumā ieskrējušo Sorokinu izpildīja Solovjovs, bet viņa sitienu ar galvu Māliņš spēja atvairīt. Spēlei ritot arvien lielāku pārsvaru ieguva viesi, nereti iespiežot FK Jelgava spēlētājus viņu soda laukumā. 61. minūtē lielisku centrējumu izpildīja Sorokins, bet Kouadio ar galvu sita pāri vārtiem. 70. minūtē savu kārtējo filigrāno piespēli izdarīja Šimkovič, kā rezultātā Sorokins nonāca viens pats soda laukumā. Turpinājums gan nebija tik sekmīgs un Sorokina piespēli Kļuškinam acīgi pārtvēra Rašo. FK Jelgava atbildēja ar Bidziniashvili sitienu nedaudz garām vārtiem no apmēram divdesmit metriem spēles 76. minūtē. Pēc apmēram minūtes no līdzīgas pozīcijas pavisam nedaudz pāri vārtiem sita arī Vachiberadze. Kad līdz spēles beigām bija palikušas mazāk par desmit minūtēm labu izspēli izveidoja viesi un pēc Malec atspēles uz divdesmit metriem, sitiena pozīcijā nonāca Blagojevič. Bumba gan lidoja pavisam nedaudz garām mājinieku vārtiem. Pēdējās minūtēs RFS palielināja spiedienu, bet mājinieki tam bija gatavi un bīstami momenti tā arī neizveidojās spēlei noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu.