RFS otro apli iesāk ar bezvārtu neizšķirtu Liepājā

01:27 5. maijs, 2019

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā RFS devās uz vēju pilsētu, lai Optibet futbola Virslīgas 10. kārtas ietvaros tiktos ar FK Liepāja. Pēc visnotaļ siltajām aprīļa pēdējām dienām, maijs mūs sagaidīja ar visnotaļ vēsu laiku, kas gan nav traucējis no Rīgas ierasties ap septiņdesmit aktīviem RFS faniem.

FK Liepāja jaunais galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, salīdzinot ar Kurzemes derbiju veica vienu izmaiņu starta vienpadsmitniekā, diskvalificētā Jurkovska vietā laukumā devās Tobers. Savukārt RFS treneru korpuss salīdzinot ar iepriekšējo spēli veica četras izmaiņas sastāvā. Dažādu iemeslu dēļ laukumā nedevās Blagojevič, Sorokins, Malec un Zjuzins. Viņu vietā attiecīgi laukumā devās Bulvītis, Savaļnieks, Marusych un Šimkovič.

Spēle iesākās ar abpusējiem uzbrukumiem, bet reāli vārtu gūšanas momenti neveidojās, līdz 12. minūtē Keitā ar Kozlovu nesapratās soda laukumā, Savaļnieks viņus “apzaga”, piespēlēja Kouadio, kurš no soda laukuma vidus sita virsū Raļkevičam. 14. minūtē labā sitiena pozīcijā nokļuva Marusych. Savaļnieks piespēlēja Šimkovič, kurš nedaudz pagarināja to uz Marusych, bet arī viņa sitienu skaistā lēcienā Raļkevičs spēja atvairīt. 22. minūtē piespiedu maiņa RFS sastāvā – Isajeva vietā laukumā devās Vachiberadze. Pēc brīža vēl vienu iespēju izniekoja RFS, kad pēc Šimkovič stūra sitiena, bumba nonāca pie Solovjova, kurš sita nedaudz garām vārtiem. FK Liepāja atbildēja 41. minūtē, kad bīstami centrēja Žuļevs. Bumba palidoja garām vairākiem spēlētājiem ,tajā skaitā arī Ikstenam un no Savaļnieka šķērsoja gala līniju. Vēl pēc pāris minūtēm mājinieki palika mazākumā, kad pārkāpumu laukuma centrā ar sarkano kartīti novērtēja spēles galvenais tiesnesis Treimanis, attiecīgi aizsūtot Strumia uz ģērbtuvēm. Puslaika turpinājumā nekas nemainījās un komandas pārtraukumā devās pie rezultāta 0:0.

Otrais puslaiks sākās ar RFS ofensīvu, bet pirmā patiešām bīstamā epizode bija pie RFS vārtiem, kad pretuzbrukumā pie laba sitiena no soda laukuma robežas tika Spataru. Ikstens skaistā lēcienā to atvairīja, bet pirmais pie atvairītās bumbas tika Keitā, pēc kura sitiena Ikstenam nācās glābt vēlreiz. Puslaika turpinājumā RFS kontrolēja bumbu, bet līdz reāliem vārtu apdraudējumiem ilgstoši nokļūt neizdevās. 77. minūtē pēc stūra sitiena bīstami ar galvu sita Malec, bet bumba lidoja nedaudz pāri Raļkeviča sargātajiem vārtiem. 82. minūtē sitot ar galvu tuvu vārtu guvumam bija Solovjovs, bet Raļkevičs spēja bumbu atvairīt uz pašas vārtu līnijas. 84. minūtē teicamu iespēju neizmantoja Kļuškins, kurš pēc Malec piespēles tika atstāts pilnīgi brīvs soda laukuma vidū, bet viņa sitiens lidoja krietni pāri vārtiem. Spēles pēdējās minūtēs komandas apmainījās ar pāris uzbrukumiem, bet vārtus gūt tā arī neizdevās un spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Šis neizšķirts būtisku ietekmi uz tabulu neatstāja un RFS arī nākamo kārtu sagaidīs ar trīs punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju. Nākamā spēle jau trešdien, 8. maijā RTU stadionā pret FK Spartaks Jūrmala.