RFS papildlaikā izrauj uzvaru pār FK Progress/AFA Olaine un iekļūst Latvijas kausa ¼ finālā!

20:59 8. jūlijs, 2017

Salīdzinoši siltā 8. jūlija pievakarē Latvijas kausa izcīņas astotdaļfināla ietvaros Olainē tikās RFS un FK Progress/AFA Olaine. Kā jau varēja gaidīt, tad spēļu prakses trūkuma dēļ (RFS jūlijā Virslīgas ietvaros paredzēta tikai viena spēle) RFS treneru korpuss laukumā sūtīja visus spēcīgākos, izvēloties taktisko izkārtojumu 4-4-2. Interesanti, ka vieta laukumā neatradās ne Germanam Māliņam, ne Aleksandram Solovjovam.

Spēle iesākās ar diezgan loģisku un sagaidāmu RFS dominanci bumbas kontrolē. Pati spēle gan RFS nevedās un visus šķietami kūtros RFS uzbrukumu veidošanas mēģinājumus pretinieki pārtrauca jau pirms tie spēja radīt kādus satraukumus soda laukumā vai tā tuvumā un pieredzējušajam FK Progress/AFA Olaines vārtsargam tā pa īstam jāglābj bija tikai pāris epizodēs. Laukuma pretējā pusē, tajās retajās reizēs, kad izdevās pietuvoties RFS soda laukumam, laukuma saimnieki centās tikt pie standartsituācijām. Vienā no šādām epizodēm soda laukumā krita Azerbaidžānas viesspēlētājs Vugar Askerov, bet tiesneša svilpe klusēja.

Otrais puslaiks iesākās ar Višņakova ielaušanos soda laukumā, bet viņa raidījums bija neprecīzs. Višņakovs turpināja būt aktīvs un sarūpēja vairākas lieliskas izdevības Robertam Uldriķim, bet viņa sitieni lidoja tālu no mērķa. Lielisku izdevību neizmantoja arī uz maiņu nākušais Daniil Hvoiņickis, kurš, pēc tam, kad pretinieka soda laukumā eleganti “noguldīja” savu pretspēlētāju, raidīja bumbu garām ne tikai Bogdanova, bet arī vārtu tālajam stabam. Vēlāk lieliski nospēlēja Bogdanovs, atvairot apakšējā stūrī lidojošo bumbu pēc Višņakova raidījuma no septiņiem metriem. Mājinieki atbildēja ar dažām bīstamām standartsituācijām, kad ne pārāk droši nospēlēja Sizko. Uldriķis turpināja izniekot savas iespējas un spēles pamatlaiks tā arī noslēdzās 0:0.

Papildlaikā mājinieki sāka zaudēt koncentrāciju un RFS uzbrukumi kļuva arvien asāki, līdz 97. minūtē Višņakovs izspēlēja sieniņu ar Uldriķi, pirmajam raidot bumbu vārtos. Pēc minūtes teju identiska situācija, Uldriķis piespēlē un Višņakovs panāk jau 2:0. Spēles 103. minūtē, pēc tam, kad pretinieks ar roku apturēja Višņakova raidījumu vārtu virzienā, Lasha Shergelashvili realizē 11m soda sitienu, panākot jau 3:0. Pēc brīža Uldriķa vietā laukumā nāk Marko Regža un jau pēc dažām minūtēm skaisti uzstādīja spēles galarezultātu 4:0, kad ar galvu noslēdz Višņakova centrējumu. Interesanti, ka pretinieku komandā spēlēja Marko brālis Alekss Regža.

Nākamā RFS spēle paredzēta svētdien, 16. jūlijā, SynotTip futbola Virslīgas ietvaros izbraukumā pret FK Jelgava.