RFS pārliecinoši apspēlē Valmiera Glass ViA

07:17 11. aprīlis, 2019

Trešdienas pēcpusdienā atgriezās Optibet futbola Virslīga, kuras piektās kārtas spēlē RFS devās uz Valmieru. Darba dienas vakars un tālais ceļš uz Valmieru nebija šķērslis arī prāvam pulkam RFS atbalstītāju, kuri ar savu skaļo atbalstu lika par sevi manīt jau ar pirmajām spēles minūtēm.

Komandas spēli iesāka aktīvi un jau trešajā minūtē RFS varēja atklāt spēles rezultātu , kad pēc Savaļnieka izpildīta stūra sitiena ar galvu bumbu pret vārtu stabu raidīja Kļuškins. Uzbrukt nekautrējās arī mājinieki, bet RFS aizsardzība uzbrukumus allaž neitralizēja vēl pirms noslēdzošā sitiena. Nākamā bīstamā epizode pie mājinieku vārtiem jau desmitajā minūtē, kad Šimkovič piespēlēja uz brīvu vietu Kouadio, kura centrējumu skaistā lēcienā ar galvu centās noslēgt Savaļnieks, bet bumba pēc viņa sitiena lidoja garām vārtiem. Vēl pēc pāris minūtēm tuvu vārtu guvumam bija arī vidzemnieki, bet Sorokins vārtu priekšā bija izveicīgāks un raidīja bumbu aiz gala līnijas. RFS atbilde nebija ilgi jāgaida un astoņpadsmitajā minūtē tika atklāts spēles rezultāts. Kouadio pārtver neprecīzo Krautmaņa piespēli, vēlāk atspēlē to uz malu Kļuškinam, kura centrējumu uz tālo stabu rezultatīvi ar galvu noslēdz Solovjovs. 1-0 RFS labā. Pēc vārtu guvuma RFS turpināja kontrolēt bumbu, kas rezultējās ar Šimkovič tālsitienu, kuru pēc rikošeta ar lielām pūlēm Lazarevs spēja atvairīt. 26. minūtē Kouadio laukuma centrā atbruņo Ērgli, dodas straujā pretuzbrukumā un piespēlē Šimkovič, kurš nonācis soda laukumā nekavējās bumbu raidīt vārtos. 2-0 RFS labā. Puslaika turpinājumā nedaudz vairāk uzbruka valmierieši, bet rezultātu tas nenesa un Ikstenam pa īstam vārtus glābt tā arī nebija nepieciešams. 42. minūtē ātrā pretuzbrukumā trīs pret diviem aizsargiem aizskrēja mājinieki, bet atkal lieliski aizsardzībā nospēlēja Sorokins, kurš veiksmīgi neitralizēja Puncuļa mēģinājumu tuvoties vārtiem.

Otrais puslaiks iesākās šķietami mierīgi. RFS ļāva mājiniekiem vairāk kontrolēt bumbu, tajā pašā laikā neļaujot jūtamie pietuvoties saviem vārtiem. Uzplaiksnījums notika spēles 51. minūtē, kad Kārkliņš pārtvēris neveiksmīgu Seto piespēles mēģinājumu, pietuvojās soda laukumam un sita pavisam nedaudz garām vārtu tālajam stūrim. Vēl pēc piecām minūtēm Kramēns bīstami sita ar galvu pēc Kārkliņa piespēles no stūra sitiena atzīmes. 61. minūtē Valmiera Glass ViA izveidoja potenciāli bīstamāko uzbrukumu visā spēlē. Krautmanis, saspēlējoties ar Jaunzemu pa malu pietuvojās soda laukumam un veica asu un zemu piespēli uz vārtu priekšu, kur lieliskā sitiena pozīcijā nonāca Pacifique, bet viņa sitiens no apmēram septiņiem metriem bija neprecīzs. RFS arvien izteiktāk sāka spēlēt izmantojot pretuzbrukumu taktiku, bieži ātrajos uzbrukumos bīstami pietuvojoties pretinieku soda laukumam. Līdz kārtīgam sitienam gan nokļūt neizdevās un Lazarevs turpināja vairāk domāt par uzbrukumu ievadīšanu nevis savu vārtu drošību. Tuvojoties spēles finālsvilpei, Valmiera Glass ViA spieda RFS arvien tuvāk un tuvāk savam soda laukumam, bet līdz reālām vārtu gūšanas iespējām tā arī nenonākot.

RFS sezonas ievadā izcīnījis piecas uzvaras tikpat spēlēs arvien vairāk nostiprinoties turnīra tabulas galvgalī. Nākamā spēle jau pirmdien, kad RFS ciemosies pie BFC Dauagavpils.