RFS piekāpjas FK Liepāja/Mogo un sezonu noslēdz ar bronzas medaļām!

16:15 10. novembris, 2018

Kaut kā sākumu un beigas vienmēr varam vairāk vai mazāk uzskatīt par svētkiem. Šodien svētki ir RFS. RFS šodien aizvadīja savu pēdējo spēli 2018. Gada SynotTip futbola Virslīgā, divdesmit astotās kārtas ietvaros tiekoties ar FK Liepāja/Mogo. Jā, nevienam vien tas izraisīs skumjas, jo līdz nākamajai Virslīgas spēlei jāgaida vairāki mēneši, bet jāatceras, ka beigas vienmēr nozīmē kaut kā cita sākumu. Šajā gadījumā jaunas sezonas sākumu. Sezonas, kura mums dos jaunu pieredzi, jaunus izaicinājumus, tajā skaitā arī eirokausus.

Šī ir turnīra pēdējā spēle un potenciāli nozīmīgākie notikumi norisinājušies iepriekšējās kārtās, kas nozīmē, ka treneri varētu dot iespēju kādam, kurš sezonas gaitā spēlējis mazāk. Līdzīgi ir arī ar RFS treneru korpusu, kas šajā spēlē pamatsastāvā sūtīja gan Balodi, gan Grigorjevu. Ņemot vērā, ka FK Liepāja/Mogo šī spēle no turnīra viedokļa neko nenozīmē, arī viesu treneru korpuss šoreiz laukumā sūtīja nevienu vien spēlētāju, kurš parasti spēlē mazāk.

Pirmajās pāris minūtēs iniciatīvu un bumbas kontroli pārņēma viesi, bet pirmais bīstamais sitiens RFS kontā, kad piektajā minūtē pēc Shergelashvili piespēles no laukuma malas labā sitiena pozīcijā nonāca Marusych, bet viņa sitiens no apmēram četrpadsmit metriem lidoja krietni pāri vārtiem. Viesi atbildēja ar Kameša sitienu no asa leņķa pēc Jurkovska piespēles. Grigorjevs šajā divcīņā izrādījās pārāks. Desmit minūtes vēlāk abas vienības apmainījās ar vēl vienu pusmomentu. Vispirms pēc Shergelashvili centrējuma radās apjukums viesu soda laukumā, mirkli vēlāk liepājnieki atbildēja ar Kameša sitienu nedaudz garām vārtiem no apmēram divdesmit metriem. 39.minūtē pie bīstamas standartsituācijas tika viesi, bet tā izspēle bija visai neveiksmīga, kas deva iespēju ātram RFS pretuzbrukumam, kā rezultātā, lai novērstu briesmas Negro nogāza Elivelto, kā rezultātā Maļcevs bija spiests parādīt dzelteno kartīti. Puslaika turpinājumā bumbu vairāk kontrolēja RFS, bet ar nopietnu vārtu gūšanas momentu veidošanu nevedās un pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Arī otrais puslaiks iesākās ar liepājnieku pārsvaru bumbas kontrolē, kas rezultējās ar Kameša sitienu no dažiem metriem, bet Grigorjevs, kā allaž bija savā vietā. Mirkli vēlāk vēl viena bīstama standartsituācija, kurai sekoja pat divi sitieni pa vārtiem. Pēc pēdējā no tiem Solovjovs neļāva bumbai nonākt RFS vārtos. Spēle kopumā risinājās visnotaļ mierīgi līdz 69. minūtē viesi atklāja spēles rezultātu. Kamešs saņēmis bumbu soda laukuma tuvumā, apspēlēja Sorokinu, izspēlēja sieniņu ar Torresu un skaisti sita tālajā vārtu stūrī. 1-0 FK Liepāja/Mogo labā. RFS atbildēja ar Solovjova sitienu pēc stūra pavisam nedaudz garām vārtiem. Vēl pēc brīža vēl viens stūra sitiens un apjukums viesu soda laukumā. 77. minūtē no asa leņķa uzreiz no gaisa negaidīti uzsita Savaļnieks, bet Raļkevičs paspēja noreaģēt un atvairīt zem pārliktņa lidojošo bumbu. Pāris minūšu laikā RFS izveidoja vēl divas ļoti labas vārtu gūšanas iespējas, bet sitieni pa vārtiem tā arī izpalika. 89. minūtē pie iespējas tika Marusych, bet viņa sitiens ar galvu pēc Savaļnieka sitiena lidoja pāri vārtiem. Pašās spēles beigās otro dzelteno kartīti saņēma Torress, bet tas neliedza viesiem nosargāt savus vārtus neieņemtus.